reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Ozvučení PC

husky14 (4214)|17.9.2010 09:05
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Ozvučení PC

Zejména pokud je počítač využívám pro multimédia a hry, bývá zvykem i do reproduktorů patřičně investovat. Je pro vás zvuk u počítače důležitý? Jakou repro soustavu máte zrovna připojenou ke svému desktopu? A jaký je váš sen? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
konecnyvopa (159)|17.9.2010 12:24
Používám Logitech Z523, mým snem jsou kvalitní studiové repro - ale to už je jiná cenová kategorie .....
jeninicicek (205)|17.9.2010 12:58
Nejčastěji ted u PC používám sluchátka (abych nerušil ostatní...)- má koss porta pro, no a zapojené jsou do USB Lexicon Omega (už neslyším jak mi rychle běží procesor...), samozřejmě mám i menší bedýnky u PC, ale Genius za 400 kč není žádný zázrak. Občas zapojím k PC starší zesilovač + nějaké starší bedny atd., ale to na kvalitě moc nepřidá.
Snem je studiový zvuk se vším všudy, ale kde na to vzít?
Zoidik (1405)|17.9.2010 13:04
Ja mam nějaké geniusky za cca 150Kč... při poslechu hudby je tomu rozumět, při hraní her slyším výstřely a ostatní podkresové zvuky... u filmů taky slišim vše co mam slyšet... stačily by mi na tohle i levnější :D

Chtěl bych si pořídit geniusy SW-HF 5.1

Jinak mi bohatě stačí že to hraje, nejsem žádnem hudební fanatik, magor, discofil nebo cokoliv takového, že bych dokázal ocenit reprodukci z nějakých profi beden.
Frey (181)|17.9.2010 13:17
Ted me tu asi ukamenujete, ale pouzivam stare Genius SP G16 ... ano ty uzasne 320W PMPO (stale si pamatuji jak obri byl tento napis na krabici lol) bile reproduktory. Jestli me pamet neklame, tak uz jim je pres 10 let a stale funguji a to vcetne casto pouzivaneho sluchatkoveho vystupu. Za tu dobu uz teda nejsou snehove bile, ale co mirna zmena barvy do zluteho spektra neni zasadni problem. Stejne je z nich videt jen predni cast a ta je zakryta sedivou sitovinou ;).

Nekolikrat uz jsem premyslel o nakupu neceho novejsiho prostoroveho se subwooferem, ale kvuli mistu bych do nej neustale kopal a uz takhle tu mam slusnou zmet kabelu. Takze nakonec to bude asi tak, ze dokud bude slouzit dedecek G16, tak nic jineho kupovat nebudu.
Dojigiri (1629)|17.9.2010 13:32
Ozvučení svýho HTPC jsem popisoval už kdysi zde:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=186898&#post186898
prozatím stále naprostá spokojenost (na filmy 5.1 velmi ok), takže v tomhle směru už žádný další výrazný sny nemám :D (to už spíš bych uživil ještě větší telku než tu 40" co mám teď)

A k "velkýmu" počítači mám připojený repro od creative (nevím přesně model něco z řady Inspire T5x00, už jsou asi 10 let starý - SW + 5 repro), na to jak jsou malý hrajou celkem dobře (na hry to rozhodně stačí).
Paxan (1)|17.9.2010 13:40
Reproduktory: Genius SW-HF 5.1 6000 Dark Wood
Zvuková karta: Creative Labs X?-Fi Titani?um

Dříve jsem měl myslím Genius SP?-HF 2000. Na zvuku mě záleží, nemám moc rád zvuk rádoby repráčků za 500,- ale přesto si uvědomuju že moje nynější reproduktory taky stále nejsou sláva. A až budou peníze, rád bych investoval do kvalitnější ale "klidně i stejně výkoných".

Se zvukovou kartou jsem zatím plně spokojen i ve hrách. Když mohu doporučuju i základní zvukovku za 600,- od Creative, taky jsem vlastnil a můj osobní názor byl nebe a dudy proti ALC880 (nebo co mám na desce GA P35-DS3R).

