reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký CMS používáte

HiLow (1000)|26.9.2010 17:08
Zajímalo by mě, jaky CMS používáte, tak hlasujte v anketě a případně napište v diskuzi proč právě ten.
HiLow (1000)|26.9.2010 19:51
Jako první CMS jsem začal používat WordPress. Je jednoduchý, má spousty pluginů. Udělal jsem v něm celkem dost projektů. Teď jsem začal testovat Joomla! a Drupal.
pas!k (3765)|27.9.2010 11:48
Driv hodne e107 ale jiz delsi dobu joomlu hlavne diky siroke podpore a pluginum .. da s ena tom rozjet v podstate cokoli.
EditorPO (2819)|27.9.2010 13:16
IMHO to same ako pas!k, na fora phpBB
ked to clovek s Joomlu vie, tak vysledok sa ani na Joomlu nepodoba ;)
HiLow (1000)|30.10.2010 07:19
[SIZE="3"]BUMP[/SIZE].
Dojigiri (1629)|30.10.2010 10:12
Zatím používám "svůj" CMS kterej jsem si psal hlavně z výukových důvodů (naučit se pořádně PHP a třídy v něm - všechno je napsaný ve třídách), ale už nějak není čas to udržovat takže uvažuju o přechodu na něco hotovýho. Teď experimentuju s Drupalem, zatím se zdá, že by snad i moh obsahovat všechno co potřebuju (zejména multijazykovou podporu, s tím že se mění i url stránek podle jazyka - modul Internalization zdá se bude umět to co potřebuju; a teď zkouším jestli umí libovolný počet úrovní kategorií, což je druhá kritická záležitost, mám poměrně spletitou strukturu webu).

Trochu se obávám databáze - mám to na free serveru pipni.cz (no, zase tam nemám nic kritickýho, je to jenom osobní stránka), a databáze tam padá o něco častějc než samotnej PHP server, proto můj současnej cms nepoužívá databázi a stránky čte ze souborů na disku. Takže pokud spadne databáze to funguje pořád akorát se přestane zobrazovat počítadlo přístupů (který zatím mám udělaný přes databázi) ... výhodu to má i v tom, že mám kopii na lokálním PC, upravuju soubory na něm a když je to hotový tak jenom přenesu na server. Ale času je málo, tak holt asi budu muset akceptovat i tu databázi :D
Bacon (185)|31.10.2010 01:50
Používám WordPress, nevím ani proč. Prostě se mi tak nějak líbí, má širokou uživatelskou základnu. Drupal mi přijde příliš pro geeky. Na fóra phpBB, ale jako nejideálnější vidím vBulletin, který je ovšem placený.

Do WordPressu je velice jednoduché udělat plugin, zvládl jsem to dokonce i já, a to už je co říct :)

@Dojigiri: Co takhle zkusit jiný freehosting? Příp. levný hosting. Já bych si dovolil doporučit endora.cz, za ty prachy (=zadarmo) asi nejlepší freehost v současnosti.
Dojigiri (1629)|1.11.2010 10:59
Tak po pár dalších testech jsem se skutečně rozhodl že přejdu na Drupal, čím víc do něj vidím tím víc mi připadá šikovnější (i když udělat některý věci je tam trochu složitější, ale na druhou stranu je tím pádem úžasně flexibilní).

@bacon: Zkoušel jsem včera chvíli Endoru, je to skutečně dobrej hosting, administrace je jednoduchá (ale přitom dost silná) a Drupal tam chodí out-of-the-box, což je velmi dobrý (na pipni jsem musel upravit jednak .htaccess a druhak file.inc aby vyráběl adresáře přes ftp a ne přes normální mkdir, protože jinak nesouhlasí UID, což je spolu se zapnutým safe-mode trochu problém a některý věci pak nefungujou dobře, protože není přístup do nově vyrobených adresářů - ale po změně na ftp_mkdir už to funguje).
Zvažoval jsem že to na endoru přesunu, ale pipni má proti ní zase taky určitý výhody (např. žádný reklamy ani na free, a víc prostoru - zejména 30 MB na databázi na endoře mi přijde že nebude tak těžký zaplnit ...). Na druhou stranu Endora zase má taky spoustu výhod, jako např. zálohování atd., takže časem to možná ještě přehodnotím (dalo by se i uvažovat nad placenou verzí, která nepřidává reklamy a má větší velikost databáze, a 15 Kč/měsíc není tak moc), ale zatím spíš zůstanu u pipni, pokud se mi tam podaří všechno rozběhnout (nemám tam zatím zas nic tak kritickýho).