reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ziskani dat

pheno (52)|16.9.2010 21:10
Dobrý den,
mam pravdepodobne poskozenou flashku a dost by mi pomohlo, kdybych data z ni ziskal. Pri zapojeni se flash disk nehlasi ani nesviti. Poskodila se na starem skolnim pocitaci -> po vlozeni do PC se fleshka zahrala a v pocitaci se nenahlasila. Teplota byla na dotek dost vysoka, ne takova aby se nedala udrzet ale odhaduji to na dobrych 30-40°C. Po vytazeni a vlozeni se opet zahrala, ale jen jednou. Ted uz se ani nezahreje. Kdyz si vezmu disk do ruky je patre uvolneni casti, ktera se zasouva do PC. Da se s ni lehce zatrast a je znat vule mezi touto casti a telem. Driv jsem si niceho takove nevsiml.

Je nejaka sance, ze se mi podari dostat data zpet? Klidne i za cenu zniceni flashky... Staci mi si zkopirovat data.

PS: jsou to skolni data, ktera by mi usnadnila praci (zdrojove kody, PDF), ale za nekolika tisicove ucty specialnim firmam mi to nestoji.

PS2: ted se mi vybavilo, ze nejsem prvni komu se toto ve skole stalo. Nejsem si jisty, ale myslim ze porty ve skolnich PC jsou jiz USB 2.0.
Dojigiri (1629)|17.9.2010 01:02
Objeví se ve Správci disků anebo ve Správci zařízení? Pokud ne, tak už asi bude zničenej, pokud jo, možná by to z něj šlo dostat pomocí některých programů na obnovu dat (Recuva apod.).
Doctor01 (400)|17.9.2010 07:09
Pokud budeme predpokladat, ze samotna pamet zustala ok,
tak je to relativne jednoduche - potrebujes jen horkovzduch
nebo jeste lepe klestovou pajku - rozemeres flashku, sundas
z desticky pamet a das ji na desticku druhe stejne funkcni flash.
Je potreba to udelat rychle (neprehrivat), pokud pouzijes
horkovzduch, tak polep z vrchu pamet (ne nozicky) teflonovou
paskou. To je vse, zalezitost par minut.
pheno (52)|19.9.2010 18:00
Flash disk se nehlasi v PC vubec, psal sem to jiz nahore.
Metoda prepajeni pameti by se mi libila, ale nemam po ruce totozny disk, slo by pouzit i jiny typ? Nerad bych treba znicil jeste dalsi flashku.
Doctor01 (400)|19.9.2010 22:31
Za se nehlasi - to muze byt poskozeno rozhrani/elektronika disku.
To by prave byl ten lepsi pripad.
Jiny typ - urcite, jakykoliv co pouziva tu stejnou pamet. Jinak koupit
novy stejny, prehodit to a jeste bys ho mohl reklamovat :-)
Logout (4018)|19.9.2010 23:05
sorry, blbej thread...