reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dva systémy

pepiik (2)|23.9.2010 11:19
Zdravím,
Potřeboval bych poradit jak odstranit jeden systém.
V notebooku mám jeden 500GB disk, když byl novej nainstaloval jsem na něj XP, v systému jsem pak rozdělil disk celkem na 4 primární oddíly. Na druhej oddíl jsem si nainstaloval Windows 7.
Teď když už mám zaběhnutý windows 7 bych potřeboval poradit jak odstranit windows XP.
Radši se prvně zeptám protože pak nechci laborovat nad nefunkčním notebookem.
Bude stačit jen když přehodím aktivní disk na druhej oddíl?

zde je k tomu obázek jak to mám.
Jeden z windows a jeden z prográmku na práci s diskama

zsdx (2098)|23.9.2010 18:31
[quote=pepiik;404559]V notebooku mám jeden 500GB disk, když byl novej nainstaloval jsem na něj XP, v systému jsem pak rozdělil disk celkem na 4 primární oddíly. Na druhej oddíl jsem si nainstaloval Windows 7.
Teď když už mám zaběhnutý windows 7 bych potřeboval poradit jak odstranit windows XP.
Bude stačit jen když přehodím aktivní disk na druhej oddíl?
[/quote]

Ahoj,
hodne podobne tema se tu jiz resilo. Skoncilo to 'pouhym' smazanim souboru a ne formatem C: (byt je to mozne, ale vice pracne).

U tebe to prehodit nestaci, musel bys preinstalovat bootmanager od W7.
Richmond (8084)|23.9.2010 18:38
Stačí když tam vrazí instalační médium a pak dá opravit... Úplně nejlepší by bylo disk s W7 zazálohovat třeba Acronisem, spojit C: a D: a pak tu zálohu přehrát zpět a nastavit disk jako aktivní (což obstará Acronis)
Dojigiri (1629)|23.9.2010 21:40
Tak boot loader bude na první partition, to lze opravit z instalačního CD (pokud se aktivuje ta 2. partition).

Ale smazat tu první partition a posunout W7 na počátek disku nevím, netuším jestli si W7 poradí se změnou písmena disku z D: na C: (ale např. XP si s tím neporadí, to vím zcela jistě, jsou odkazy v registru na D: - a ze screenshotu ze správce disků, který je zřejmě z W7, je vidět, že máš partition systému jako D:, a čekal bych že tu bude stejnej problém - změnu z D: na C: bych neviděl moc růžově). Takže partition C: budeš muset nejspíš stejně zanechat, pokud teda nechceš přeinstalovávat W7.

Jedině že by nějakej ten zálohovací SW uměl nahradit všechny výskyty písmena disku v registru, ale tomu bych se docela divil.
pepiik (2)|24.9.2010 18:17
Děkuji za komenty..

a co se stane když dám opravit? NIC- to přece nic neřeší..

No čekal jsem že to bude složitý , tak jsem se tady zeptal co kdyby náhodou..
Tak bude asi nejlepší úplně odstranit a nainstalovat nový. Sice nerad , ale aspoň to budu mít zas čistý

Díky