Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 48

Téma: Víkendová diskuze: Ozvučení PC

Nováček
    Registrace
    May 2006

Mám otcem vyrobené dvoupásmové reprobedny a po domácku vyrobený zesilovač, tohle všechno pamatuje Husáka. Výkon typuji na dvakrát 15-30 W. Basy basují jak mají a činely zvoní jak na živo. Zvuk obstarává SB Audigi.

Na hudbu je to naprosto perfektní sestava. Jakožto aktivní baskytarista mohu říci, že slyším všechny nástroje jasně a zřetelně. Jelikož z gamesek hraji hlavně strategie, tak je stereo zvuk naprosto dostačující. Na obranu proti šílencům vyžadujícím 5.1 až 7.1 zvuk u filmů mohu říci, že tyto technologie se využijí maximálně u akčních filmů, jinak to nikde neohromí a koho baví neustále čumět na Stallona s jeho týmem jak střílí arabáče? Ještě taková menší myšlenka ohledně neustále podstrkovaných subwooferů. Mám sice podle dnešního značení sestavu 2.0 ,ale podle mého je to spíše 2.2
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Hledal jsem nějaké "panelákové" řešení pro zarytého "PC-čkáře", které by mě plně uspokojilo vysokým rozsahem schopností, komfortem i výkonem za mírnou cenou. Došel jsem k působivému, dobře funkčnímu a přitom ekonomickému řešení, které již přes dva roky používám. Zkuste si to také:
    1) přední reproduktory - Genius SP-HF1250X (relativně velké stolní repro., dřevotříska + dýha, sejmutelné přední mřížky, tekrát asi za 900kč s DPH)
    2) rozšiřující repro + subwoofer - Genius SW-HF5.1 5000 (5.1 systém použitý jako doplněk do 7.1 k předchozím reproduktorům - stejný design, tehdejší cena asi 2500kč s DPH)
    3) Zvuková karta 7.1 s čipem CMI8788 v ceně asi 1600kč s DPH (relativně levný ale fukcemi nabitý čip používaný i v drahých zvukových kartách, bohatě nastavitelný HW dekodér prostorového zvuku - zvládá i Dolby PRO LOGIC IIx, což oceníte u starších audio nahrávek a TV vysílání, nebo při přehrávání 5.1 na 7.1, konvertované v duchu THX systémů. Dále detailně přizpůsobíte nastavení 7.1 výstupu podle Vaší reprosoustavy, včetně kompenzace umístění a nastavení přesměrování nízkých frekvecí do subwooferu.)
    - Jsem přesvědčen, že za 5000kč bych nenašel lepší vyvážené řešení pro sledování filmů na PC a poslouchání hudby, které by navíc působilo solidně a ne "plastově", jako některá i drahá značková řešení pro hráče. Navíc si mohu snadno zvolit, zda chci využít celé 7.1, nebo jen "komorní" přední reprosoustavu - zvuková karta nemá s častým přepánáním režimů problém.
    - Jediné, co bych rád vylepšil, je relativně malý subwoofer. Prospěl by tomu nějaký s "hlubším" spodním pásmem, o výkon ani tolik nejde, pouze o tu barvu zvuku. Jinak nehodlám nic víc měnit.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od radog Zobrazit příspěvek
    Mám otcem vyrobené dvoupásmové reprobedny a po domácku vyrobený zesilovač, tohle všechno pamatuje Husáka. Výkon typuji na dvakrát 15-30 W. Basy basují jak mají a činely zvoní jak na živo. Zvuk obstarává SB Audigi.
    - To mi něco připomíná. Také jsem používal podobnou soustavu po otci. Postavil to podle Amatérkého rádia (časopis) - Třípásmové "bedny" a zesilovač Transiwatt. Ještě to mám u otce a používám to, když jsem tam na návštěvě. Ten hluboký sametový zvuk se raději bojím přenášet do paneláku, aby mě tu neutloukli.
    - SB Audigi jsem používal také, ale zbavil jsem se jí, protože se to nedalo detailně nastavit - veliká škoda, protože SB vynikaly kvalitním MIDI samplerem. Dnes používám konkurenční zvukovku s čipem C-Media CMI8788, který mi umožní i neuvěřitelné věci (ohledně konfigurace kanálů a technologií Dolbi + DTS), ale MIDI hardware už to memá.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Ja jsem si na dobry zvuk vzdycky potrpel a tak mam zvukovku Xonar D2X, zesilovac Pioneer VSX 515 a prostorovy zvuk Magnat Altea 5. Nemam sice subwoofer ale filmy duni dobre i bez nej Nemam ted potrebu neco na sve sestave menit.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

moj sound system v priebehu rokov vypadal asi takto:
    1. SB 16 PRO + aktivne reproduktoriky KOSS
    2. SB Live! + aktivne reproduktoriky Yamaha YST-M20DSP
    3. SB Audigy 2 + AV receiver Yamaha RX-V493RDS + podomacky vyrabany reproset s menicmi seas
    4. ATI Radeon HD4850 -> HDMI -> AV Receiver Yamaha RX-V1600 -> podomacky vyrabany reproset s menicmi seas.

