reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BIOS - Gigabite GA-H57M-USB3 ( co mám dělat ? )

imported_tomros (63)|22.9.2010 00:44
Stavím si PC . A jelikož mám tuhle desku a chci mít ( win 7 - 64bit. ) tak se ptám, zda stačí vše dát dohromady. Zapnout a ... ? Co udělat jako první ? Samozřejmě že HDD již mám naformátované NTFS a také si umím sám najít v BIOSU aby to četlo jako první z DVD a ne z HDD . Jenže to jsem pokaždé si sám dělal na starém PC které bylo z druhé ruky a jen jsem strý OS WIN 2000 změnil na WIN XP 32 bit. Co se týkalo HW, tak jsem nic neměnil, jen že jsem si sám dokázal nainstalovat video kartu a kní nasledně instalovat ovladač. Jenže tohle bylo. Ated mám před sebou CPU i5 760, a ram DDR3. tak se ptám zda stačí jen zapnout PC zkontrolovat zda vůbec naběhne BIOS a potom stačí jen najít odělení v BIOSu aby to četlo z DVD ? a o nic více se nestarat ? A nebo musím něco upravit aby se to vůbec rozjelo a nebo něco upravit aby to mělo ten správný výkon .Aby to nebyla zařazená 1 a celou cestu Praha Brno na to jet :-) Když víme a já bych nevěděl že tam stačí zařadit 5 a huráá jedem a že zařadit 8 ( ano nesmysl ale pro ilustraci ) tak to bych musel mít ten Intel i7 atd. Jooo a sice to sem nepatří , jsem tak nedočkavý . Vím že ten CPU nemá grafiku v sobě. A já na grafiku ještě čekám až mne dorazí . Chci se zeptat .Pro kontrolu základní desky neb tam má kontrolní diody atd . můžu to zapnout ? Díky Tom
Richmond (8084)|22.9.2010 03:34
Nic nezapínej (nemělo by to valný smysl, deska by jen suše zapípala čímž by ti signalizovala absenci grafické karty :)) a zatím si pročti články o základech nastavení biosu https://www.svethardware.cz/cipove-sady/ ať víš do čeho jdeš a jak se řadí 8ka :thumb
johny__g (6387)|22.9.2010 09:58
Ten počítač už máš tedy smontovaný v case, vše zapojené jen chybí grafika? Nebo to máš ještě v krabicích? Raději napiš i zbytek komponent co máš.
imported_tomros (63)|22.9.2010 14:38
[quote=johny__g;404255]Ten počítač už máš tedy smontovaný v case, vše zapojené jen chybí grafika? Nebo to máš ještě v krabicích? Raději napiš i zbytek komponent co máš.[/quote]

Case Coolermaster HAF 922
zdroj Corsair 650W
HDD pro OS Win-7 64 bit WD Black 500 GB
HDD pro Video a fotky atd. Ale hlavně na to video WD Blue 1 000 GB
2 x 2 GB DDR 3 1 600 MHz CL 8 Kingston
CPU INTEL i5 -760

Vše mám již ve skříni a zapojené, a také jsem si dal pozor jak dát moduly ram . Na desce čtyři sloty , tak že modul ,, A ,, do 1 a modul ,, B ,, do 3. U CPU jsem dával pozor na ty kontakty a bral jsem ho jako kraba . Jooo a také jsem si obstaral uzemění při práci . Měl jsem holý kabel na ruce jako náramek a připevnil na kostru skříně . Po veškéré té práci jsem nic nezapínal .Jen čekám na tu grafiku, a nevím ještě kterou

zda ( ATI ) Club 3D HD 5750
nebo MSI R 5750 -MD 1G
a nebo SAPPHIRE HD 5550 ultimate
pas!k (3765)|22.9.2010 15:07
Pokud is vse dobre zapojil neni treba panikarit .. i s default nastavenim biosu ti to pojede .. bootovani z dvd docilis i tak ze pri startu zmacknes klavesu f12 (aspon to tak u gb bylo) vyjede ti nabidka kde jen vyberes z ceho chces bootovat.
johny__g (6387)|22.9.2010 15:53
[quote=imported_tomros;404319]Case Coolermaster HAF 922
zdroj Corsair 650W
HDD pro OS Win-7 64 bit WD Black 500 GB
HDD pro Video a fotky atd. Ale hlavně na to video WD Blue 1 000 GB
2 x 2 GB DDR 3 1 600 MHz CL 8 Kingston
CPU INTEL i5 -760

Vše mám již ve skříni a zapojené, a také jsem si dal pozor jak dát moduly ram . Na desce čtyři sloty , tak že modul ,, A ,, do 1 a modul ,, B ,, do 3. U CPU jsem dával pozor na ty kontakty a bral jsem ho jako kraba . Jooo a také jsem si obstaral uzemění při práci . Měl jsem holý kabel na ruce jako náramek a připevnil na kostru skříně . Po veškéré té práci jsem nic nezapínal .Jen čekám na tu grafiku, a nevím ještě kterou

zda ( ATI ) Club 3D HD 5750
nebo MSI R 5750 -MD 1G
a nebo SAPPHIRE HD 5550 ultimate[/quote]

Sestava dobrá. Jestli chceš poradit s grafikou, měl by sis založit téma v příslušné sekci. A nejlíp dát link na příslušné modely, ať to nemusímě zdlouhavě hledat. Jen poznámka - HD 5550 je co se herního výkonu týče několikanásobně slabší než dvě předešlé.
Richmond (8084)|22.9.2010 16:46
[quote=johny__g;404323]Sestava dobrá.[/quote]
Pobavilo :thumb
Matherdet (955)|21.4.2011 10:47
Jen chci dodat že mám GA-MA770T-UD3P REV 1.0 a mam tam Award bios a ten se zapina pres delete aspon u me, a mohu říci ,že gigabyte je dobrý a spolehlivý ,minulá deska(gigabyte) mi vydržela přes 4 roky a vydržela by i víc kdybych ji nevymenil.