reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHW28 - Strogg_CZ: 3

Strogg_CZ (191)|29.9.2010 13:42
Kolik času zabrala tvorba: 45 min
Pointa wallpaperu: Bamboo jako voskové pastelky

Zcela vlastní tvorba: Ano

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: ne
Brush: ne
Obrázek, fotografie nebo textura: ne
Tutorial: ne

Další komentář: V jednoduchosti je krása a tak jsem "Bamboo tužky" udělal jako pastelky.
bamboo777.png
Strogg_CZ (191)|29.9.2010 13:43
dukaz tvorby
dukaz777.JPG
jrx (1880)|29.9.2010 15:39
No že to jsou voskovky mi došlo až po přečtení pointy, jinak bych na to asi nepřišel, mohlo to čouhat třeba z krabičky. ;) Jinak nejde něco udělat s tím stínováním? Ty hrany na tom peru vypadají hrozně :notsure
Strogg_CZ (191)|29.9.2010 16:32
No, máš pravdu, vím o tom. Vzniklo to hned na začátku, když jsem tu tužku složil ze dvou objektů (pravidelného 48-bokeho hranolu a koule)- to vytvořilo ten přechod, vypadá to jako by tam byl ten vršek našroubovaný. A u toho bych zůstal (už je to lenost předělávat celé od začátku). Takže Bamboo tužka má šroubovatelný vršek na výměnu tuhy -).
Samozřejmě, že jsem měl hned na začátku vytvořit celé tělo tužky jako jedno rotační těleso, tím by ten přechod nenastal a asi by to teď vypadalo lépe.
Courtier (28)|19.10.2010 15:50
[quote=Strogg_CZ;406009]No, máš pravdu, vím o tom. Vzniklo to hned na začátku, když jsem tu tužku složil ze dvou objektů (pravidelného 48-bokeho hranolu a koule)- to vytvořilo ten přechod, vypadá to jako by tam byl ten vršek našroubovaný. A u toho bych zůstal (už je to lenost předělávat celé od začátku). Takže Bamboo tužka má šroubovatelný vršek na výměnu tuhy -).
Samozřejmě, že jsem měl hned na začátku vytvořit celé tělo tužky jako jedno rotační těleso, tím by ten přechod nenastal a asi by to teď vypadalo lépe.[/quote]

Když skládáš objekty tak si vždy pohlídej "smoothing groups", které se starají o vyhlazení hran při stínování a "vertex welding", což je vlastně proces, při kterém se dva vertexy na stejné pozici sdruží v jeden - tak se ti tam neudělá hrana. (to by měl umět každý 3D program)