reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s externím hdd

mamrut (41)|19.9.2010 14:11
Ahoj

nějak mi začal blbnout externí HDD 1Tb Hammer, uvnitř je disk Hitachi. Dal jsem pomalý formát na ntfs, ale kousl se a už není vidět ani pod tímto počítačem, ani pod správou disků, v Acronisu a taky ne v biosu. Zkoušel jsem ho dát přímo do pc, po jeho demontáži z krytu, ale to ani pc takto s ním nenaběhlo. Nevíte co s ním? Dead?

To je on:

http://www.hammer-storage.com/products/morespace.asp


Díky Dan
Logout (4018)|19.9.2010 16:12
No pokud se neozve počítači když je připojenej přímo přes PC, tak už je KO. Pravděpodobně elektronika, můžeš zkusit sehnat jinej podobnej a přemontovat.
mamrut (41)|19.9.2010 20:07
Dík, dal jsem na Tvou radu a ušetřil tak cca za novej exterňák:).
mamrut (41)|19.9.2010 20:07
cca 1000,- Kč
Logout (4018)|19.9.2010 20:32
S' přemontoval asi disk? Já jsem myslel sehnat jinej s KO plotnama a přemontovat jen tu elektroniku :-) To by bylo zadarmo (ale shání se to těžko a že je blbá elektronika Ti jen tak někdo nezaručí).

Jinak je dost možný, že ta elektronika umřela díky přehřívání - nevypadá, že by ta krabice nějak extra chladila. Zkus nějak zjistit teploty disku (pokud se přenese smart, tak ten, nebo nezašroubovat a po nějaký době prevadzky rychle otevřít a zkusit něčim změřit (laserovej teploměr asi nemáš, co :-)) nebo aspoň pohmatem....

Pokud se přehřívá (víc než 45° je nic moc, přes pade bych určitě řešil), tak pokud má kastle kovový části a disk se jich nedotýká, zkus tam narvat něco teplovodivýho. Pokud je plastová, aspoň bych ji perforoval.
mamrut (41)|20.9.2010 13:32
A nevíte kolik by řádově mohla stát oprava té elektroniky? Že bych z něho měl ještě záložní disk?
Logout (4018)|20.9.2010 14:07
No to ti nikdo v servisu neopraví. To si buďto můžeš udělat sám, nebo vyhodit (popř. když seženeš kompatibilní elektroniku, tak by se možná tady na fóru někdo našel, kdo by Ti to za pár stovek přehodil, ale sehnat si ji imho budeš muset tak jako tak sám).
mamrut (41)|20.9.2010 15:46
Díky. Tak to asi vyhodim.
Logout (4018)|20.9.2010 17:39
No pokuds ten disk zvládnul rozmontovat, tak bys imho zvládnul i vyměnit elektroniku. Takže když dáš někam inzerát že koupíš stejnej disk s funkční elektronikou, tak za to nic nedáš :-)
ALe zas je pravda, že neni 100pro, že je to elektronika.... i když 99pro asi jo...
A nebo by se tu na fóru možná někdo nechal ukecat i zadarmo, lidi sou tu hodný :-)