Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Dva systémy

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Zdravím,
    Potřeboval bych poradit jak odstranit jeden systém.
    V notebooku mám jeden 500GB disk, když byl novej nainstaloval jsem na něj XP, v systému jsem pak rozdělil disk celkem na 4 primární oddíly. Na druhej oddíl jsem si nainstaloval Windows 7.
    Teď když už mám zaběhnutý windows 7 bych potřeboval poradit jak odstranit windows XP.
    Radši se prvně zeptám protože pak nechci laborovat nad nefunkčním notebookem.
    Bude stačit jen když přehodím aktivní disk na druhej oddíl?

zde je k tomu obázek jak to mám.
    Jeden z windows a jeden z prográmku na práci s diskama

Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od pepiik Zobrazit příspěvek
    V notebooku mám jeden 500GB disk, když byl novej nainstaloval jsem na něj XP, v systému jsem pak rozdělil disk celkem na 4 primární oddíly. Na druhej oddíl jsem si nainstaloval Windows 7.
    Teď když už mám zaběhnutý windows 7 bych potřeboval poradit jak odstranit windows XP.
    Bude stačit jen když přehodím aktivní disk na druhej oddíl?
    Ahoj,
    hodne podobne tema se tu jiz resilo. Skoncilo to 'pouhym' smazanim souboru a ne formatem C: (byt je to mozne, ale vice pracne).

U tebe to prehodit nestaci, musel bys preinstalovat bootmanager od W7.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Stačí když tam vrazí instalační médium a pak dá opravit... Úplně nejlepší by bylo disk s W7 zazálohovat třeba Acronisem, spojit C: a D: a pak tu zálohu přehrát zpět a nastavit disk jako aktivní (což obstará Acronis)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Tak boot loader bude na první partition, to lze opravit z instalačního CD (pokud se aktivuje ta 2. partition).

Ale smazat tu první partition a posunout W7 na počátek disku nevím, netuším jestli si W7 poradí se změnou písmena disku z D: na C: (ale např. XP si s tím neporadí, to vím zcela jistě, jsou odkazy v registru na D: - a ze screenshotu ze správce disků, který je zřejmě z W7, je vidět, že máš partition systému jako D:, a čekal bych že tu bude stejnej problém - změnu z D: na C: bych neviděl moc růžově). Takže partition C: budeš muset nejspíš stejně zanechat, pokud teda nechceš přeinstalovávat W7.

Jedině že by nějakej ten zálohovací SW uměl nahradit všechny výskyty písmena disku v registru, ale tomu bych se docela divil.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Děkuji za komenty..

a co se stane když dám opravit? NIC- to přece nic neřeší..

No čekal jsem že to bude složitý , tak jsem se tady zeptal co kdyby náhodou..
    Tak bude asi nejlepší úplně odstranit a nainstalovat nový. Sice nerad , ale aspoň to budu mít zas čistý

Díky

Podobná témata

1. Elektronické píchačky/Docházkové systémy
    Od Regis v sekci Volná témata
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 11-06-2014, 06:05
  2. je mozne namontovat HDD ideální pro NAS systémy do notebooku?
    Od peterkoxxx v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 16-01-2014, 23:17
  3. Odinstalace WinXP z PC se dvěma systémy
    Od Karel261 v sekci OS Windows
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 08-09-2010, 12:42
  4. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 17-08-2010, 22:12
  5. 2 systémy
    Od zakbak v sekci OS Windows
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 28-03-2009, 21:50