PC pouzivam na vsetko, praca, hry, filmy, hudba. Je super ze ATI pridali skvelu zvukovku do svojich novych grafickych, usetrili mi cca. 200euro za zvukovku s hdmi vystupom. Celkovo som so zvukom mojej zostavy velmi spokojny, radost pocuvat

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

tak ja pouzivam SB audigy4 a ktomu Genius SW 1500 5.1 a na moje obcasne hranie a film to uplne staci.
    Odkedy prisli na svet deti tak uz to ani nahlas nepustam tak v celku mi to je jedno ale ak by som nahodou prisiel k peniazom tak potom by padli na gemius Z5500 alebo podobne nieco.

ČR

Mám Z5500 + creative xfi. Dá se to používat v normálních prostorech, uspokojující to není. Ale když tu čtu tu diskuzi, tak se to zdá jako nadprůměr. Osobně považuji za akorát nějaky pasivni 5.1 za 30 000kč. Nebudu řešit kecy, jestli monitory, studiovky nebo co za pár šupů, ale nějaky konvenční, ultimátní bedny pro běžné použití za pár desítek tisíc, jsou optimum v poměru cena/výkon. Sen je pronájem kinosálu a na 10 - 20m plátně zapařit God of War 3, Mass Effect, prostě pecky, abych nezdžoval s celou sbírkou . toto video považuji za menší film, perfektní střih, monumentální hudba. Až na ten kumbál, ve kterym to mají, je to ok. Největší sen je jinak narodit se na západě, protože tady už jde úroveň úplně do prde.e! Jsme tady jako soudruzi, všecko po druhé sv. omláceny, rezavy. Jinak si nedokáži představit atmosféru Mass Effect v 50 - 100m na 5m plátně někde v posledních patrech mrakodrapu se závěsy, dát stopku, roztáhnout žaluzie, celá řada fr. oken by se odtemnila, a já bych shlédl na scifi svět podemnou a v dáli. Stovky svítících mrakodrapů, z nichž světlo razí do místnosti, kde běží na šokujícím technickém vybavení nejlepší scifi hra všech dob. Někdo to tak určitě má. To se tu jen můžeme dohadovat, náš jazyk moc daleko nesahá, tak zůstanem tupí na věky. Plátno 100 000, projektor 50 000, pc 30 000, reproduktory 7.1/ 9.2 200 000KČ. K tomu pokupovat všecky konzole, i wii. Pak kinecty, aby to byl do konce dotažený rachot!

Obyvatel SHW Avatar uživatele Honza23
    Registrace
    Oct 2007

Já už asi třetím rokem používám Genius 5.1 5000 a zvukovou kartu Sound Blaster Audigy SE a jsem s nimi spokojen.

Neregistrovaný

pouzivam Logitech G51 a zvukovku Creative X-Fi eXtreme music (puvodni verze) a naprosta spokojenost

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Nie som žiadny audiofil a k ozvučeniu svojich pc používam Creative Inspire P380 a Logitech Z323 .... oboje pripojené na integrovanú zvukovku.

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Slušné periferie jsou velmi důležité.
    Klávesnice, myš a monitor skoro u každého PC, u těch aspirujících na to být nějakým multimediálním nebo herním centrem pak i ty zvuk produkující.

Já to prozatím řeším USB zvukovou kartou (z toho jsem měl trochu strach, ale výkon při hrách nesnižuje tak abych to zaznamenal),
    aktivními monitory/nemonitory (které se chystám doplnit dunítkem) na zvukovku navěšenými custom made kabely (na našem trhu je celkem bídný výběr hotovek)
    a pro chvíle, kdy bych to chtěl trochu osolit a není to zrovna vhodné, sluchátky studiovými/nestudiovými krmenými malým levným sluchátkovým zesilovačem.