Můj názor je, že dnes je pro mnoho lidí důležitější duc duc než kvalita podaní. Pokud na to nemají chápu, ale když očividně jenom nechtějí, pak je to smutný.
john (877)|17.9.2010 13:43
pro bezne vyuziti u kompu sluchatka a bedynky Edtasonic / cca 10 let stare /, na hudbu 2.0 home made bedny 30l s ARN664 / cca 30 let stare /
killerduso (4)|17.9.2010 14:58
Ja mám sluchátka Razer pro|tone m250 a zvukovku Creative X-Fi Xtreme PCI ale tá zvukovka ma tak trošku nasrala. Kvalita zvuku nebola veľmi lepšia od ACL888 (riadny šrot - zvuk šiel aj do mikráku, takže osoba s ktorou som volal počula čo robím na PC a DOSŤ hlasno), ale bez crystalizera. S crystalizerom to už bolo lepšie ale pripadalo mi to ako práca ekvalizéra - proste vytiahnuť basy nech to znie tuctovo. Ale to nebol jediný problém: pri najnižších basoch s crystalizerom robila aj iné pazvuky, akési dlubanie, bublanie ktoré ma doháňalo k šialenstvu!!
xxxdvorixxx (1)|17.9.2010 15:47
Nakonec mám na delší dobu vyřešeno: přes optiku do Fubar IV (DAC/headamp) do Audio-Technica ES7... případně mám nějaké šmelo 2.1 repro Labtec a u přechodného 2.0 Genius 1250. Nějaké lepší repro až bude vlastní byt, lepší sluchátka až budou peníze :)
Kozousch (0)|17.9.2010 16:52
Základem jsou slušné reprobedny nebo sluchátka. Bez toho nemá smysl nic dál řešit. Z druhé ruky lze i v kategorii do 3 tisíc Kč pořídit pár kvalitních regálovek. Příklad: Mission 701 za 2400 Kč:
http://aukro.cz/item1233764381_mission_701_kvalitni_anglicke_regalovky.html

Starší slušný stereo zesilovač lze koupit za 1000 až 1500 Kč. Zde bych ale nákup přes internet bez možnosti důkladného testu nedoporučil.

Takováto sestava do 5-ti tisíc Kč deklasuje jakékoli PC Speakery. I po stereo sestavu této kvality v pohodě stačí integrovaná zvuková karta. Současné integrované zvukovky už dávno nejsou ty šumící a huhlající hrůzy jako před 5-ti a více roky, ze kterých se linulo "hrabání" harddisku (rušení šířené po sběrnici).

Tím samozřejmě netvrdím, že kvalitní zvukovka nebo externí DAC nezlepší zvuk. Zlepší. Ale rozhodně je lepší investice starší regálovky za 3000 Kč + starší stereo zesilovač za 1500 Kč + integrovaná zvukovka za 0 Kč než PC Speakery za 2500 Kč + kvalitní zvukovka za 2000 Kč.
dinko (82)|17.9.2010 17:16
No mne už 10 rokov hrajú CambridgeSoundWorks DTT2200 5.1......na hry stačia a aj na ostatné veci.
Mám k nim aj SB Live! 5.1 Player AC3, bohužiaľ nemám k nej ovládač pre Visty, takže teraz to hrá zvukovka s čipom Realtek, tá samostatná od ASUS Commanda.
Ku kompu myslím, že je 5.1 ideálne, v obývačke zas jedine stereo na hudbu je to to naj. podľa mňa:)
kapa (1)|17.9.2010 17:48
Ja som si robil ozvučenie. Subbas 2x Eminence delta pro12" v satelitoch stred Magnum MM65, vyskace Beyma CP16. Mam to napojene na klasicky tranzistorovy zosilovac cca 2x200W. So zvukon som spokojny
:cool: http://www.pbnabytok.sk/doma.jpg
strober (0)|17.9.2010 17:56
Už několik let mám 1. generaci repráků od Geniusu SW-5.1 Home Theatre...ve své době byly jedny z těch solidnějších a i dnes mají co nabídnout, ale chtělo by to kvalitnější výstup zvuku...snad časem
xmarek (1676)|17.9.2010 18:05
K počítači (notebook) mám připojenou zvukovku E-MU 1616m a k nim KRKy RP6 (kabely Proel), sluchátka mám AKG K702 (vyjímečně Sennheiser HD595).
Snem? Každopádně vyměnit zvukovou kartu za DAC Benchmark USB. A k monitorům dokoupit bratříčka (nějaký ten Subwoofer).

