Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Volba ze dvou modelů ASUS - postřehy/názory/zkušenosti

Nováček Avatar uživatele grimmi
    Registrace
    Apr 2007

Mám jednoduchou otázku co se týče volby notebooku ASUS. Mám vybrané dva modely a zajímá mě který znich byste upřednostnili a hlavně proč. Hodně by mi pomohli zkušenosti s tím kterým notesem, což ale bude těžké, když ten druhý ještě není dostupný na trhu Ale i tak si třeba všimnete něčeho, včem je výhoda jednoho proti druhému.

Takže:

ASUS F3M - AP071

nebo

ASUS F5M - AP012

Co vy na to???
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od grimmi
    Mám jednoduchou otázku co se týče volby notebooku ASUS. Mám vybrané dva modely a zajímá mě který znich byste upřednostnili a hlavně proč. Hodně by mi pomohli zkušenosti s tím kterým notesem, což ale bude těžké, když ten druhý ještě není dostupný na trhu Ale i tak si třeba všimnete něčeho, včem je výhoda jednoho proti druhému.

Takže:

ASUS F3M - AP071

nebo

ASUS F5M - AP012

Co vy na to???
    Kup si co ti vyhovuje ;o) a taky to k cemu to budes pouzivat je dulezite.. At nedopadnes jako znamy co si koupil Celeron a chtel po nem zazraky ;o)

Registrace
    Apr 2007

to je celkem zbytečnej post ne? to vim taky co mi vyhovuje, mě jde spíš o názor člověka, který je hodně hodně blízko notesům a dokáže to posoudit takříkajíc zevnitř a to maximálně odborně, fakt machr na notebooky, protože i já jsem HW/SW technik, takže chci radu od někoho znalejšího....to znamená třeba ...."Bacha tahle řada má vadný to a to, buděš to pak muset pořád měnit, neznám nikoho, kdo by se tomu vyhnul." nebo "bacha na baterku, občas vyhoří" atd.
    Jinak ty modely jsou konfigurací skoro stejný, ale ani v Asusu mi nebyli schopni říct, zda se vyplatí počkat na uvedení řady F5M.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Momentálně nemám moc času, tak jsem tomu věnoval jen pár minutek.
    U popisu produktu u CZC vypadá, že je na tom lépe F3M-AP071
    Má víc"Rozhraní"...
    sice druhý notebook má DVD-RW podporující
    RAM - nevím jestli to využiješ...

ať ostatní nemusí hledat zde jsou ještě linky:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44971 -
    F3M-AP071
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45192 -
    F5M-AP012

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

ja bych teda vubec nebral sempron ale sel po intelu: P-M nebo CD... presne neco takovyho jak mas v podpise...
    proc vybiras jen mezi tema modelama? je to pro tebe misto toho v podpise?

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od mech13
    ja bych teda vubec nebral sempron ale sel po intelu: P-M nebo CD... presne neco takovyho jak mas v podpise...
    proc vybiras jen mezi tema modelama? je to pro tebe misto toho v podpise?
    nee, pro mě není, já mám své HP. Bude pro manželku, jako náhrada stolního PC.
    Nekoukej na to kolik stojí na CZC, moje cena u obou je cca 18.500 - 19.000,-.

Musí to být AMD procák, protože do 20k nekoupíš Core ani P-M s lepší grafikou než GMA950, a to už snad radší VIA unichrome , ne kvůli výkonu, ale kvůli softwareový emulaci shaderů, díky které na GMA nespustím polovinu toho co chci. Přesto ale grafika musí utáhnout aspoň Mafii, GTA SA atp. a to go6100 umí hodně dobře.
    Celera nechci ani vidět.

A proč Sempron??
    Turion64 MK36 (2.0GHz, 512KB L2 cache, 31W)
    Sempron 3500+ (1.8GHz, 512KB L2 cache, 25W)

Už víš? Měl jsem tu čest si notesi s oběma procáky otestovat a můžu říct, že Semron je jen o pár procent pomalejší, a v některých testech dokonce rychlejší......a co je hlavní .... spotřeba!
    Když jsem ho zkoušel v Dellu Inspiron 1501, dosáhl jsem času na 9 článkové baterie 7:02h !!! Tohle žádný P-M ani Core neudělá. Moje HP max. 4h

Tyhle asusy mi vyhovujou co se výbavy týče nejvíc, ze všech v současnosti prodávaných notebooků, jedinej konkurent je Dell inspiron 1501, ale tomu chybí dost rozhraní (třeba BT) a jediný plus je NBD záruka a to, že mám Dell už odzkoušenej jako perfektní stroj.. naopak Asusů mi tolik rukama neprošlo, a ty co jo, tak to byli poměrně solidní kousky. Proto mě dost zajímají info od majitelů Asusů. Třeba se nakonec ukáže, že je to šmejd

Klidně navrhni jiný modely, ale myslím si, že nepochodíš, trh mám hodně dobře zmáklej

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

co sakra maji vsichni proti GMA? jedine co GMA nema je HW T&L a to bez problemu dopocitava procesor, ktery se stejne jinak flaka. hry na tom jedou vsechny, pokud nejakymu pobuchovi nepreskocilo a nerekl: "ale my jsme si rekli NE! T&L musi pocitat grafika!" a na takovou hru sem narazil snad na jednu a jedna hodila warning ale jela vpohode... jinak za jsem za dva roky nemel s GMA problem
    zajimalo by me co za programy co potrebujes ti na GMA nejedou
    celer je bez debat...
    sempron je vykony a ma dobry power managment, je na tom skoro jak P-M, tomu neni moc co vytknout...
    na 9-clankove baterce jeste aby tak dlouho nevydrzel moje P-M na nejake obyc smejdce da kolem 4 hodin

//nerikam ze mas spatne vybrano, jen jsi podle me zbytecne vyradil intely... pokud teda nemas doopravdy padne argumenty s nefungujicim SW (coz je bohuzel stejne blbost vyvojaru a ne grafiky). jinak se mi zda ze za ty prachy chces trochu moc, integrovanou grafiku a parit hry a jeste k tomu "nejake narocne nekompatibilni" programy...

Registrace
    Apr 2007

To je mi šumák. Já jsem jinak totální intelák, ve stolním PC jsem nikdy AMD neměl a nikdy mít nechci, ale v notesu mě prostě ten Sempron přesvědčil. Je to to co chci a ano...z mého přehledu uplně vypadl intel. Já ale nechci v tomhle topicu polemizovat nad tím co kdo preferuje, nebo jak co funguje. Kdybych chtěl to, založím topic "Máte raději intel nebo amd?".
    Mě jde o skutečný zkušenosti s notesy, které zde předkládám.

Co tenhle nemá s ním někdo zkušenosti a nebyl by lepší než ty dva od Asus?:

HP Pavilion dv6303 (Sempron 3500, 1GB DDR2, 120 GB SATA, vpodstatě vše co ten asus až na BT)

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Hmm ... zvlastni .... taky uvazuju o tom Asusu se Sempronem 3500 a taky hledam marne info a nejake slusne recenze a vubec info o tom Sempronu ...

Podobná témata

1. Windows 8: Windows 8 - názory, zkušenosti, tipy, triky
    Od r34ktor v sekci OS Windows
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 23-10-2014, 13:58
  2. Philips 235PQ2EB - zkušenosti/názory
    Od jenom v sekci Monitory
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 20-07-2012, 13:16
  3. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 31-01-2010, 23:06
  4. RAID: RAID pole disků - zkušenosti, názory
    Od kane.shw v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 25-07-2008, 03:34
  5. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-02-2008, 21:31