reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

G-mail neodešle přílohu

mikrob (13)|24.9.2010 14:46
OS Win7, prohlížeč Google Chrome, připojím-li ke zprávě v G-mailu přílohu (i sebemenší) tak přílohu neodešle a shodí mi připojení k internetu. Odesílání ze Seznamu.cz funguje bez problému. Poradí někdo?
pas!k (3765)|27.9.2010 16:17
Cim se k tomu internetu pripojujes? Zkus vlizt do gmailu pres jiny prohlizec nez chrome a napis jak se to chova.
mikrob (13)|27.9.2010 20:52
připojuji se přes linku ADSL, zkusil jsem použít i IE, ale výsledek je stejný, dám-li opravit, provede opravu a napíše, že výchozí brána nebyla dostupná.
kevin00 (10238)|27.9.2010 21:03
Neobjeví se při selhání odeslání nějaký chybový kód ? Zkoušel jsi odesílání příloh z jiného serveru (seznam, centrum, apod.) jestli máš i negmailovský email ?
mikrob (13)|27.9.2010 22:24
jsem psal, že ze Seznamu to funguje, na jiným počítači mi to funguje i z G-mailu, už jsem přeinstaloval i Win 7, ale pořád se to opakuje
Doctor01 (400)|28.9.2010 09:04
Ahoj

Zkus si checkout komunikaci -> jak budes zkouset odesilat ten email s prilohou, tak si spust wireshark a pak se podivej co to vypsalo za problem. Treba ti to pomuze.
mikrob (13)|28.9.2010 17:17
to je zřejmě na mě trochu příliš :o jsem běžnej uživatel.
Doctor01 (400)|30.9.2010 03:00
Tak zacneme z jine strany:
1) jake typy priloh posilas
2) mas doma jen jeden pocitac?
muzes zkusit z jineho pc na tomhle pripojeni?
3) z gmailu na ?gmail/seznam/...
4) prijdou ti na ten gmail prilohy v poho?
5) ruzne prohlizece ie/firef/chrom..
6) atd., proste zjistit co nejvice udaju, pak uvidime dal ..
mikrob (13)|30.9.2010 08:09
[quote=Doctor01;406096]
Tak zacneme z jine strany:
1) jake typy priloh posilas
je to úplně jedno jestli je to *.jpg či *.doc

2) mas doma jen jeden pocitac?
muzes zkusit z jineho pc na tomhle pripojeni?
i to už jsem zkusil, tam mi to funguje

3) z gmailu na ?gmail/seznam/...
já neodešlu nic, ale příchozí maily s přílohou bez problémů

4) prijdou ti na ten gmail prilohy v poho?

5) ruzne prohlizece ie/firef/chrom..
zkoušel jsem IE a CHROM

6) atd., proste zjistit co nejvice udaju, pak uvidime dal ..[/quote]
přemístil jsem kompl i na jinou IP adresu, ale nepomohlo to
přeinstaloval jsem WIN7, opět stejný výsledek
robky (3195)|30.9.2010 08:49
Neuvažuješ o použití e-mailového klienta? Tam by to imho malo byť bez problémov ....
Doctor01 (400)|30.9.2010 20:10
Emailovy klient neni reseni, jen premosteni problemu.
(samozrejme pokud by mu to slo a vyhovovalo...)

Jinak nemyslel jsem dat ten samej comp na jinou adresu, ale pouzit uplne jiny.
No budiz, zkusil jsi preinstalovat.
Vis co? Zkus jeste pouzit nejakou live (at nemusis instalovat) distribuci linuxu - treba fedoru a zkusit to z neho.
Pokud to ani potom nepujde, bude problem nekde na siti.

Apropo, samozrejme je tu jeste moznost zeptat se podpory gmailu. Pravdepodobne uz neco takoveho resili a treba navedou spravnym smerem.
mikrob (13)|1.10.2010 07:15
mno, zkusil jsem to z jiného počítače (z práce), a g-mail funguje bez problémů.
Samozřejmě jsme se snažili kontaktovat podporu g-mailu, ani se nenamáhali odpovědět.
Myslím že je problém u mne někde v komplu.
mech13 (5526)|1.10.2010 08:52
To pripojeni pres ADSL mas realizovano jak? modem je pripojen pres USB nebo pres sitovou kartu?

pokud pres sitovku, mas moznost vyzkouset v PC jinou sitovou kartu? (100Mb PCI karta za kilo)

co presne znamena "shodí mi připojení k internetu"?
mikrob (13)|1.10.2010 12:27
[quote=mech13;406313]To pripojeni pres ADSL mas realizovano jak? modem je pripojen pres USB nebo pres sitovou kartu?

pokud pres sitovku, mas moznost vyzkouset v PC jinou sitovou kartu? (100Mb PCI karta za kilo)

co presne znamena "shodí mi připojení k internetu"?[/quote]

modem je připojen přes USB

no prostě mi nejede internet, dám opravit připojení a po chvíli ohlásí opraveno s tím, že "výchozí brána nebyla dostupná"
r34ktor (7477)|1.10.2010 15:21
[quote=mikrob;406333]modem je připojen přes USB[/quote]
S USB ADSL modely je často více starostí, než užitku. Vyměň modem, a bude po problému.
Doctor01 (400)|1.10.2010 19:36
[quote=mikrob;406303]mno, zkusil jsem to z jiného počítače (z práce), a g-mail funguje bez problémů.
Samozřejmě jsme se snažili kontaktovat podporu g-mailu, ani se nenamáhali odpovědět.
Myslím že je problém u mne někde v komplu.[/quote]

No, a tim jsme se dostali k nejakemu vysledku - melo se to zkusit uz driv jak jsem psal (ten jiny pc).
Takze je to problem s hw na tve strane (mezi sw a pripojkou internetu, kdyz to reknu takhle obecne).
Jinak netusil jsem, ze mas modem pres usb - to me uz ani nenapadlo (nevim, kdy jsem to videl naposledy).
Jakej byl system na tom druhym pc? win xp? Mozna se neshodnou ovladace v 7ckach s tim modemem.
Nebo si pujc od nekoho klasickej sitovej adsl modem a uvidis - tak jak psal r34ktor.
mikrob (13)|1.10.2010 20:16
:mistake omlouvám se, ale modem (ASUS AM200g) je připojen přes síťovou kartu Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller.
dnes jsem to zkoušel z práce odeslat mail i s přílohou a bez problému (máme tam Win XP)

Doma jsem to zkoušel z noťasu, sice mail odešel ale k adresátovi nedorazil, je tedy fakt, že dnes to spojení nebylo valný, ADSL linka byla občas nedostupná (mám VOIP telefon a ten byl hluchý)