Zvuk (Hudba) je pro mě důležitá součást práce (života), takže tímto směrem směřuji i případné investice. Navíc si myslím, že to je segment trhu, který tak nepodléhá času narozdíl od PC.
radog (6)|17.9.2010 19:02
Mám otcem vyrobené dvoupásmové reprobedny a po domácku vyrobený zesilovač, tohle všechno pamatuje Husáka. Výkon typuji na dvakrát 15-30 W. Basy basují jak mají a činely zvoní jak na živo. Zvuk obstarává SB Audigi.

Na hudbu je to naprosto perfektní sestava. Jakožto aktivní baskytarista mohu říci, že slyším všechny nástroje jasně a zřetelně. Jelikož z gamesek hraji hlavně strategie, tak je stereo zvuk naprosto dostačující. Na obranu proti šílencům vyžadujícím 5.1 až 7.1 zvuk u filmů mohu říci, že tyto technologie se využijí maximálně u akčních filmů, jinak to nikde neohromí a koho baví neustále čumět na Stallona s jeho týmem jak střílí arabáče? Ještě taková menší myšlenka ohledně neustále podstrkovaných subwooferů. Mám sice podle dnešního značení sestavu 2.0 ,ale podle mého je to spíše 2.2 :D
miniprog (38)|17.9.2010 19:10
Hledal jsem nějaké "panelákové" řešení pro zarytého "PC-čkáře", které by mě plně uspokojilo vysokým rozsahem schopností, komfortem i výkonem za mírnou cenou. Došel jsem k působivému, dobře funkčnímu a přitom ekonomickému řešení, které již přes dva roky používám. Zkuste si to také:
1) přední reproduktory - Genius SP-HF1250X (relativně velké stolní repro., dřevotříska + dýha, sejmutelné přední mřížky, tekrát asi za 900kč s DPH)
2) rozšiřující repro + subwoofer - Genius SW-HF5.1 5000 (5.1 systém použitý jako doplněk do 7.1 k předchozím reproduktorům - stejný design, tehdejší cena asi 2500kč s DPH)
3) Zvuková karta 7.1 s čipem CMI8788 v ceně asi 1600kč s DPH (relativně levný ale fukcemi nabitý čip používaný i v drahých zvukových kartách, bohatě nastavitelný HW dekodér prostorového zvuku - zvládá i Dolby PRO LOGIC IIx, což oceníte u starších audio nahrávek a TV vysílání, nebo při přehrávání 5.1 na 7.1, konvertované v duchu THX systémů. Dále detailně přizpůsobíte nastavení 7.1 výstupu podle Vaší reprosoustavy, včetně kompenzace umístění a nastavení přesměrování nízkých frekvecí do subwooferu.)
- Jsem přesvědčen, že za 5000kč bych nenašel lepší vyvážené řešení pro sledování filmů na PC a poslouchání hudby, které by navíc působilo solidně a ne "plastově", jako některá i drahá značková řešení pro hráče. Navíc si mohu snadno zvolit, zda chci využít celé 7.1, nebo jen "komorní" přední reprosoustavu - zvuková karta nemá s častým přepánáním režimů problém.
- Jediné, co bych rád vylepšil, je relativně malý subwoofer. Prospěl by tomu nějaký s "hlubším" spodním pásmem, o výkon ani tolik nejde, pouze o tu barvu zvuku. Jinak nehodlám nic víc měnit.
miniprog (38)|17.9.2010 19:24
[quote=radog;403269]Mám otcem vyrobené dvoupásmové reprobedny a po domácku vyrobený zesilovač, tohle všechno pamatuje Husáka. Výkon typuji na dvakrát 15-30 W. Basy basují jak mají a činely zvoní jak na živo. Zvuk obstarává SB Audigi. [/quote]

