Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 48

Téma: Víkendová diskuze: Ozvučení PC

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Vladimir Zobrazit příspěvek
    Je super ze ATI pridali skvelu zvukovku do svojich novych grafickych, usetrili mi cca. 200euro za zvukovku s hdmi vystupom.

Nevím jestli sním či bdím. Pochybuji že ATI dává do svých grafických karet nějaké zvukárny. Jestli se pletu tak mne prosím opravte. Vždycky jsem měl dojem, že zvuk vzniká ve zvukové kartě v tvém případě patrně integrované a pak se jenom přes grafiku šíří dál.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Ahoj

K PC pouzivam nejake (bohuzel si nevzpomenu na oznaceni, pozdeji doplnim - jiz se neprodavaji) drevene 2.0 dvoupasmovecky o mensim vykonu od Geniusu. Myslim, ze k integrovane grafice to staci.
    Na poslech hudby mam normalni stereo audiosystem (nemyslim tim samozrejme nejakou "hi-fi" vez apod nesmysly).

Neregistrovaný

Zvuková karta: SB Live! 5.1
    Audio: Set ONKYO HT-S5105(B) - AV Receiver HT-R518(B) a 5.1 repro HTP-518(B)
    s kvalitou zvuku som nadmieru spokojny ale casom by som chcel vymenit za nejake stlpove repro.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od radog Zobrazit příspěvek
    Nevím jestli sním či bdím. Pochybuji že ATI dává do svých grafických karet nějaké zvukárny. Jestli se pletu tak mne prosím opravte. Vždycky jsem měl dojem, že zvuk vzniká ve zvukové kartě v tvém případě patrně integrované a pak se jenom přes grafiku šíří dál.
    ATI osádza na svoje grafiky Integrated HD audio controller už dávno. Pokiaľ sa nemýlim, tak už od HD2x00 série

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Mám nějaký 2.0 Geniusy asi za pětikilo, to zhruba vystihuje to, jak tomu rozumím.

Ale vždycky se hrozně rád v diskuzi o PC a jeho ozvučení pobavím názorem ortodoxních audiofilů, že cokoliv jiného než doma vyráběné nebo aspoň za 20k koupené, přes kvalitní zesilovač do extradrahé superstíněné zvukovky zapojené, audio ani nemá smysl poslouchat.

To je asi stejný nesmysl, jako kdybych tvrdil, že pokud nemáte 10b reprodukci obrazu (což značí mít profesionální grafickou kartu a _velmi_ drahý monitor), tak pro vás ani nemá smysl se dívat na obrázky.

Ale vo vo vo tom to přeci kvalita není, dobrý obraz* poznáte i na nekalibrovaném TNku

*tím myslím to, co bylo namalováno štětcem na plátno
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 19-09-2010 v 00:22

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    ATI osádza na svoje grafiky Integrated HD audio controller už dávno. Pokiaľ sa nemýlim, tak už od HD2x00 série
    Ano, presne ako pises, len pridam ze:
    ATI HD2000 a HD3000 zvladaju stereo 48KHz 16bit PCM a DD + DTS
    ATI HD4000 7.1 192KHz 24bit PCM a DD + DTS
    ATI HD5000 7.1 192KHz 24bit PCM a DD + DTS + DTS HD MA + Dolby True HD

nVidia v tomto smere za ATI vyrazne zaostava, zozaciatku vyzadovali externe prepojenie spdif kablikom so zvukovou kartou.
    Prva karta od nVidie co mala vlastne audio obvody bola GT220 a GT240 (cca. na urovni ATI HD4000)

Nováček Avatar uživatele Orthank
    Registrace
    May 2006

Hry a filmy jsou pro mě spíš doplňkem, na který je stále méně času. Dávám přednost hudbě, hlavně při práci.

Po delší rozvaze jsem vsadil na sluchátka než na repro a jsem nadmíru spokojen.

Zvuková karta: Creative SB Audigy 4 Pro
    Sluchátka: Audio-technica ATH-AD500

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Vladimir Zobrazit příspěvek
    Ano, presne ako pises, len pridam ze:
    ATI HD2000 a HD3000 zvladaju stereo 48KHz 16bit PCM a DD + DTS
    ATI HD4000 7.1 192KHz 24bit PCM a DD + DTS
    ATI HD5000 7.1 192KHz 24bit PCM a DD + DTS + DTS HD MA + Dolby True HD

nVidia v tomto smere za ATI vyrazne zaostava, zozaciatku vyzadovali externe prepojenie spdif kablikom so zvukovou kartou.
    Prva karta od nVidie co mala vlastne audio obvody bola GT220 a GT240 (cca. na urovni ATI HD4000)
    Tak zase jsem o něco chytřejší. Přišlo mi to dost neuvěřitelné že na gráfě je zvukový čip. V notebooku mám sice Nvidii 8600 GS M a také mám výstup HDMI, ale zvuk kontroluji přes Realtek HDA HDMI out.

