reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

praskove stribro a chlazeni CPU

john (877)|15.9.2010 15:18
nemate nekdo zkusenosti...?
uvazuji nad zalapovanim stycnych ploch a naneseni tenounlinke vrstvicky praskoveho sribra se silikonovym olejem, nemate nekdo zkusenosti, hlavne elchem reakce, zda to nezacne korodovat atd...?
neni to vubec nutne, jen takove hrani, ale nelibi se mi teplota meho CPU v zatezi / box /, kdy leze az k 50°C...
johny__g (6387)|15.9.2010 16:30
IMHO to nepomůže. Problém není ve špatném přenosu tepla, ale v box chladiči. Jestli chceš nižší teploty, kup jiný. Ale 50°C v zátěži je celkem v pohodě. To mám i víc.
Deee-aN (3834)|15.9.2010 16:41
Nevím, jak hodně jemné je to práškové stříbro, ale IMHO přenos tepla spíše zhorší kvůli snížené styčné ploše, pokud by bylo moc hrubé. Ale určitě by to byl zajímavý pokus. Osobně bych - kdyby šlo do tuhého (a to 50°C v burnu skutečně není) - radši koupil jakoukoli levnou termální pastu.
Jinak se stříbro do past přidává (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507N2AF0009ET) a o riziku pro chladič se tam nic nepíše. Naopak k hliníkovému boxu bych určitě nedal http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507N2AF000D9J.
john (877)|15.9.2010 16:59
no opravdu se mi nejedna o "drasticke" snizeni teploty, / uz jen to, ze je pouzity box chladic / ale timto stribrem jsem zlepsil podstatne chlazeni grafickeho cipu nV7600go na klukove notasu / vim, ze je to uplne o necem jinem /
jde spise jen o takovy pokus, protoze puvodni pasta na box chladici je obycejna, rovnost ploch CPU vs. BOX taky nebude nic extra... edited: chtel bych dosahnout "rovnomerneho" rozlozeni teplot na plose CPU...
stribro je velice jemne, opravdu praskove / neco jako hlinikovy prasek, ulpiva na povrchu samo /, bezne se pouziva pro zvyseni povrchove vodivosti elektrod u mikroobrabeni na NC strojich...