- To mi něco připomíná. Také jsem používal podobnou soustavu po otci. Postavil to podle Amatérkého rádia (časopis) - Třípásmové "bedny" a zesilovač Transiwatt. Ještě to mám u otce a používám to, když jsem tam na návštěvě. Ten hluboký sametový zvuk se raději bojím přenášet do paneláku, aby mě tu neutloukli.:D
- SB Audigi jsem používal také, ale zbavil jsem se jí, protože se to nedalo detailně nastavit - veliká škoda, protože SB vynikaly kvalitním MIDI samplerem. Dnes používám konkurenční zvukovku s čipem C-Media CMI8788, který mi umožní i neuvěřitelné věci (ohledně konfigurace kanálů a technologií Dolbi + DTS), ale MIDI hardware už to memá.
DnB maniac (1)|17.9.2010 22:17
Ja jsem si na dobry zvuk vzdycky potrpel a tak mam zvukovku Xonar D2X, zesilovac Pioneer VSX 515 a prostorovy zvuk Magnat Altea 5. Nemam sice subwoofer ale filmy duni dobre i bez nej :) Nemam ted potrebu neco na sve sestave menit.
Vladimir (67)|17.9.2010 22:24
moj sound system v priebehu rokov vypadal asi takto:
[LIST=1]
  • SB 16 PRO + aktivne reproduktoriky KOSS
  • SB Live! + aktivne reproduktoriky Yamaha YST-M20DSP
  • SB Audigy 2 + AV receiver Yamaha RX-V493RDS + podomacky vyrabany reproset s menicmi seas
  • ATI Radeon HD4850 -> HDMI -> AV Receiver Yamaha RX-V1600 :inlove -> podomacky vyrabany reproset s menicmi seas.

  • PC pouzivam na vsetko, praca, hry, filmy, hudba. Je super ze ATI pridali skvelu zvukovku do svojich novych grafickych, usetrili mi cca. 200euro za zvukovku s hdmi vystupom. Celkovo som so zvukom mojej zostavy velmi spokojny, radost pocuvat :)
    OS: win 7 prof. x64
    vaclav2211 (47)|18.9.2010 00:29
    tak ja pouzivam SB audigy4 a ktomu Genius SW 1500 5.1 a na moje obcasne hranie a film to uplne staci.
    Odkedy prisli na svet deti tak uz to ani nahlas nepustam tak v celku mi to je jedno ale ak by som nahodou prisiel k peniazom tak potom by padli na gemius Z5500 alebo podobne nieco.
    ČR (0)|18.9.2010 00:35
    Mám Z5500 + creative xfi. Dá se to používat v normálních prostorech, uspokojující to není. Ale když tu čtu tu diskuzi, tak se to zdá jako nadprůměr. Osobně považuji za akorát nějaky pasivni 5.1 za 30 000kč. Nebudu řešit kecy, jestli monitory, studiovky nebo co za pár šupů, ale nějaky konvenční, ultimátní bedny pro běžné použití za pár desítek tisíc, jsou optimum v poměru cena/výkon. Sen je pronájem kinosálu a na 10 - 20m plátně zapařit God of War 3, Mass Effect, prostě pecky, abych nezdžoval s celou sbírkou :D. toto video považuji za menší film, perfektní střih, monumentální hudba. Až na ten kumbál, ve kterym to mají, je to ok. Největší sen je jinak narodit se na západě, protože tady už jde úroveň úplně do prde.e! Jsme tady jako soudruzi, všecko po druhé sv. omláceny, rezavy. Jinak si nedokáži představit atmosféru Mass Effect v 50 - 100m na 5m plátně někde v posledních patrech mrakodrapu se závěsy, dát stopku, roztáhnout žaluzie, celá řada fr. oken by se odtemnila, a já bych shlédl na scifi svět podemnou a v dáli. Stovky svítících mrakodrapů, z nichž světlo razí do místnosti, kde běží na šokujícím technickém vybavení nejlepší scifi hra všech dob. Někdo to tak určitě má. To se tu jen můžeme dohadovat, náš jazyk moc daleko nesahá, tak zůstanem tupí na věky. Plátno 100 000, projektor 50 000, pc 30 000, reproduktory 7.1/ 9.2 200 000KČ. K tomu pokupovat všecky konzole, i wii. Pak kinecty, aby to byl do konce dotažený rachot!
    Honza23 (490)|18.9.2010 09:47
    Já už asi třetím rokem používám Genius 5.1 5000 a zvukovou kartu Sound Blaster Audigy SE a jsem s nimi spokojen.:)
    Neregistrovaný (0)|18.9.2010 09:57
    pouzivam Logitech G51 a zvukovku Creative X-Fi eXtreme music (puvodni verze) a naprosta spokojenost :)
    robky (3195)|18.9.2010 10:16
    Nie som žiadny audiofil a k ozvučeniu svojich pc používam Creative Inspire P380 a Logitech Z323 .... oboje pripojené na integrovanú zvukovku.
    meeee (1110)|18.9.2010 11:02
    Slušné periferie jsou velmi důležité.
    Klávesnice, myš a monitor skoro u každého PC, u těch aspirujících na to být nějakým multimediálním nebo herním centrem pak i ty zvuk produkující.

