reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: grafická karta - výměna nebo rozšíření

Neregistrovaný (0)|23.9.2010 12:16
Tazatel: klemo

Znění dotazu: zdravím, chtěl jsem se zeptat mám tento notebook ASUS M70V v něm grafickou kartu AT|I mobility radeon HD 3470, VRAM 256 MB. Dala by se vyměnit? nebo nějak upravit? Počítač se mi v nových a náročných hrách seká a to zbytečně jenom kdyby šla zvýšit paměť karty. Děkuji s pozdravem Josef Klement.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: grafická karta ATI mobility radeon HD 3470, VRAM 256 MB
johny__g (6387)|23.9.2010 12:41
Myslím že to nejde. Aby šla karta vyměnit, musela by být v MXM slotu a mám dojem že to není tenhle případ. Jestli chceš výkonnější grafiku, kup nový notebook.
speedsnail (4876)|23.9.2010 12:54
1. Paměť lze zvýšit z operační paměti (až do nesmyslných výšin), ale na výkon to nebude mít vliv. Ta karta je slabá sama o sobě, ani 1Gb VRAM jí nezachrání.
2. Vyměnit může jít, pokud je v MXM slotu. Druhá varianta je, že jsou graifky přímo připájené na základní desce.
Je třeba přesně zjistit jak tam ty grafiky Asus dal - mě se nepodařilo zjistit. Asus vyráběl kromě graficky nejslabšího M70Vr další podobné modely M70Vm a M70Vn se silnějšími grafikami.

Nepodařilo se mi najít, jestli tyto 3 modely mají stejný typ MXM slotu (zdaleka to tak nemusí být, protože 3470 je kancelářská karta, ty nVidije jsou herní a mají o dost vyšší spotřebu, proto slot je jinak dimenzován). Snad bude někdo vědět kde to najít.

Další problém může být chlazení, stávající grafika topí o dost méně než případná vyměněná.
Další problém může být v biosu, který musí novou kartu povolit. Některé biosy jsou omezené jen na tu jednu kartu která v ntb původně je. To by musela zodpovědět přímo podpora Asusu..

Další problém je levně tu kartu vůbec sehnat.