reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD Maxtor - při používání zatěžuje systém

Walker_CZ (7)|12.4.2007 14:47
Zdravím...

Mám problém - na jednom IDE je Seageate (C, D) a Maxtor (120 GB, F) a na druhým je Maxtor (80 GB, G) a DVD-RW LG - problém je, že když používám (kopíruju, čtu z G - 80 GB Maxtor), naprosto se zpomalý systém, myš sotva leze, HDD je novej, naformátovanej - ale pomalej a prostě zatěžuje - DMA by mělo být zapnutý, v BIOSu je u všech HDD 32 bit přenos...

Momentálně nemám jinej PC na zkušení HDD.

Za každou radu díky :o)
mech13 (5526)|12.4.2007 14:57
podiv se do spravce zarizeni jestli neni prepnuty do PIO modu, to ze je v biosu zaple DMA neznamena ze se pouziva...
zjistis to u radice... spravce zarizeni->radice ide ATA...->primarni kanal/sekundarni kanal->upresnit
Petr S. (1220)|12.4.2007 15:00
Přesně tak, chování které popisuješ ukazuje opravdu na PIO mód.

Pokud se při komunikaci s diskem vyskytne nějaký problém, systém by měl myslím automaticky přepnout z DMA na PIO...
Walker_CZ (7)|12.4.2007 15:01
Master 0 DMA6
Master 1 DMA5
Slave 0 DMA4
Slave 1 PIO

Slave 0 by ale měla bejt DVD RW a Slave 1 by měl být HDD, aspoň podle kabelů a BIOSu...

Update: :o) Teď jsem to nechal prohnat přes SeaTools - ShortTest prošel - LongTest už e-e...

Takže asi bude reklamace... :o)
mech13 (5526)|12.4.2007 15:17
tak tvuj slave radic natvrdo odstran a restartuj PC, po nabehnuti si win ovladac samy nainstaliji a mely by s diskem pracovat zase v DMA modu
//pokud jsem teda z toho co jsi ted napsal pochopil spravne, ze disk opravdu je v PIO...
Walker_CZ (7)|12.4.2007 15:24
Nu, vypadá to, že se tam promíchnul HDD s DVD... podle toho správce, zkoušel jsem přehazovat a tak - ještě zkusím, a dám určitě vědět - tak za chvilku-10 minutek... zatím díkes všem :o)
Walker_CZ (7)|12.4.2007 15:40
Tak to vypadá, že to fachčí, hehe ... jdu to ještě zkusit a otestovat.

Díky moc, všem, mech 13 obzvlášť :o)