    Já to prozatím řeším USB zvukovou kartou (z toho jsem měl trochu strach, ale výkon při hrách nesnižuje tak abych to zaznamenal),
    aktivními monitory/nemonitory (které se chystám doplnit dunítkem) na zvukovku navěšenými custom made kabely (na našem trhu je celkem bídný výběr hotovek)
    a pro chvíle, kdy bych to chtěl trochu osolit a není to zrovna vhodné, sluchátky studiovými/nestudiovými krmenými malým levným sluchátkovým zesilovačem.

    Abych vysvětlil ty monitory/nemonitory a sluchátka studiová/nestudiová: jde o to, že obojímu bych se ve studiu vyhnul obloukem - ty bedýnky toho nahrávkám odpouští celkem dost na to, aby se někdo snažil něco pořádného vyprodukovat a zvuk sluchátek je zase přikrášlen zdvihnutím okrajů přehrávaných pásem. Ale k PC na hraní a filmy (a i tu hudbu - nejsem nijak náročný) je to obojí z mého pohledu dobré.


    Vy, kdo máte PC na hraní: ano, pohodlná, přesná a s minimální odezvou myš je určitě super, stejně jako klávesnice s přidanými programovatelnými tlačítky a monitor se slušnou odezvou a alespoň v rámci možností věrnými barvami a širokými pozorovacími úhly, ale zvuk je taky pořádný kus zážitku, tak se nebojte zainvestovat do něčeho, co neprodukuje jenom hluk. :)
    NHKG (1136)|18.9.2010 12:23
    Teď mám studiové monitory M-Audio BX5a s zvukovou kartou ESI Maya 44e. Je to určitě lepší jak předchozí kombinace stará věž a integrovaný realtek, ale pořád to není ono. Pokud někdy koupím nový byt, tak už si v něm všechno upravím tak, aby k počítači šla rozmístit pořádná 5.1 soustava a zesilovač v ceně přes 50 000Kč.
    durib (1141)|18.9.2010 13:02
    Pouzivam bedny za 300 CZK. Kdyz nechci rusit, nasadim sluchatka. Se zvukem jsem zatim nemel problem a toto mi dostacuje. U HTPC mam zesilovac s 2x reprakama (takove vysoke- asi 120 cm) a tam je zvuk uz velmi dostacujici.
    Stereo stačí (0)|18.9.2010 15:36
    Mně už je nějaký ten pátek, a vícekanálismu jsem nepřišel na chuť. Bohatě mi stačí klasické stereo. Žádné hry nehraju, drahá sluchátka SONY jsem daroval synovi, který o ně moc stál. Jsem přesvědčený, že ze sluchátek hudba zdaleka tak nevyzní jako z pořádných beden.
    Zvukovou kartu mám stereo, externí USB, Griffin iMic, kterou jsem si koupil v Praze u dealera Apple ještě v době, kdy jsem od Windows na asi 2 roky přeskočil k Macu. K Windows jsem se po zralé úvaze vrátil, takže jsem "backswitcher". iMic fungoval perfektně jak se starší Toshibou Satellite s Pentium M a XP Home, tak dnes s HP ProBook s i5 a Windows 7 Pro 32bit.
    Kartu iMic mám propojenu přes konektory RCA cinch s analogovým sedmivstupovým stereo receiverem Denon DRA645A (2x70W) a poslouchám přes reprobedny JBL L1 (dvoupásmové basreflex). Receiver i bedny koupeny v USA v r. 1993, dohromady stály asi 800 dolarů, připadá mi, že ty bedny hrají stále lépe, vůbec se nedotýkám ovladačů výšek a hloubek, paráda. Receiver za těch 17 let ani jednou nezazlobil! Poslouchám jazz a klasiku, no rock, please.
    Zvuk skvělý z CD (mám i základní model CD přehrávače Denon, kvalita stejná jako u receiveru), ale skoro stejně dobře hraje zvuk z CD ROM drivu v počítači. Samozřejmě hrají velice pěkně i další digitalizované formáty (MP3 320kb, FLAC, APE, WV) z externího disku Samsung Story 1,5 TB, přehrávám je programem WinAmp. WinAmp má "předladěno" asi 15 000 streamů hudby všech myslitelných žánrů, zvuková kvalita je samozřejmě většinou slabší než z CD.
    Neregistrovaný (0)|18.9.2010 20:27
    Mam HTPC na filmy a prehravanie hudby. Hry nehram. HDMI ide rovno do TV a zvuk mam vyrieseny nasledovne:
    - zvukova kara ESI Juli@ ako transport
    - DAC Styleaudio Carat Topaz http://headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/s-dac/styleaudio-carat-topaz.htm
    - predzosilovac / sluchatkovy zosilovac Dispre II v4 od p. Macuru http://web.telecom.cz/macura/dispre2_final_cz.htm
    - AKG K701 http://www.akg.com/personal/K%20701,pcp_id,165,pid,1,_psmand,1.html
    - zosilovac BVaudio A300 SE od p. Buntu http://www.bvaudio.sk/A300SE.htm
    - repro Jamo S718 http://www.jamo.com/eu-en/products/s-718-description/
    - signalove kable RG62, sietove kable SupraLorad 2,5, digitalny koaxial Belden 1694A

