Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Víkendová diskuze: Ozvučení PC

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Ozvučení PC

Zejména pokud je počítač využívám pro multimédia a hry, bývá zvykem i do reproduktorů patřičně investovat. Je pro vás zvuk u počítače důležitý? Jakou repro soustavu máte zrovna připojenou ke svému desktopu? A jaký je váš sen? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2009

Používám Logitech Z523, mým snem jsou kvalitní studiové repro - ale to už je jiná cenová kategorie .....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Nejčastěji ted u PC používám sluchátka (abych nerušil ostatní...)- má koss porta pro, no a zapojené jsou do USB Lexicon Omega (už neslyším jak mi rychle běží procesor...), samozřejmě mám i menší bedýnky u PC, ale Genius za 400 kč není žádný zázrak. Občas zapojím k PC starší zesilovač + nějaké starší bedny atd., ale to na kvalitě moc nepřidá.
    Snem je studiový zvuk se vším všudy, ale kde na to vzít?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Ja mam nějaké geniusky za cca 150Kč... při poslechu hudby je tomu rozumět, při hraní her slyším výstřely a ostatní podkresové zvuky... u filmů taky slišim vše co mam slyšet... stačily by mi na tohle i levnější

Chtěl bych si pořídit geniusy SW-HF 5.1

Jinak mi bohatě stačí že to hraje, nejsem žádnem hudební fanatik, magor, discofil nebo cokoliv takového, že bych dokázal ocenit reprodukci z nějakých profi beden.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Ted me tu asi ukamenujete, ale pouzivam stare Genius SP G16 ... ano ty uzasne 320W PMPO (stale si pamatuji jak obri byl tento napis na krabici lol) bile reproduktory. Jestli me pamet neklame, tak uz jim je pres 10 let a stale funguji a to vcetne casto pouzivaneho sluchatkoveho vystupu. Za tu dobu uz teda nejsou snehove bile, ale co mirna zmena barvy do zluteho spektra neni zasadni problem. Stejne je z nich videt jen predni cast a ta je zakryta sedivou sitovinou .

Nekolikrat uz jsem premyslel o nakupu neceho novejsiho prostoroveho se subwooferem, ale kvuli mistu bych do nej neustale kopal a uz takhle tu mam slusnou zmet kabelu. Takze nakonec to bude asi tak, ze dokud bude slouzit dedecek G16, tak nic jineho kupovat nebudu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Ozvučení svýho HTPC jsem popisoval už kdysi zde:
    http://www.svethardware.cz/forum/sho...98&#post186898
    prozatím stále naprostá spokojenost (na filmy 5.1 velmi ok), takže v tomhle směru už žádný další výrazný sny nemám (to už spíš bych uživil ještě větší telku než tu 40" co mám teď)

A k "velkýmu" počítači mám připojený repro od creative (nevím přesně model něco z řady Inspire T5x00, už jsou asi 10 let starý - SW + 5 repro), na to jak jsou malý hrajou celkem dobře (na hry to rozhodně stačí).

Nováček
    Registrace
    May 2006

Reproduktory: Genius SW-HF 5.1 6000 Dark Wood
    Zvuková karta: Creative Labs X?-Fi Titani?um

Dříve jsem měl myslím Genius SP?-HF 2000. Na zvuku mě záleží, nemám moc rád zvuk rádoby repráčků za 500,- ale přesto si uvědomuju že moje nynější reproduktory taky stále nejsou sláva. A až budou peníze, rád bych investoval do kvalitnější ale "klidně i stejně výkoných".

Se zvukovou kartou jsem zatím plně spokojen i ve hrách. Když mohu doporučuju i základní zvukovku za 600,- od Creative, taky jsem vlastnil a můj osobní názor byl nebe a dudy proti ALC880 (nebo co mám na desce GA P35-DS3R).

Můj názor je, že dnes je pro mnoho lidí důležitější duc duc než kvalita podaní. Pokud na to nemají chápu, ale když očividně jenom nechtějí, pak je to smutný.

