reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebooky rozdíly "domácí a "firemní"_který zvolit?

bluenite38 (178)|19.9.2010 13:24
Rozhoduji se ke koupi nového nb, sleduji různě dostupné informace. Je pro mne dost nepřehledné dělení na typy pro doma/multimediální/firemní, když hlavní položka-procesor je u všech téměř stejný. Co odděluje tyto druhy? Provedení krabice plast/slitina? ;-)
Představa parametrů je pro použití jako DTR, 3d grafika a úprava foto.
Chci aby mi to nějakou dobu stačilo: procesor Intel Core i5-i7/6-8GB RAM/hd min.500GB/grafika nesdílená 1GB DDR3/display 17" LED podsvícení/64os/co nejdelší výdrž na baterie. Nemusím naopak TV tuner nebo snímač otisků, váha taky může být vyšší. Prostě solidní stroj k práci pro architekta s možností přenášení. Důležitá je i záruka a podpora. Např. HP řada Pavilion, EliteBook nebo Probook vypadá zajímavě. Nebo Dell, Asus se zdají solidní. Cenově by to mělo být cca 30000K.
Poradí někdo, kam se mohu podívat pro nezávislé srovnání typů nebo recenze, mimo konfigurátory prodejců?
díky za reakce
Petr
mstejska (2912)|19.9.2010 13:38
Pokud to má být solidní stroj, tak je cenová hladina nastaven dost nízko. Lenovo, HP a Dell jsou minimálně o 10 -15 tisíc dražší. HP Elitebook je dobrá volba. Např 8540w je super, ale cena je fakt jinde. Pokud chceš kvalitu, tak ji musíš zaplatit. Pokud jsi fakt limitován 30000,- tak bych se mrknul i na acer aspire, tam se do 30000,- dostaneš i s i7 a 8GB ram.
bluenite38 (178)|19.9.2010 14:53
díky za tip
myslím že acer je jeden mála taiwanců, který nabízí "dostupnou" solidnost za normální cenu? I když v plastu?
Logout (4018)|19.9.2010 15:15
No u aceru solidnost..... sice teď má některý perfektní řady, ale věřit celý značce jsem ještě nezačal :-). Rozhodně bych si ten ntb důklandě na živo prohlíd, jak je na tom s mechanickou kvalitou.

Jinak co odděluje tydle druhy je dosti obtížný říci. Někdo dává do "bussiness" notebooků profi grafiky (quadro)... ale někdo ne. Firemní notebooky maj často tělo ze slitiny... ale to je otázka ceny, levný firemní jsou taky plasťáky, drahý domácí když jsou, tak taky slitina. Jinými slovy, todle dělení je IMHO čistě proto, aby šlo za dražší ntb. tahat ještě víc peněz tím, že je označím jako "firemní". Na nějaký dělení bych se vykašlal a vybral bych si takovej, kterej Ti vyhovuje, ať už je z libovolný kategorie.

Co se týče požadavků, tak 17" s i7 nebude mít rozumnou výdrž na baterie, u 17" se nepočítá s přenášením.

Z toho co jsem se koukal bych asi v daný ceně vzal nějakýho asuse, např.
http://notebooky.heureka.cz/asus-n73jq-tz017x/specifikace/
protože imho pro CAD je taky hodně důležitý rozlišení, zároveň umí přepínat grafiky, takže ani výkonná grafika ho moc nezpomalí.
Ale je to taková z nouzectnost, je to plasťák, na NTB co opravdu něco vydrží bys musel slevit z požadavků nebo přitlačit.
mstejska (2912)|19.9.2010 21:39
firemní mají většinou business, profesional, ultimate verzi windows. Domácí mají home premium. Další rozdíl je docking station. U domácích ji nečekej.
Tohle hpčko jsem chtěl koupit, jenže než mi ho v práci objednali tak zdražilo o 5 tisíc a to už je nad firemní limit. Tak se dívám jinde. Tady je ten acer
Logout (4018)|19.9.2010 22:45
S těm winama máš pravdu - ale čim se např. tadle toshiba
http://www.elektro-1.cz/toshiba-satellite-pro-c650-10t-intel-core-2-duo-t6570-15-6-led-tb-1366x768-ram-4gb-320gb-5-4k-dvd-wifi-cam-win-7-pr/172233/
liší od "domácích" ntb? Kdyby na ni daly Home premium, je to naprosto klasickej lowenďák...

Co se týče toho aceru, tak pevnost šasi nic moc a blbej displej - ale zas krásný rozlišení a
výkon...
http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-7745G-Notebook.31516.0.html
rozhodně bych si ho šel nejdřív někam osahat...
johny__g (6387)|20.9.2010 09:08
"Firemní" notebooky často nabízejí rozšířené možnosti záruky, které v téhle sféře mohou být zajímavé. I když to spíš souvisí se záruční politikou výrobce, než označením notebooku jako "firemní". Ale pokud ten notebook máš jako pracovní nástroj který tě živí, je třeba záruka NBD jako u Dellu docela dobrá. Ve srovnání s Acerem, kde je prý reklamace adrenalinový zážitek na delší dobu. Ale zase platí - chceš něco navíc, zaplať.
mstejska (2912)|20.9.2010 09:57
Next business day má i HP (když si ho zaplatíš). U aceru jsem ještě rozšířenou záruku nezjišťoval, ale moc v ni nevěřím.
Logout (4018)|20.9.2010 10:59
A naopak dell dělá i typicky herní NTB a taky maj NBD....
johny__g (6387)|20.9.2010 11:07
Má ji víc značek, jen DELL je známý tím, že ji poskytuje snad u všech modelů v základu. Jinak vždy připlácíš.