    Najblizsi upgrade bude vymena DACu za DIY BB-DAC p. Ticheho http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?p=39123#p39123
    Potom chcem vymenit repro.
    radog (6)|18.9.2010 22:12
    [quote=Vladimir;403323] Je super ze ATI pridali skvelu zvukovku do svojich novych grafickych, usetrili mi cca. 200euro za zvukovku s hdmi vystupom.
    [/quote]


    Nevím jestli sním či bdím. Pochybuji že ATI dává do svých grafických karet nějaké zvukárny. Jestli se pletu tak mne prosím opravte. Vždycky jsem měl dojem, že zvuk vzniká ve zvukové kartě v tvém případě patrně integrované a pak se jenom přes grafiku šíří dál.
    Doctor01 (400)|18.9.2010 22:41
    Ahoj

    K PC pouzivam nejake (bohuzel si nevzpomenu na oznaceni, pozdeji doplnim - jiz se neprodavaji) drevene 2.0 dvoupasmovecky o mensim vykonu od Geniusu. Myslim, ze k integrovane grafice to staci.
    Na poslech hudby mam normalni stereo audiosystem (nemyslim tim samozrejme nejakou "hi-fi" vez apod nesmysly).
    Neregistrovaný (0)|18.9.2010 22:51
    Zvuková karta: SB Live! 5.1
    Audio: Set ONKYO HT-S5105(B) - AV Receiver HT-R518(B) a 5.1 repro HTP-518(B)
    s kvalitou zvuku som nadmieru spokojny ale casom by som chcel vymenit za nejake stlpove repro.
    robky (3195)|18.9.2010 23:04
    [quote=radog;403495]Nevím jestli sním či bdím. Pochybuji že ATI dává do svých grafických karet nějaké zvukárny. Jestli se pletu tak mne prosím opravte. Vždycky jsem měl dojem, že zvuk vzniká ve zvukové kartě v tvém případě patrně integrované a pak se jenom přes grafiku šíří dál.[/quote]

    ATI osádza na svoje grafiky Integrated HD audio controller už dávno. Pokiaľ sa nemýlim, tak už od HD2x00 série ;)
    czhunter (775)|18.9.2010 23:17
    Mám nějaký 2.0 Geniusy asi za pětikilo, to zhruba vystihuje to, jak tomu rozumím.

    Ale vždycky se hrozně rád v diskuzi o PC a jeho ozvučení pobavím názorem ortodoxních audiofilů, že cokoliv jiného než doma vyráběné nebo aspoň za 20k koupené, přes kvalitní zesilovač do extradrahé superstíněné zvukovky zapojené, audio ani nemá smysl poslouchat.

    To je asi stejný nesmysl, jako kdybych tvrdil, že pokud nemáte 10b reprodukci obrazu (což značí mít profesionální grafickou kartu a _velmi_ drahý monitor), tak pro vás ani nemá smysl se dívat na obrázky.