Abych vysvětlil ty monitory/nemonitory a sluchátka studiová/nestudiová: jde o to, že obojímu bych se ve studiu vyhnul obloukem - ty bedýnky toho nahrávkám odpouští celkem dost na to, aby se někdo snažil něco pořádného vyprodukovat a zvuk sluchátek je zase přikrášlen zdvihnutím okrajů přehrávaných pásem. Ale k PC na hraní a filmy (a i tu hudbu - nejsem nijak náročný) je to obojí z mého pohledu dobré.

Vy, kdo máte PC na hraní: ano, pohodlná, přesná a s minimální odezvou myš je určitě super, stejně jako klávesnice s přidanými programovatelnými tlačítky a monitor se slušnou odezvou a alespoň v rámci možností věrnými barvami a širokými pozorovacími úhly, ale zvuk je taky pořádný kus zážitku, tak se nebojte zainvestovat do něčeho, co neprodukuje jenom hluk.
    Naposledy upraveno uživatelem meeee: 18-09-2010 v 11:45

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Teď mám studiové monitory M-Audio BX5a s zvukovou kartou ESI Maya 44e. Je to určitě lepší jak předchozí kombinace stará věž a integrovaný realtek, ale pořád to není ono. Pokud někdy koupím nový byt, tak už si v něm všechno upravím tak, aby k počítači šla rozmístit pořádná 5.1 soustava a zesilovač v ceně přes 50 000Kč.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Pouzivam bedny za 300 CZK. Kdyz nechci rusit, nasadim sluchatka. Se zvukem jsem zatim nemel problem a toto mi dostacuje. U HTPC mam zesilovac s 2x reprakama (takove vysoke- asi 120 cm) a tam je zvuk uz velmi dostacujici.

Stereo stačí

Mně už je nějaký ten pátek, a vícekanálismu jsem nepřišel na chuť. Bohatě mi stačí klasické stereo. Žádné hry nehraju, drahá sluchátka SONY jsem daroval synovi, který o ně moc stál. Jsem přesvědčený, že ze sluchátek hudba zdaleka tak nevyzní jako z pořádných beden.
    Zvukovou kartu mám stereo, externí USB, Griffin iMic, kterou jsem si koupil v Praze u dealera Apple ještě v době, kdy jsem od Windows na asi 2 roky přeskočil k Macu. K Windows jsem se po zralé úvaze vrátil, takže jsem "backswitcher". iMic fungoval perfektně jak se starší Toshibou Satellite s Pentium M a XP Home, tak dnes s HP ProBook s i5 a Windows 7 Pro 32bit.
    Kartu iMic mám propojenu přes konektory RCA cinch s analogovým sedmivstupovým stereo receiverem Denon DRA645A (2x70W) a poslouchám přes reprobedny JBL L1 (dvoupásmové basreflex). Receiver i bedny koupeny v USA v r. 1993, dohromady stály asi 800 dolarů, připadá mi, že ty bedny hrají stále lépe, vůbec se nedotýkám ovladačů výšek a hloubek, paráda. Receiver za těch 17 let ani jednou nezazlobil! Poslouchám jazz a klasiku, no rock, please.
    Zvuk skvělý z CD (mám i základní model CD přehrávače Denon, kvalita stejná jako u receiveru), ale skoro stejně dobře hraje zvuk z CD ROM drivu v počítači. Samozřejmě hrají velice pěkně i další digitalizované formáty (MP3 320kb, FLAC, APE, WV) z externího disku Samsung Story 1,5 TB, přehrávám je programem WinAmp. WinAmp má "předladěno" asi 15 000 streamů hudby všech myslitelných žánrů, zvuková kvalita je samozřejmě většinou slabší než z CD.

Neregistrovaný

Mam HTPC na filmy a prehravanie hudby. Hry nehram. HDMI ide rovno do TV a zvuk mam vyrieseny nasledovne:
    - zvukova kara ESI Juli@ ako transport
    - DAC Styleaudio Carat Topaz http://headphones.cz/inshop/sluchatk...arat-topaz.htm
    - predzosilovac / sluchatkovy zosilovac Dispre II v4 od p. Macuru http://web.telecom.cz/macura/dispre2_final_cz.htm
    - AKG K701 http://www.akg.com/personal/K%20701,..._psmand,1.html
    - zosilovac BVaudio A300 SE od p. Buntu http://www.bvaudio.sk/A300SE.htm
    - repro Jamo S718 http://www.jamo.com/eu-en/products/s-718-description/
    - signalove kable RG62, sietove kable SupraLorad 2,5, digitalny koaxial Belden 1694A

Najblizsi upgrade bude vymena DACu za DIY BB-DAC p. Ticheho http://www.hifinazory.cz/forum/viewt...p=39123#p39123
    Potom chcem vymenit repro.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 21:05
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07