reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

neviditelný soubor

Chrobi (6)|27.9.2010 09:18
Ahoj, vcera jsem stáhl soubor rozdělený do několika částí (rar). Pak jsem ho extrahoval na disk, ale jakoby tam nebyl... ani pres hledání ho nenajdu, ale ubírá mi místo na disku, coz mi vadí, protoze jde asi od 5 gb. Nevíte nekdo jak se ho zbavit, nebo to nejak napravit?
jeninicicek (205)|27.9.2010 11:37
Určitě ho půjde najít nějak i pod win, ale jak přesně nevím, já používám v takovýchto případech boot do jiného systému (UBCD, linux, dos+ntfsreader, ... ), zobrazí se vše, bez ohledu jak je to ve win skryto, popřípadě na UBCD je i spousta dalších aplikací např. můžeš zkusit obnovit smazaný soubor a smazat ho líp a mnoho dalších možností.
EditorPO (2819)|27.9.2010 11:41
[quote=Chrobi;405385].... Pak jsem ho extrahoval na disk, ale jakoby tam nebyl... [/quote]

akým spôsobom si ho extrahoval?
ak máš nainštalovaný WinRar, tak to skus znovu, ale pozri si cestu pre rozbalovanie
HiLow (1000)|27.9.2010 12:39
Není v nějakém temp adresáři? Proběhlo rozbalení úspěšně?
Richmond (8084)|27.9.2010 16:03
[quote=HiLow;405420]Není v nějakém temp adresáři?[/quote]
Jj, mrknul bych do c:\Users\uživatel\AppData\Local\VirtualStore\
Chrobi (6)|27.9.2010 16:45
extrahoval jsem ho na disk D, windows mam nainstalovane na C... a nahled souboru tam byl po celou dobu az do chvile, kdy se extrakce dokoncila, pak zmizel...
kocourleo (110)|28.9.2010 12:51
Už se tě na to ptali, ale přesto to zopakuju. Jakým programem a jakým postupem jsi to rozbaloval? Toto je důležité. Proběhla extrakce úspěšně nebo to na konci napsalo chybovou hlášku? Toto je ještě důležitější!
r34ktor (7477)|28.9.2010 13:05
Obvykle to funguje tak, že se soubor(y) nejdříve extrahují do dočasné složky (Tempu, či jiné určené v nastavení) a pak překopírují do cílového adresáře. Pokud došlo z nějakého důvodu k chybě, zůstal soubor "viset" v dočasné složce (při korektním provedení operace se automaticky smaže).

Výchozí nastavení si pravděpodobně neměnil, čili Temp vymažeš pomocí nástroje Vyčištění disku, či jiné utility třetí strany (např. CCleaner).