reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 - Domácí skupina

Gulde (92)|25.9.2010 23:05
Zdravím, mám takový problém. Rád bych sdílel soubory mezi stolním PC a notebookem prostřednicvtím sítě. Chtěl jsem ted jednoduše nastavit ve Windows 7 Domácí skupinu, což se ale nepodařilo, neboť když na jednom PC síť vtvořím, tak místo aby na druhém se objevila možnost se na ní připojit, tak tam stále mám jenom možnost vytvořit síť domácí skupiny. Na stránkách Microsoftu jsem našel akorát to, že oba PC mají mít nastavený stejný čas, což mají (relativně, na vteřiny to nastavovat snad nemusím), ale jinak nic.
PC je zapojený přes Wifi router bezdrátem, a PC je zapojený do téhož wifi routeru, ale klasicky kabelem.
Poradí někdo?
Doctor01 (400)|26.9.2010 07:26
Ahoj

Mel jsi uz pred tim takovou sit? Dival jsem se, ze jsi mel win xp a visty.
Win 7 nabize ji v podstate dve moznosti, jedna te zajimat nemusi -
je pouzitelna jen pokud mas vsechny systemy win 7. No a ta druha je klasicka -
oba pocitace nastavit na stejnou sit (coz urcite mas), nastavit stejnou skupinu
v obou pc, nastavit sdileni disku/slozky, ktere chces a pro lepsi pristup si na
druhem pc tuto namapovat.
Kdyby jsi s tim mel jeste problem, napis.
Gulde (92)|26.9.2010 10:01
Zdravim,
do mojeho podpisu nemá smysl koukat na konfiguraci mého desktop PC, teď mám nový desktop, a tedy jak na notebooku, tak i na desktopu mám teď Windows 7 (rovnou si to jdu i opravit;)). Takže, jaká byla ta varianta s Windows 7?:)
Doctor01 (400)|26.9.2010 10:27
Ve win 7 muzes pouzit homegroup (je to vlastne to same jako driv, jen trochu zautomatizovane a poupravene k microsoftimu obrazu).

Jak na to:

navod

PS: ja to porad delam klasickym zpusobem viz. to co jsem jiz napsal.
Gulde (92)|29.9.2010 00:07
Tak už jsem problém s tou domácí skupinou vyřešil. Zrovna jsem si totiž uvědomil, že oba počítače měly nastavený stejný název PC. Když jsem ho na jednom změnil, tak už vše funguje jak má:thumb.
SimTrix (36)|4.10.2010 10:41
Mám podobný problém.

Počítače se mi do domací skupiny připojí, ale když dám sdílet soubory popř. složky tak se z jednoho počítače nepodívám do druhého
Dojigiri (1629)|4.10.2010 11:17
A oba jsou Win7 nebo je některej z nich jinej systém?

Vlož sem kdyžtak výpis příkazu "ipconfig /all" z obou pc.