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

pro bezne vyuziti u kompu sluchatka a bedynky Edtasonic / cca 10 let stare /, na hudbu 2.0 home made bedny 30l s ARN664 / cca 30 let stare /

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Ja mám sluchátka Razer pro|tone m250 a zvukovku Creative X-Fi Xtreme PCI ale tá zvukovka ma tak trošku nasrala. Kvalita zvuku nebola veľmi lepšia od ACL888 (riadny šrot - zvuk šiel aj do mikráku, takže osoba s ktorou som volal počula čo robím na PC a DOSŤ hlasno), ale bez crystalizera. S crystalizerom to už bolo lepšie ale pripadalo mi to ako práca ekvalizéra - proste vytiahnuť basy nech to znie tuctovo. Ale to nebol jediný problém: pri najnižších basoch s crystalizerom robila aj iné pazvuky, akési dlubanie, bublanie ktoré ma doháňalo k šialenstvu!!

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Nakonec mám na delší dobu vyřešeno: přes optiku do Fubar IV (DAC/headamp) do Audio-Technica ES7... případně mám nějaké šmelo 2.1 repro Labtec a u přechodného 2.0 Genius 1250. Nějaké lepší repro až bude vlastní byt, lepší sluchátka až budou peníze

Kozousch

Základem jsou slušné reprobedny nebo sluchátka. Bez toho nemá smysl nic dál řešit. Z druhé ruky lze i v kategorii do 3 tisíc Kč pořídit pár kvalitních regálovek. Příklad: Mission 701 za 2400 Kč:
    http://aukro.cz/item1233764381_missi...regalovky.html

Starší slušný stereo zesilovač lze koupit za 1000 až 1500 Kč. Zde bych ale nákup přes internet bez možnosti důkladného testu nedoporučil.

Takováto sestava do 5-ti tisíc Kč deklasuje jakékoli PC Speakery. I po stereo sestavu této kvality v pohodě stačí integrovaná zvuková karta. Současné integrované zvukovky už dávno nejsou ty šumící a huhlající hrůzy jako před 5-ti a více roky, ze kterých se linulo "hrabání" harddisku (rušení šířené po sběrnici).

Tím samozřejmě netvrdím, že kvalitní zvukovka nebo externí DAC nezlepší zvuk. Zlepší. Ale rozhodně je lepší investice starší regálovky za 3000 Kč + starší stereo zesilovač za 1500 Kč + integrovaná zvukovka za 0 Kč než PC Speakery za 2500 Kč + kvalitní zvukovka za 2000 Kč.

Občasný diskutér Avatar uživatele dinko
    Registrace
    Dec 2006

No mne už 10 rokov hrajú CambridgeSoundWorks DTT2200 5.1......na hry stačia a aj na ostatné veci.
    Mám k nim aj SB Live! 5.1 Player AC3, bohužiaľ nemám k nej ovládač pre Visty, takže teraz to hrá zvukovka s čipom Realtek, tá samostatná od ASUS Commanda.
    Ku kompu myslím, že je 5.1 ideálne, v obývačke zas jedine stereo na hudbu je to to naj. podľa mňa

Nováček
    Registrace
    May 2007

Ja som si robil ozvučenie. Subbas 2x Eminence delta pro12" v satelitoch stred Magnum MM65, vyskace Beyma CP16. Mam to napojene na klasicky tranzistorovy zosilovac cca 2x200W. So zvukon som spokojny
    http://www.pbnabytok.sk/doma.jpg

strober

Už několik let mám 1. generaci repráků od Geniusu SW-5.1 Home Theatre...ve své době byly jedny z těch solidnějších a i dnes mají co nabídnout, ale chtělo by to kvalitnější výstup zvuku...snad časem

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

K počítači (notebook) mám připojenou zvukovku E-MU 1616m a k nim KRKy RP6 (kabely Proel), sluchátka mám AKG K702 (vyjímečně Sennheiser HD595).
    Snem? Každopádně vyměnit zvukovou kartu za DAC Benchmark USB. A k monitorům dokoupit bratříčka (nějaký ten Subwoofer).

Zvuk (Hudba) je pro mě důležitá součást práce (života), takže tímto směrem směřuji i případné investice. Navíc si myslím, že to je segment trhu, který tak nepodléhá času narozdíl od PC.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 22:05
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: Odpočinek