    Ale vo vo vo tom to přeci kvalita není, dobrý obraz* poznáte i na nekalibrovaném TNku :)


    *tím myslím to, co bylo namalováno štětcem na plátno
    Vladimir (67)|19.9.2010 00:46
    [quote=robky;403506]ATI osádza na svoje grafiky Integrated HD audio controller už dávno. Pokiaľ sa nemýlim, tak už od HD2x00 série ;)[/quote]
    Ano, presne ako pises, len pridam ze:
    ATI HD2000 a HD3000 zvladaju stereo 48KHz 16bit PCM a DD + DTS
    ATI HD4000 7.1 192KHz 24bit PCM a DD + DTS
    ATI HD5000 7.1 192KHz 24bit PCM a DD + DTS + DTS HD MA + Dolby True HD

    nVidia v tomto smere za ATI vyrazne zaostava, zozaciatku vyzadovali externe prepojenie spdif kablikom so zvukovou kartou.
    Prva karta od nVidie co mala vlastne audio obvody bola GT220 a GT240 (cca. na urovni ATI HD4000)
    Orthank (11)|19.9.2010 09:19
    Hry a filmy jsou pro mě spíš doplňkem, na který je stále méně času. Dávám přednost hudbě, hlavně při práci.

    Po delší rozvaze jsem vsadil na sluchátka než na repro a jsem nadmíru spokojen.

    Zvuková karta: Creative SB Audigy 4 Pro
    Sluchátka: Audio-technica ATH-AD500
    radog (6)|19.9.2010 10:28
    [quote=Vladimir;403517]Ano, presne ako pises, len pridam ze:
    ATI HD2000 a HD3000 zvladaju stereo 48KHz 16bit PCM a DD + DTS
    ATI HD4000 7.1 192KHz 24bit PCM a DD + DTS
    ATI HD5000 7.1 192KHz 24bit PCM a DD + DTS + DTS HD MA + Dolby True HD

    nVidia v tomto smere za ATI vyrazne zaostava, zozaciatku vyzadovali externe prepojenie spdif kablikom so zvukovou kartou.
    Prva karta od nVidie co mala vlastne audio obvody bola GT220 a GT240 (cca. na urovni ATI HD4000)[/quote]
    Tak zase jsem o něco chytřejší. Přišlo mi to dost neuvěřitelné že na gráfě je zvukový čip. V notebooku mám sice Nvidii 8600 GS M a také mám výstup HDMI, ale zvuk kontroluji přes Realtek HDA HDMI out.

    Chtěl bych vědět jak je to s line-in a mikrofonem? Jestli umí HDMI posílát data i druhým směrem?
    StD (1963)|19.9.2010 10:43
    [quote=radog;403546]Tak zase jsem o něco chytřejší. Přišlo mi to dost neuvěřitelné že na gráfě je zvukový čip...[/quote]
    Jéžíšku, TVkarty (Multimedia Cards) už od nepaměti používají(ly) už od analogu v A/D převodníku svůj vlastní audio čip (MSP), který byl obvykle mnohem kvalitnější než všechno kolem a v ovladačích se to také instalovalo 2x. V současné situaci (HDMI) se pouze využily existující schemata a přizpůsobilo se to době. ATI AIW v tom byl průkopníkem.
    mstejska (2912)|19.9.2010 14:35
    20 let staré reproduktory od gramofonu tesla NZC 300, který slouží zároveň jako zesilovač + Sluchátka AKG K514. Bedny jsou dobré na hry a filmy, sluchátka na hudbu.
    Suprak (408)|19.9.2010 17:02
    Já používám spíš už jenom sluchátka - Hama HS-50, stály 300Kč, bolí z nich po hodině uši, ale mají docela dobrý zvuk :D. Malinko se mi už i začaly rozpadat, takže jsem to objel izolepou a zpět do provozu. Pak mi ještě na stole stojí 2.0 reproduktory Philips, asi 10 let staré a pamatují ještě můj první PC. Ty se ale využijí maximálně tak, když k PC přijde více lidí a chtějí vidět nějaké video...
    xxxstalkerx (139)|19.9.2010 17:19
    Asus Xonar DX + 2x KRK RP6 G2, uvazuji o dalsich, protoze stavajici mi hraji dost amatersky vyresene: musel jsem koupit obyc rozbocovac 2x3,5 jack a pichnout to do xonarky, jinak hral vzdy jen jeden - kvalitou si nejsem 100% jisty, hudbu se snazim prevazne ve flacu
    - dotaz, logicky, kdyz dokoupim dalsi 2 krky, uroven hluku pusobeneho prehravnou hudbou se musi zvednout, ze (potrebuji odhlucnit pokoj pro moznost pouziti vyssich hlasitosti, zatim mam predni stenu pred repraky i tu zadni z desek ze skelne vaty 2x 5" a pres ni 2x sadrokarton desky, nejvic to jde pres dvere pokryte kozenkou se spodni vrstvou molitanu - cili pouzit predzaves) ? a odbocka, jak to prostorove vyresit (prvni 2 jsou klasicky na stole vedle monitoru), kdyz zasebou mam postel (nejakej podstavce, nejlepe v urovni stolu myslim) ?

