reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuk v monitoru i v reproduktorech

Skumin (10)|25.9.2010 15:00
Cau,chtel bych se zeptat na jednu vec.Dneska jsem si koupil HDMI kabel na sledovani filmu z pocitace na televizi,ale taky na klasicke propojeni pocitace s monitorem.Narazil jsem ale na jeden problem.Tedy lepe receno to mozna problem neni,asi to jinak udelat nejde.Ale k veci.Kdyz jsem monitor (ktery ma reproduktory) pripojil k pocitaci,obraz sel,ale zvuk ne.Tak jsem se pres Ovladaci panely proklikal az k jeho nastaveni,kde jsem sice zvuk z monitoru zprovoznil,ale zaroven jsem prisel o moznost vyuziti mych normalnich reproduktoru,ktere jsou zapojeny zezadu do pocitace pres zvukovy jack.Ptam se tedy: lze nejak udelat,aby zvuk sel pres HDMI z monitoru a zaroven pres normalni reproduktory (pripojene jackem)? Diky za odpovedi.
meeee (1110)|25.9.2010 15:15
Jsou to dvě různé zvukové karty (jedna v grafické kartě, druhá na desce (nepředpokládám, že bys měl samostatnou, to bys snad napsal, ale i tak by to bylo stejné)) a ty najednou Windows použít neumí.
Ale to je to, co jsem vytáhl ze svojí křišťálové koule, protože ses o tom počítači a propojeních nerozepsal.
Skumin (10)|25.9.2010 16:30
Na desce mam integrovanou kartu Realtek ACL889 a grafickou kartu mam ATI Radeon 5850...Omlouvam se za neuvedeni uplnych informaci a zaroven dekuju za odpoved.
meeee (1110)|25.9.2010 18:34
Pak platí to, co píšu výše. Ale pokud má monitor i 3,5 mm vstup (na to je i moje křišťálovka krátká :)), tak by nebyl problém vzít rozdvojku a krmit bedýnky i monitor z toho Realteku.
Skumin (10)|25.9.2010 20:52
Monitor ten jack ma,to me vlastne ani nenapadlo takhle udelat :) Dik moc.