reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zmena v registrech systemu XP pro funkce "Slozky" a "Prejmenovani"

Subtech (64)|15.9.2010 20:28
Zdravim,

mam Windows XP Pro. muze mi nekdo poradit jak upravit v registrech hodnoty, ktere mi dovoli nasledujici:

1/ pokud otviram Explorer chci aby se mi defaultne otviral v modu "Slozky", tzn. tak abych nevidel jen okno oteverene slozky, ale videl nalevo od nej i strom celeho meho PC pro snadny pristup.
(vim, ze tato funkce je dostupna pres program TuneUp Utilities. ovsem nechci si kvuli teto jedne ficure tento program instalovat, navic kdyz vim, ze to lze upravit skrze registr)

2/ pokud oznacim levym tlacitkem mysi libovolny soubor a jednou na nej klepnu tak jeho nazev tzv. zmodra a otevre se k prejmenovani. ovsem v systemu XP se automaticky oznaci cely jeho nazev vcetne pripony souboru! u Visty je to chytre vyreseno a to tak, ze se automaticky oznaci pouze nazev souboru (bez pripony souboru), coz znacne usnadnuje praci s prejmenovavanim (nemusim rucne vybirat pouze samotny nazev). muzete mi poradit jak teto funkce dosahnout prepisem v registrech u Windows XP Pro??

moc diky za pomoc. jiste se zde najde nekdo kdo poradi;)
Sub
zsdx (2098)|15.9.2010 21:40
[quote=Subtech;402771]1/ pokud otviram Explorer chci aby se mi defaultne otviral v modu "Slozky", tzn. tak abych nevidel jen okno oteverene slozky, ale videl nalevo od nej i strom celeho meho PC pro snadny pristup.[/quote]

Myslis jako Shift+Enter vs. jen Enter?
Subtech (64)|16.9.2010 17:50
Tuto zkratku neznam, nemohu overit, jelikoz mam Visty a tam se mi Explorer otvira uz defaultne i se Slozkama. kazdopadne to o co mi jde je polopate popsano v mem textu - z toho to musi byt jasne.

poradi tedy nekdo?

S.
gabera (64)|16.9.2010 22:08
Ad 1/ Postup ve Windows XP Home (předpokládám, že to v XP Pro bude obdobné):

"Možnosti složky" --> karta "Typy souborů" --> typ "Složka" --> tlačítko "Upřesnit" --> akce "explore" --> tlačítko "Nastavit výchozí" + potvrdit změny.

Pro vrácení zpět nastavit jako výchozí akci "open".

Snad ti to k něčemu bude.