reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Diskuze k anketě na SHW (Jsou pro vás důležité rozměry a hmotnost skříně?)

Karel Polívka (1485)|16.4.2007 03:48
  • Pouze nízká hmotnost
  • Pouze malé rozměry
  • Ano, nízká hmotnost i malé rozměry
  • Ano, ale důležitější je kvalita
  • Ne
SmartMole (297)|16.4.2007 14:54
Jednoznačně kvalita! Respektive robustnost, pevnost a funkčnost skříně pokud možno kombinovaná s elegantním designem.

Takže paradoxně preferuji težké větší skříně. Samozřejmě pokud bych chodil na lanparty, musel bych se smířit s nějakou menší hliníkovou. Nicméně s tloušťkou ne menší než 1 mm.

Preferuji něco jako toto! :-) Omlouvám se za tu velikost.

pas!k (3765)|16.4.2007 15:04
podobne jako smartmole .. chieftec ktery vlastnim rozhodne mezi lehke skrine nepatri ..
boboco (1987)|16.4.2007 15:57
Preferuji rovněž robustní skříně, které něco váží, ostatně svůj kompík nikam nepřenáším, takže v tom nevidím žádné mínus. Chápu ale, že pokud člověk svého drobečka tahá na LAN party a podobně, nějaká 12kilová sříň není ideální;). Dá se říct, že se ztotožňuji se dvěma předchozími názory.
ICEBOSS (3435)|16.4.2007 17:56
cim vetsi a tezsi, tim lepsi!
tgfh (2985)|16.4.2007 20:17
Taky jako ostatní: nejdůležitější je kvalita provedení...
Mám "černý BMW" a teda jako nic moc, case je zralý na rozsypání :hmm
dzandra (1368)|16.4.2007 20:58
taky mám raději vetší a širší
BlackFrog (563)|16.4.2007 23:00
jen souhlas s ostatnimi. kvalita je na rvnim miste, skrin urcite je lepsi vetsi. a samozrejme lehka skrin by nevadila jenze s kvalitnimi materialy souvisi take vyssi hmotnost. PC ale neprenasim takze mi to nevadi:)
Marvi (1)|17.4.2007 10:44
Pro mě osobně kvalita ale co mám zkušenosti drtivou většinu lidí při nákupu zajímá kritérium které v anketě chybí a to CENA!
Woyta (284)|18.4.2007 07:44
Vzhledem k tomu ze chladim vodou jsou pro me dulezite velke rozmery. Do male skrine to proste nenacpu. Levnou case se zdrojem bych si uz nikdy nekoupil. Zdroj od EC mi pred par lety kompletne vypalil cele PC. Nastesti case tenkrat jesse byly celkem roubustni a ne jako ten dnesni papir.
Kdyz jsem si nyni vybiral case tak jsem zjistil ze prvni ktera mi vyhovuje stoji 3500kc.
Kdyz se lovej decibely tak to holt vyjde draho. :-)
ET (22)|18.4.2007 12:40
No tak ja kdyz vybiram skrin tak nechci aby to byl bigtower, to uz je trosku moc, ale jinak cim vetsi hmotnost tim ma u me vetsi preference. samozrejme neporovnavam navzajem hlinikove x ocelove, podle hmotnosti... ale jinak kdyz vidim 12.5Kg 1mm SECC tak uz ma ta skrin u me kladny body.... proste nemam rad papirovy skrine....

Takze mensi ale kvalitni pevne a tezke skrine...
jardasy (3)|19.4.2007 12:50
preferuji prostornou case - tedy hlubokou a širokou, vysoká být nemusí. Kvalitně zpracovanou a i lehkou - tedy hliníkovou. Dobře přístupnou - ideálně s removable mobotray vč. pci karet. A s pozicemi na 12cm větráky. Na základě těchto požadavků jsem koupil Akasu Eclipse, která všechny tyhle podmínky splňuje a přes rok jsem s ní až na pár drobností velmi spokojen.
http://pocitace.sme.sk/c/1960034/ECLIPSE-62-netradicna-skrina-pre-domaci-a-h
Sharker (11)|19.4.2007 17:31
Mam doma bednu od Thermaltake, konkretne TT ARMOR VA8000BWS sirka 22cm dlzka 51cm a vyska 52cm. Hmotnost s nainstalovanym vodnikom pod 12KG (bedna je komplet z hlinika).
Moja predosla bedna Casetek 1018 bola iba o 2 cm uzsia no bola vrobena z kvalitneho 1mm seec plechu a hmotnost po nainstalovani vodneho chladenie stupala k zavratnym 20-25KG :mistake Preto som isiel do TT.
Takze odpoved na otazku je ano ano (moc moc) :D
Dedmann (2)|20.4.2007 09:39
No ja jsme rovnez zastancem kvality a hlavne v male skrini je problem s chlazenim. Sam jsem mel standartni case cca 6 mesicu a to bylo u meho prvniho pocitace. Pak nasledoval Chieftect a ted mam Thermaltake kandalf.
Prazdna skrin vazi neco kolem 15 kg a kdyz do toho narvu vsechny veci, tak se dostavam nekde na 25 kg. No a na LanParty jezdim a nevadi mi to. Auto to snese a to preneseni z auta do mistnosti me prece nezabije.
Petr S. (1220)|21.4.2007 07:51
[QUOTE=Dedmann]Auto to snese a to preneseni z auta do mistnosti me prece nezabije.[/QUOTE]

To buď rád, že nejezdíš autobusem :D
mech13 (5526)|21.4.2007 13:02
snad jen k te ankete: je postavena tak, ze jsou dulezite male rozmery a mala hmotnost... jenze spousta lidi preferuje velkou a tezkou skrin. takze aby byla anketa vystizna, musela by pocitat i s tim

jinak osobne me nejvic zajima vnitrni usporadani a jak vypada... kdyz je treba na EC zadrhel na otresnych mrizkach u ventilatoru, vzdycky jsou po ruce kleste na plech:cool:

EDIT: pritom otazka zni: "Jsou pro vás důležité rozměry a hmotnost" a v moznostech je nizka hmotnost a male rozmery... takze kdyz se nekomu mala hmotnost a male rozmery nelibi, tak musi dat NE, ikdyz pro neho rozmery a hmotnost dulezite jsou...
Sharker (11)|22.4.2007 02:14
[quote=Petr S.]To buď rád, že nejezdíš autobusem :D[/quote] Mas zmysel pre humor ...
Ono kupovat tazke plechove skrine sa uz ani moc neoplati ked je v ponuke plno vybornych lahuckych hlinikovych bedni :notsure Pre cloveka co beha casto na lanparty je to myslim si nutnost ...
ad2 je velkost bedne ..mensu casku ako je moja sucastna TT armor by som uz nechcel . niekto kto tam nema vodne chladenie to prezije aj s menosu mobo no ja uz by som nemenil ..

Vlastne menil ale iba za ............



Silverstone TemJin SST-TJ07 :thumb




A tak to to vypada ked sa do toho narve co sa len da :D Jednoducho super ...