reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pořádné AUDIO do auta

tgfh (2985)|12.4.2007 17:46
Před měsícem jsem udělal řidíčák na auto (skupina "B"), máme stříbrnou filcku, ve které jsem samozřejmě začal aktivně jezdit ;) :)
Pěkně jsem ji pospravoval, jezdí krásně, ale zlobí mě jedna věcička.....autorádio a 2 reprobedničky. Autorádio i 2 reprobedničky jsou dost obyč. takové shitky...

Chci proto udělat upgrade :D ale problém jsou finance...

Uvažoval jsem....jak to levně upgradovat....přišel jsem na to:
mám totu MP4:
http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/mp3mp4-player-ultramedia-ump607-512mb-oled-fm-tuner-black-p-10676.html
kdyby jsem jen koupil nějaké slušné repro a švihnul to do MP4 tak by to byla pohoda...ale zase nevím jak to bude s výdrží baterie a hlasitostí...

Tak experti poraďte :)
Jaké audio narvat do auta za málo peněz?

/Všem, co tu napíšou dám reputační body (těm kterým momentálně nebudu moct body dát, dám body později až to půjde) na konkurenci kašlu :D /
boboco (1987)|12.4.2007 18:49
No, přehrávač je jedna věc, ale co reproduktory a především pak zesilovač?

Na repro doporučuju kouknout třeba sem: http://www.tipa-czech.com/Default.asp?PgID=1&CatID=360&EXPC=&EXPS=&EXPP=&catsr=

S levným zesilovačem asi moc neporadím, zkus mrknout i po bazarech, dají se tam ulovit pěkné kousky.

EDIT: Ještě k tomu přehrávači. Nevím, jestli bych ti ho doporučil, tihle levní drobečkové často mívají dosti mizerné zvukové vlastnosti. Po zesílení bys mohl být nemile překvapen úrovní šumu atp. Ale neznám konkrétně tenhle model, mluvím o mých obecných zkušenostech s přehrávači v podobné cenové třídě a podobných vlastností.
fikus-kukis (6)|12.4.2007 19:41
[QUOTE=tgfh]švihnul to do MP4 tak by to byla pohoda...ale zase nevím jak to bude s výdrží baterie a hlasitostí...[/QUOTE]Veď v aute máš autobatériu, tak sa nemusíš obávať výdrže bateriek.

Ja by som to riešil takto: zobereš dvojlinku, jedny konce dvojlinky pripneš na na autobatériu + a -, druhé na dvojpólový spínač/prepínač. Za prepínač dať stabilizačný obvod napätia (aby si zrazil 12V z baterky na potrebné napätie pre MP4 prehrávač). Za stabilizátorom napojíš MP4rec.

Použitie je naslednovné: nasadneš do auta, naštartuješ, potom zapneš spínač (aby sa stabilizačný obvod nenamáhal zbytočne kolísaním napätia pri štarte).

Po skončení jazdy vypneš spínač, odstavíš motor. Stabilizačný obvod je odpojený, tým pádom neberie nič z autobatérie počas odstavenia vozidla.
Fox_22 (119)|12.4.2007 20:46
Kolik potřebuješ watů ? Mám autozesilovač 4X20W sinus a dva středobasové měniče od TVM 15W4ohmy.
tgfh (2985)|12.4.2007 20:55
Přesně to nedokážu odhadnou tolik tak potřebuju...nemusí to nijak řvát, strýc má 4x45W a to už je celkem špica. Myslím si, že tech 2x20W by mohlo stačit ;)
ty to prodáváš?
Fox_22 (119)|12.4.2007 22:21
jj, vzhledem k mé finanční tísni ano. asi to pustím tak za 800,- (zes.+repro) zdarma ti přidám 2X repro na subwoofer (nevím jestli není po smrti, nemám bednu ve které bych ho vyzkoušel)

kdyby byl zájem mám i plno náhradních dílů na tatrana
tgfh (2985)|12.4.2007 22:37
Dnes je už dost pozdě, nemyslí mi to..zitra se ozvu :) zatím díky moc ;)
tgfh (2985)|13.4.2007 20:54
S Foxem 22 jsem domluvený na to předělání....koupím od něho zelisovač, repro a u něho to přemontujem...pohoda....díky za reakce :)