reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkcni miniITX sestava s ATOMem

1lomeno3 (6)|22.9.2010 09:39
Chtel jsem si poskladat miniITX sestavu slozenou z:


Prvni nabehnuti probehlo bez problemu, dostal jsem se do biosu, nastavil potrebne parametry, vypnul, zapojil ostatni komponenty, zakompletoval skrin a od te doby sestava nenajede. Ventilator na zdroji udela cca pul otacky a nerozjede se. Vzal jsem tedy skrin a nechal ji reklamovat, to bylo uznano, prisla nova a opet stejny problem, tzn. ani tuk. Zkusil jsem zapojit zdroj naprazdno, tzn. bez desky, jen se zatezi v podobe disku a zdroj bezel, merakem jsem pak zjistil, ze bude nejspise vadny atx konektor na desce. Reklamoval jsem tedy desku, v shopu to uznali, i kdyz jim pry bezela ale ozyvalo se slabe pipani. Prisla mi ted nova ale scenar stale stejny, pul otacky, zadne pipnuti, proste sestava je mrtva.

Skrin obsahuje 200W zdroj a to mi prijde na ATOM sestavu az az. Navic reference na desku i skrin jsou dobre, resp. zadne problemy. Nevite tedy, kde muze byt problem? Vzajemna nekompatibilita techto dvou veci mi prijde jako jediny mozny duvod, ale nechapu proc :( Nejradsi bych ted koupil nejake hotove reseni a na skladani takoveto trivialni sestavy se uz vykaslal!

Diky za nazory.
johny__g (6387)|22.9.2010 10:30
Vezmi desku, polož ji na stůl (na nějakou podložku, nevodivou, antistatickou) připoj zdroj (vyndej ho z bedny) a zapni to. Pořád nic?
1lomeno3 (6)|22.9.2010 10:44
To me uz taky napadlo, ze nekde bude nejaky zkrat... ted jsem v praci, vyzkousim doma, kazdopadne dik.
kevin00 (10238)|22.9.2010 10:48
Pro jistotu se zeptám. Montuješ základní desku na distanční sloupky ?



I když to vypadá, že jsou již předinstalované :notsure
1lomeno3 (6)|22.9.2010 11:08
Jj, jsou vestavene a zadna podlozka se skrini neprisla.
1lomeno3 (6)|22.9.2010 21:50
Tak bez uspechu, deska se nerozjela ani po vyndani ze skrine, stale stejny scenar :(
speedsnail (4876)|22.9.2010 22:23
S jiným zdrojem můžeš vyzkoušet? Co spínač, je správně zapojený? Zkus to kdyžtak zapnout přímo zkratováním pinů na desce.
1lomeno3 (6)|23.9.2010 13:00
Vyzkouseno se starsim zdrojem a vse v pohode. Jediny rozdil v techto dvou zdrojich vidim pouze v chybejici -5V vetvi u IN-WIN skrine. Docela me zarazi, ze takovouto archaickou zalezitost takto nova deska jeste vyzaduje, protoze jinou pricinu uz opravdu nevidim. Co ted? Udelat z -12V -5V nebo z +5V -5V, prijdu ale o zaruku a navic nemusi to byt nakonec k nicemu dobre :(