Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: NFORCE 4 driver a Vista problém !

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Po naištalovaní Nforce4 driver-ov pre Vin Wista sa mi zboril systém, pri štartovaní Windowsu to nabehne priamo na modrú obrazovku a hlási nejakú chybu ohľadom "royal.sys" (snáď som si to zapamätal správne).

Použil som "nForce4 Series AMD - Windows Vista 32-Bit drivery"

link: http://www.nvidia.com/object/nforce4...a32_15.00.html

Zostava:

AMD Athlon 64/3200
    WinFast NF4SK8AA
    2 GB DDR/400
    2x HDD
    Gainward Geforce 7600 GS

Budem vďačný za každú radu.
    Naposledy upraveno uživatelem Mikkes: 15-04-2007 v 14:20
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Brácha má ASUS M2NPV-VM a když nainstaluje drivery na chipset na Vistě taky se mu systém sesype...zatím jsem nestudoval proč je tomu tak - momentálně je zase na XP.

Mám desku DFI nF4-D, zkoušel jsem Vistu 32bit - drivery přesně ty na které posíláš odkaz a vše bylo OK - momentálně jsem jako brácha na XP

Osobně si myslím, že to asi nevyřešíš, zřejmě budeš muset počkat na další aktualizace systému (Visty) - nebo zůstat na XP...

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od tgfh
    Osobně si myslím, že to asi nevyřešíš, zřejmě budeš muset počkat na další aktualizace systému (Visty) - nebo zůstat na XP...
    spis pockat na aktualizace ovladacu...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

no já mám stejný problém na zmiňované DFI .. prostě se na to Nvidia zase vy... po instalaci ovladačů dochází k zatůhvání systému a pokud je aktualizuju z netu tak BSOD a wokna jsou dead

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Celkovo, NForce 4 drivery sa mi od určitej verzie zdaju neuveritelne nespoľahlivé. Momentálne som nútený používať aj na WinXP staršiu verziu nforce 4 (v.5.10.2600.521) pretože pri nainštalovaní posledných nforce pre WinXP dochádza k abnormalitám ako je spomalenie činnosti pevných diskov, divné reštarty a modré smrti.

"Niečo je zhnité v tomto štáte Rímskom" :-)

Nováček Avatar uživatele mecsoun
    Registrace
    Apr 2007

Nezkoušel jsem x32 verzi, ale měl jsem na athlonu64 a desce msi s nForce4 ultra nainastalovaný visty x64, který běhaly na pohodu, tak by mi fakt nezbývalo než doporučit ty x64 verze. nebyl vlastně problém ani s raid řadičem...