reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sekaní obrazu i zvuku při sledování digitalní TV

Khan (0)|1.10.2010 18:28
Dobrý den,

mám následující problem a nevím si s ním rady. Předem jsem si prošel různá fóra, ale řešení jsem nenašel, tak jsem se rozhodl napsat sem.

Používám televizní kartu Leadtek WinFast DTV1800 H s nejnovějšími ovladači a TV přehrávač WinFast PVR2 taktéž nejnovější verzi staženou u výrobce.

Problém nastává v době, kdy chci sledovat TV. Obraz i zvuk se nesnesitelně zasekává podle nálady, 2 minuty jede pěkně a vše je ok, pak se začne kousat a nebo je pouze černo a k tomu sekaný zvuk.

Brácha, který tuto kartu používal prvně, tak s ní neměl nejmenší problém na stejné anténě. Jediný rozdíl je v tom, že on byl napojený na koaxiál 1m dlouhý a já jsem na "prodlužce" v dalším pokoji. Předtím jsem na tomto kabelu ladil analogovou TV a nebyl problem. Jedná se o STA anténu v Brně.

Zkoušel jsem přeinstalovat systém, dát nejnovější ovladače na grafiku, chipset, TV kartu a nic.

Sestava PC:

MS Windows XP (SP2)
CPU:AMD Athlon 64 X2 4200+
MB:Asus M2N-E SLI
RAM: 1024MB DDR2
Grafika: NVIDIA GeForce 8500GT (512MB)
Zvuk: C-Media CM6501
TV karta: Leadtek WinFast1800 H

Pokud by někdo měl podobný problém, nebo ví o co se jedná, byl bych velmi rád, kdyby mi poradil. Díky

PS:
Problémy, které to údajně mohli zavinit: (z jiných fór a dotazů)
-zahlcený PCI slot (nevím jak zjistit, ale asi blbost)
-špatná kvalita signálu (nikdy s ní nebyl problém, takze proč by měl začít teď)
-špatně nastavené kodeky (tady může být cesta, pač jim téměř nerozumím)
-moc dlouhý koaxialní kabel (to mi příjde jako úplná blbost)
Deee-aN (3834)|1.10.2010 19:06
Prodlužovák je kupovaný, nebo dělaný doma? Mě se sekalo DVB-T a bylo to povytaženým koaxiálem z konektoru.
|Mio| (1333)|3.10.2010 15:45
Špatná kvalita signálu:

možné příčíny:
- nekvalitní koaxiální kabel, respektive konektory, starsi pouzite budou mit potrhane stineni, levne budou mit spatne stineni, tedy nachylne na ruseni, obzvlas vede-li kolem vykonovych nebo vysokonapetovych elektrickych prvku.
- ruseni primo v PC: tuner je v PC dobre co nejlepe odstinit, pozapinat funkce Spread Spektrum modulation a pokud jsou v PC komponenty na nasobcich frekvence kanalu tak je mirne pretaktovat ci podtaktovat
- z STA nebyva dobry signal, i kdyz je kvalitou i silou v poradku, neda se predchazet ruseni od ostatnich pripojenych ucastniku v dome

Tyhle veci se daji jednoduse vyzkouset tim, ze preneses PC primo k zasuvce STA a vyzkousis to tam.