reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sapphire x1950pro problem s Anti-aliasingem

pepca.cz (4)|15.4.2007 17:46
Nevim si rady. Pri zapnuti antialiasingu v menu hry se obraz nezlepsi, vypada vse stejene. Nefunguje to ani pri nastaveni v control center. Zkousel jsem preinstalovat ovladace catalyst 7.1 ,7.2, 7.3 nakonec jsem zkusil i ovladace ktere mam na cd ke karte. Zkousel jsem to na STALKEROVI a TEST DRIVE UNLIMITED. Nenapada me kde muze byt problem. V hardwaru snad ne...DFI LP ULTRA SLI-D, OPTERON144@2700Mhz, 2x 512MB Kingstone hyperX ULK2 a op.system WinXP pro servis pack2
pepca.cz (4)|15.4.2007 17:55
jeste dodatek....zkousel jsem to i na win vistach ultimate 64bit s ovladacem catalyst 7.3 tam problem nebyl. Mam ale 1GB pameti a to je pro hry pod vistama malo "jen visty si sezerou cca 600MB!" Proto prechod zpet na XP :(
P@pi (1519)|15.4.2007 18:25
Už zase... Visty nesežerou 600MB :rolleyes:. Oni je používají a jakmile je cokoliv vyžaduje, tak je uvolní. Takže můžete zpět na Visty :p. Ale 2GB byste na Vista mít měl (alespoň dle Mrkvosoftu).

Co jiné hry? Zrovna s těmito zkušenosti nemám :cool:.
tgfh (2985)|15.4.2007 20:28
No problém je hodně zajímavý, já asi nepomůžu, ale dodám to že jsem měl Visty x64 2 měsíce a byla to úplná pohoda. Mám 1GB RAM a bohatě mi to stačilo. Vista RAMky prostě jen využívá, nežere!
Momentálně jsem sice zpět na XP, ale kvůli tomu že na X1950GT ještě nejsou drivery na Vistu...
pepca.cz (4)|15.4.2007 21:02
No mozna je to tak s tim vyuzivani pameti vistama.Ale reknu to tak...stalker mi na xp loaduje "strilim" 1-2 min a pak pohoda.A na vistach to je tak 3-4x tolik a to jeste po najeti do hry dalsi dlooouhe minuty cukani a nacitani kazde kraviny...Proste muj nazor je ze 1GB je na chod vist v pohode,ale pokud na nich chcete hrat nejake narocnejsi hry,tak je 1GB hodne malo.Pockam si az budu mit 2GB a pak jim dam urcite sanci...
pepca.cz (4)|15.4.2007 21:08
a reseni je nakonec takove,ze v CCC musi byt nastaveni Antialiasingu "podle programu"Takze antialiasing nastavujete v menu hry. Ale pro me to neni reseni,pr na co pak ta karta umi adaptivni vyhlazovani,vyhlazovani 6x,aniso filtraci 16x,kdyz to jde ve hrach nastavit jen zridka.Test drive napr vyhlazovani 4x :-(
P@pi (1519)|15.4.2007 21:09
Hmm to je všeobecně známá věc, že Vista ještě nejsou ani zdaleka vychytané a že jsou náročnější na PC.

Ale co Váš problém, nechtěl byste napsat něco o něm?

EDIT: no a jak byste to chtěl jinak dělat? Forcovat (override)? Přesně proto se to nedělá, protože to blbne. Neříkejte mi, že v zápalu hry poznáte rozdíl mezi 4xAA a 6xAA :rolleyes:. Holt máte smůlu, že zrovna s těmito hrami to blbne.