reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poraďte co zvládne VIA Epia CN13000G - VIA CN700

BADMOPAR (43)|15.4.2007 10:17
Čabik,
potřeboval bych vědět jestli tahle deska s 1GB RAM zvládne DVD video a navigaci na dvou monitorech současně a jestli bude stačit 80W zdroj pro připojení TV tuneru,monitorů,HDD,mechaniky,WIFI,Bluetooth,GPS,možná kamery.Dík
grimmi (41)|15.4.2007 11:31
Tyhle desky hodně používám ve variantě Epia-M. K přehrávání DVD stačí 128MB DDR, integrovaná grafika VIA Unichrome má zabudovanou akceleraci videa.Na dva monitory ale epia nemá výstup. Má pouze jeden VGA výstup, jeden S-Video pro připojení k TV a pro rozšíření jen jeden PCI, takže nějakou pořádnou grafiku tam asi nepřidáš.
Zajímalo by mne, kam chceš to všechno připojit : TV tuner, Wifi, bluetooth, gps, kameru.
A taky by mne zajímalo, k čemu to bude sloužit, mnho lidí se totiž pro Via Epia nerozhoduje, i když je to super věc na určité použití.
Jinak já jí většinou provozuju s 200W zdrojem, ale uplně bez disků a mechanik.
BADMOPAR (43)|15.4.2007 12:00
Asi mi nezbyde nic jinýho,než všechno připojit přes USB,ten jeden PCI padne asi na DVB-T kartu.Přemejšlel sem i o jinech deskách,ale myslim že to vyjde dráž a bude to víc žrát,nebo se pletu?Najde se něco lepšího,třeba s Celeronem M?Chci to totiž dát do auta :-) .
grimmi (41)|15.4.2007 14:28
nic jinýho v těchto rozměrech není a už vůbec ne s touhle spotřebou. Procesor na této desce má spotřebu jen 16W, což je mnohem méně než notbookové, natož stolní řešení.
VIA Epia je kompletní integrovaný řešení, to znamená, že i procesor je pevně napájenej na základní desce, stejně jako všechno ostatní. Nic tam v budoucnu nevymněníš. Neni to špatnej nápad, dát to do auta, ale obávám se není moc dobrej. nejsem jistej, jak ti to bude šlapat, při tom zobrazení na více monitorech a stejně tak s těma 4-ma USB co z desky vytáhneš ... no nevim nevim. Taky Harddisk není to pravé ořechové pro otřesy v autě, stačí jedna chyba při zápisu, kvůli hrbolu a můžeš třeba reinstalovat systém. Teplota v létě je v autě přes 50 stupňů, to může bejt likvidační i pro PC s takhle malým odběrem.
Podle mne by ses v tomhle měl poohlédnout po specializovaným zařízení v nějakém tuning shopu, nebo vsadit na samostatnej XBOX360 a GPS nebo tak něco. Prostě dávat komp do auta není moc vhodný. K úváděným argumentům můžu klidně chrlit další a další ALE.
BADMOPAR (43)|15.4.2007 15:50
my co jezdíme s Amerikou máme v autě klima už dávno.Mrkni třeba sem a uvidíš http://store.mp3car.com/?Click=9830