    krky
    http://www.audiotek.cz/product-31197-jmeno
    xonarka
    http://www.alza.cz/zvukovy-usb-modul-asus-xonar-dx-xd-d96127.htm
    beargrey (13)|19.9.2010 18:02
    Soundblaster Audigy 5.1 analog out + Onkyo 757 receiver + home made 3w repro + SW Jamo + center upraveny z 2x drevenych geniusov. Hra to slusne. Pokusal som sa rozbehnut Dolby Digital Live, ale nejako sa mi nedari zakupit licenciu u soundblastrov, platba vzdy vyhodi chybu ci pouzijem Mastercard alebo Visu. Mate s tym nieko skusenost ?
    radog (6)|19.9.2010 18:38
    [quote=StD;403551]Jéžíšku, TVkarty (Multimedia Cards) už od nepaměti používají(ly) už od analogu v A/D převodníku svůj vlastní audio čip (MSP), který byl obvykle mnohem kvalitnější než všechno kolem a v ovladačích se to také instalovalo 2x. V současné situaci (HDMI) se pouze využily existující schemata a přizpůsobilo se to době. ATI AIW v tom byl průkopníkem.[/quote]
    "Jéžíšku?" No to snad ani nemá cenu komentovat. Jen řeknu, že ses krásně předvedl a vůbec mi neodpověděl na moje otázky "Znalče". Přesně takhle si představuji Ajťáka, ke všemu má spoustu informací, ale je to prd platný páč neporadí. Chtělo by to jenom trochu osobnostního růstu a méně arogance. :thumbdown
    speedsnail (4876)|19.9.2010 18:47
    Já jsem vybaven zk SB Audigy, zesilovačem Technics SU-VX720 (2x100W) a 2x150W repro téže značky. Sluchátka špunty Sennheiser CX300II.

    Sluchátka bez připomínek. Na takový to každodenní "dopráce a zpráce" žvejkání jsou super.
    U beden a zesíku mě trochu mrzí že je to jen stereo, k filmům by se někdy 5.1 hodilo. Ale dávat to pryč a pořizovat kvalitativně horší 5.1 set se mi nechce (na srovnatelnou kvalitu bych neměl prachy)
    StD (1963)|19.9.2010 19:31
    [quote=radog;403647]"Jéžíšku?" No to snad ani nemá cenu komentovat. Jen řeknu, že ses krásně předvedl a vůbec mi neodpověděl na moje otázky "Znalče". Přesně takhle si představuji Ajťáka, ke všemu má spoustu informací, ale je to prd platný páč neporadí. Chtělo by to jenom trochu osobnostního růstu a méně arogance. :thumbdown[/quote]
    Jaké potřebuješ vysvětlení? Toho, že jsi asi minimálně posledních 20 let nic nedržel v ruce, neviděl na vlastní oči, nečetl? Ano, mám dnes rejpavou náladu, ale rozhodně se nepovažuji za "znalce". Kdyby jsi to používal, tak tě to nemůže překvapovat. Jinak přeji: Jen tak dál!
    alefnula0 (0)|20.9.2010 18:24
    Nedám dopustit na svoje near-field aktivní monitory M-Audio Studiopro 3. Stály asi 2,5k a v kategorii podle mne tak do 6000 mají bezkonkurenční zvuk. Kombinace zesilovač + regálovky se na blízko moc nehodí (mám bedýnky 0,5 m od ucha), subwoofer pod stolem je schíza a na stole zase migréna... :-)
    Je to sice "jen" 2.0, ale na akustickou muziku a klasiku naprosto geniální.
    Neregistrovaný (0)|14.2.2011 18:38
    Zvukovka TAPCO LinkFW žádnej zázrak , vyměním ji za Benchmark DAC 1 USB,Repro 2.1 ,Bose Companion 3 tak ty vřele doporučuju a to všem na cokoliv hudba,hry,DVD to se musí opravdu slyšet aby člověk poznal a pochopil rozdíl.Mimochodem před deseti lety sem začínal s bedýnkama za 350kč.Sluchátka AKG K702 + sluchátkový zesilovač CANOR SH-1 opět doporučuju jsem velmi spokojený a to jsem začínal s nějakými Panasonic za 200 kč.