reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s grafickou kartou.

sadday (19)|3.10.2010 14:27
Zdravím,

Mám problém. Zhruba před měsícem jsem si od známého za pár korun koupil grafickou kartu (plně funkční), dal jsem jí do počítače a fungovala mi až do včerejšího večera. Předtím jsem tam měl integrovanou. Nevím co s tím. Začlo mi to nejprve ve hře, kdy se hra začla strašně sekat a pak to nakonec zamrzlo a při restartu se mi na monitoru objevili přes obraz takové bílé čárky. Ty sice zmizeli při startu windowsu, ale jak mile jsem si chtěl něco zahrát tak už mě to ani nepustilo do hry a opět to zamrzlo. Znovu jsem tedy dal restart a od tý doby mě to už ani nenajede do windowsu ale jen do části tzv. modrá smrt. Bílé čárky přes monitor jsou neustále.

Jinak předtím jsem měl integrovanou grafiku. Zde je moje sestava.

AMD Athlon 64 x2 dual-core 5000+ 2,6ghz
GIGABYTE Motherboard AM2 M61PME-S2, nVidia 6100/430
2x DIMM DDR2 1GB, 800MHz A-DATA

Jinak grafiku jsem si do toho kupoval tedy už použitou od známého a to nVidia 7600 gt. V počítačích se moc nevyznám, vše jsem si zapojoval a v biosu nastavoval sám podle internetu.

Prosil bych o radu co s tím. Už jsem z toho totálně vynervovaný.
speedsnail (4876)|3.10.2010 14:44
No nejdřív mrkni na chladič, jestli se točí ventilátor. Pokud je vizuelně vše v pořádku, tak vyzkoušej zpět integrovanou grafiku. Pokud ta pojede bez problémů, je ta 7600 vadná. Zvláště pokud se artefakty oběvovaly už při bootu. Dá se zkusit opravit zapečením, jinak to vzhledem k hodnotě karty (jak sám píšeš pár korun) nemá smysl řešit.
sadday (19)|3.10.2010 15:03
Vizuálně je vše v pořádku, nechová se nějak výstředně nebo jen jak to říct. Prostě, že by s ní něco bylo. Že by třeba byla hlučná nebo tak. Ventilátor se normálně točí a všechno bez problému. Mám spíš pocit, že jsem udělal chybu někde já v nastavení v biosu nebo co se týče ovladačů na tuhle grafiku. Je mě ale divný, že jemu to jelo předtím bez problému a mě se to začlo takhle srát.
johny__g (6387)|3.10.2010 17:17
V BIOSu toho ohledně grafiky moc nastavit nejde, spíš to vypadá jako mrtvá karta. Zkus ji vyndat a fungovat na integrované.