reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Potíže při spouštění

HeisyBordel (3)|17.9.2010 17:26
Asi před měsícem se mi při činnosti na počítači počítač vypnul, bylo to již po několikáte, předtím ho ale pokaždě šlo zase normálně zapnout (po několika minutách, chvíli nereagoval. JTentokrát se při spuštění zaseknul na spouštěcí obrazovce, ve chvíli, kdy se na chvíli objevuje obrazovka s procesorem a BIOSem, většinou svítí jen pár sekund, tehdy svítila asi dvě hodiny, které jsem po několika pokusech čekal. Potom jsem spustil počítač přes Visty a on se zase vypnul. Zkusel jsem znovu, přes Ubuntu a přez nouzový sestém Vist, pokaždé fungoval, ale stále se někdy vypínal. Na nějakou dobu jsem ho potom nepoužíval a asi týden v pohodě běžel, nyní se zase objevují podobné problémy. Nevíte, čím by to mohlo být?
speedsnail (4876)|17.9.2010 17:36
Dnes je nějaký čarodějnický den? To už je několikátý dotaz na problémy s PC u kterého tazatel zapomene napsat takovou jednu nepodstatnou drobnost.. "otázka za bludišťáka" .. ano správně, a to o jaký PC se jedná. Asi bychom měli nakoupit novou várku věšteckých koulí.. :)

Takhle obecně to může být zdroj, paměti, harddisk, odcházející deska (kondenzátory)... atd

1. VYzkoušet jiný zdroj, případně ve stávajícím zkontrolovat kondenzátory
2. Zkontrolovat kondenzátory na základní desce
3. Goldmemory
4. Test disků
16cmfan (2153)|17.9.2010 17:37
Pravdepodobná príčiny - Zdroj(môže odchádzať, zvlášť ak to je nejaký šmejd a napňajaš tým ešte "žravú" zostavu, potom by ďalšou potenciálnou príčinou mohlo byť prehrievanie (cpu, gk).

Ale takto polemizovať je úplne zbytočné, ak nepoznáme podrobné parametry tvojho PC. Takže ich sem pekne vypíš - Zdroj(hl. značku a wattáž, alebo odfoť štítok) a ďalšie ako MB, CPU, GK a poprípade ako to máš chladené a v akej skrinke...

:turtle
honzee (187)|17.9.2010 17:41
Chce to menit komponenty a zkouset, zda se to vypina. Prvni zkontroluj teploty, pak zacni nahrazovat zdroj, ramky, grafickou kartu, ... Z osobni zkusenosti to u starsich PC stejnak nakonec je zakladni deska... :(
DrZelenka (2491)|17.9.2010 17:47
[quote=honzee;403239]Chce to menit komponenty a zkouset, zda se to vypina. Prvni zkontroluj teploty, pak zacni nahrazovat zdroj, ramky, grafickou kartu, ... Z osobni zkusenosti to u starsich PC stejnak nakonec je zakladni deska... :([/quote]

Tohle me prijde spis nez zjisteni priciny jen oprava stylem pokus-omyl.

Zdroj je docela mozny (ale pokud budeme vedet co to je za zdroj, tak to bude lepsi). RAM neni potreba menit, GoldMemory je pomerne spolehlivy nastroj na otestovani. Graficka karta to vzhledem k priznakum tezko bude (ale mozny je obcas vse).

Co se tyce teplot - v BIOSu se nic moc nezahriva (a takhle rychle se tezko neco prehreje). Ale souhlasim s preventivnim vycistenim PC od prachu.
HeisyBordel (3)|17.9.2010 18:05
Zdroj-Redstar 400W, CPU Intel Core 2 1.87 GHz, GK ATI Radeon HD 5770 1 GB, RAM 2 GM
johny__g (6387)|17.9.2010 19:07
Tak to ses rozepsal ... :rolleyes:

Redstar = šmejd. Může to být zdrojem. Ale může to dělat i něco jiného, viz výše. Ovšem zdroj bych měnil preventivně. Ta grafika je asi dokupovaná později, že?
HeisyBordel (3)|17.9.2010 19:51
Ano, grafika koupená před nedávnem.
johny__g (6387)|17.9.2010 20:11
Myslel jsem si to. Sestava je už pár let stará, a teď se do ní pořídila grafika s větší spotřebou ... ten zdroj je vážný kandidát na původce problému.