Chtěl bych vědět jak je to s line-in a mikrofonem? Jestli umí HDMI posílát data i druhým směrem?

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od radog Zobrazit příspěvek
    Tak zase jsem o něco chytřejší. Přišlo mi to dost neuvěřitelné že na gráfě je zvukový čip...
    Jéžíšku, TVkarty (Multimedia Cards) už od nepaměti používají(ly) už od analogu v A/D převodníku svůj vlastní audio čip (MSP), který byl obvykle mnohem kvalitnější než všechno kolem a v ovladačích se to také instalovalo 2x. V současné situaci (HDMI) se pouze využily existující schemata a přizpůsobilo se to době. ATI AIW v tom byl průkopníkem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

20 let staré reproduktory od gramofonu tesla NZC 300, který slouží zároveň jako zesilovač + Sluchátka AKG K514. Bedny jsou dobré na hry a filmy, sluchátka na hudbu.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Já používám spíš už jenom sluchátka - Hama HS-50, stály 300Kč, bolí z nich po hodině uši, ale mají docela dobrý zvuk . Malinko se mi už i začaly rozpadat, takže jsem to objel izolepou a zpět do provozu. Pak mi ještě na stole stojí 2.0 reproduktory Philips, asi 10 let staré a pamatují ještě můj první PC. Ty se ale využijí maximálně tak, když k PC přijde více lidí a chtějí vidět nějaké video...

Občasný diskutér Avatar uživatele xxxstalkerx
    Registrace
    Feb 2009

Asus Xonar DX + 2x KRK RP6 G2, uvazuji o dalsich, protoze stavajici mi hraji dost amatersky vyresene: musel jsem koupit obyc rozbocovac 2x3,5 jack a pichnout to do xonarky, jinak hral vzdy jen jeden - kvalitou si nejsem 100% jisty, hudbu se snazim prevazne ve flacu
    - dotaz, logicky, kdyz dokoupim dalsi 2 krky, uroven hluku pusobeneho prehravnou hudbou se musi zvednout, ze (potrebuji odhlucnit pokoj pro moznost pouziti vyssich hlasitosti, zatim mam predni stenu pred repraky i tu zadni z desek ze skelne vaty 2x 5" a pres ni 2x sadrokarton desky, nejvic to jde pres dvere pokryte kozenkou se spodni vrstvou molitanu - cili pouzit predzaves) ? a odbocka, jak to prostorove vyresit (prvni 2 jsou klasicky na stole vedle monitoru), kdyz zasebou mam postel (nejakej podstavce, nejlepe v urovni stolu myslim) ?

krky
    http://www.audiotek.cz/product-31197-jmeno
    xonarka
    http://www.alza.cz/zvukovy-usb-modul...-xd-d96127.htm
    Naposledy upraveno uživatelem xxxstalkerx: 19-09-2010 v 18:26

Nováček
    Registrace
    May 2006

Soundblaster Audigy 5.1 analog out + Onkyo 757 receiver + home made 3w repro + SW Jamo + center upraveny z 2x drevenych geniusov. Hra to slusne. Pokusal som sa rozbehnut Dolby Digital Live, ale nejako sa mi nedari zakupit licenciu u soundblastrov, platba vzdy vyhodi chybu ci pouzijem Mastercard alebo Visu. Mate s tym nieko skusenost ?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Jéžíšku, TVkarty (Multimedia Cards) už od nepaměti používají(ly) už od analogu v A/D převodníku svůj vlastní audio čip (MSP), který byl obvykle mnohem kvalitnější než všechno kolem a v ovladačích se to také instalovalo 2x. V současné situaci (HDMI) se pouze využily existující schemata a přizpůsobilo se to době. ATI AIW v tom byl průkopníkem.
    "Jéžíšku?" No to snad ani nemá cenu komentovat. Jen řeknu, že ses krásně předvedl a vůbec mi neodpověděl na moje otázky "Znalče". Přesně takhle si představuji Ajťáka, ke všemu má spoustu informací, ale je to prd platný páč neporadí. Chtělo by to jenom trochu osobnostního růstu a méně arogance.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Já jsem vybaven zk SB Audigy, zesilovačem Technics SU-VX720 (2x100W) a 2x150W repro téže značky. Sluchátka špunty Sennheiser CX300II.

Sluchátka bez připomínek. Na takový to každodenní "dopráce a zpráce" žvejkání jsou super.
    U beden a zesíku mě trochu mrzí že je to jen stereo, k filmům by se někdy 5.1 hodilo. Ale dávat to pryč a pořizovat kvalitativně horší 5.1 set se mi nechce (na srovnatelnou kvalitu bych neměl prachy)

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 22:05
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: Odpočinek