reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

preskakovani rozlozeni klavesnice u IM

mech13 (5526)|16.4.2007 14:15
Nevim jak vy, ale me dost otravne dlouho pri psani si pres ICQ/qip/cokoli stvalo neustale preskakovani rozlozeni klaves mezi CZ a EN coz me privedlo az do stavu kdy jsem uplne zrusil ceske rozlozeni klaves a zustal jen na anglictine...

Dnes jsem nechtel vypadat jak buran kdyz jsem psal [thread=5308]aktualitku[/thread] tak jsem nahodil cesky rozlozeni a napadlo me, ze by to preskakovani mohlo zpusobovat posilani smajliku a nasledne poslinani pomoci ALT+S (takze zaroven mackam shift+alt: vychozi kombinace pro prehozeni rozlozeni). Tak jsem skusil zmenit zkratku na CTRL+SHIFT a svete div se, po pul hodine psani na qipu se mi rozlozeni zatim ani jednou neprehodilo... takze doufam ze to tak zustane...

Vy mate nejake tipy jak to vyresit? Funguje Vam to?
rozlozeni.JPG
pas!k (3765)|16.4.2007 15:07
mno ja pouzivam qwerty takze z a y mi nevadi ale taky me to stve protoe jsem zvyklej psat znaky atd a to se samozrejme meni ..
Styryx (351)|16.4.2007 15:17
Já používám výhradně český rozložení klávesnice, a pokud potřebuju znaky, který jsou jenom na anglický (jako jsou "<>@#$%^&*€[]{}\|" atd.), používám k tomu pravej Alt (případně v kombinaci se shiftem).

Z toho plyne, že od tý doby, odkdy tohle dělám, jsem ještě nepotřeboval přepnout klávesnici z český na anglickou. (chce to chvíli cviku, než si na to člověk zvykne, ale pak už je to pohoda, ani programování v C++ neni žádnej problém)

Jinak taky používám qwerty (na tý český), protože jsem na to zvyklej z doby, kdy jsem ještě přepínal, a chtěl jsem to mít stejně na anglický i na český.
mech13 (5526)|16.4.2007 15:33
[QUOTE=Styryx]Já používám výhradně český rozložení klávesnice...[/QUOTE]
ono tady jde o "samovolny" preskakovani, kdy posles zpravu s ceskym rozlozeni a dalsi pises s anglicky... tak ti nesedi otazniky a zavorky... pak se prepnes, posles zpravu se smajlikem a zase tam mas nechtene rozozeni...
(v mojim pripade teda preskakovani z anglicke na ceskou)
Ritchie83 (369)|16.4.2007 15:58
[QUOTE=mech13]ALT+S (takze zaroven mackam shift+alt: vychozi kombinace pro prehozeni rozlozeni). Tak jsem skusil zmenit zkratku na CTRL+SHIFT a svete div se, po pul hodine psani na qipu se mi rozlozeni zatim ani jednou neprehodilo[/QUOTE]
Qip neznám, ale kombinace Alt+Shift+S mně přijde zbytečně složitá, nefungovalo by jen Alt+S?

[QUOTE=mech13]Vy mate nejake tipy jak to vyresit? Funguje Vam to?[/QUOTE]
Pro delší psaní přepínám rozložení klávesnice pomocí klávesové zkratky ShiftL+ShiftR. Tato kombinace zaručeně nemůže kolidovat s žádnou jinou klávesovou zkratkou.
mech13 (5526)|16.4.2007 16:02
[QUOTE=Ritchie83]Qip neznám, ale kombinace Alt+Shift+S mně přijde zbytečně složitá, nefungovalo by jen Alt+S?[/QUOTE]
ten alt+shift+s vznikne z toho, ze pomoci shift pisu smajlika (shift+0), otaznik a druhou rukou okamzite mackam alt+s, takze se to zkrizi a vznikne v tom kombinace alt+shift ktera prepne rozlozeni...

alt+shift+s neni chtena kombinace
Styryx (351)|16.4.2007 16:47
[QUOTE=mech13]ono tady jde o "samovolny" preskakovani, kdy posles zpravu s ceskym rozlozeni a dalsi pises s anglicky... tak ti nesedi otazniky a zavorky... pak se prepnes, posles zpravu se smajlikem a zase tam mas nechtene rozozeni...
(v mojim pripade teda preskakovani z anglicke na ceskou)[/QUOTE]

Zatím mám nastavený na přepnutí klávesnice Alt+Shift, ale jak už jsem řekl, už asi rok jsem to nepoužil, takže pokud by mi to kolidovalo s nějakou klávesovou zkratkou a samovolně se mi to přepínalo, vypnul bych přepínání klávesnice úplně (pořád by to pak šlo přepnout ikonkou v taskbaru). Smajlíky apod. už umim na český, takže přepínat na anglickou a zpátky by bylo jenom kontraproduktivní (vždycky jsem měl problém, že jsem zrovna nevěděl, jakou klávesnici mám momentálně zapnutou, jestli českou nebo anglickou, a občas jsem se pak dost divil, co jsem napsal; teď, když používám jenom českou, tohle odpadlo - vím, že mám pokaždý českou :-D ).