reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Konflikt PC s WD PassPort

SimTrix (36)|4.10.2010 18:28
Zdravím Vás,

nově jsem si nainstaloval Windows 7 (Ultimate x86).

Při připojení externího HDD WD PassPort (160 GB) do USB portu se vše tváří normálně, ale ouha.

Po několika minutách (někdy hodinách) používání dojde např. k tomu že se celý počítač lagne nebo nějaké programy odpovídají hláškou "Neodpovídá". Např.: když chci vypnout počítač naběhne pouze obrazovka "Vypínání" a nic dál se neděje.
Když vypojím HDD z USB, tak se to rozhýbe a počítač se vypne nebo programy začnou zase fungovat.

Má někdo zkušenosti s problémem popř. nějakou radu?

Budu vděčný za každou odpoveď
Dojigiri (1629)|4.10.2010 22:16
Mohl by být i nějakej vadnej sektor. Tak buď na něm nechat project "chkdsk X: /R" (kde X je písmeno disku), ale mohlo by dojít ke ztrátě dat pokud by tam vadnej sektor byl ... anebo použít hdd regenerator, ten by s velkou pravděpodobností uměl vadňák spravit i bez ztráty dat, ovšem ten si neporadí s usb takže by bylo nutno disk vyndat a připojit v pc přímo (a předtím by bylo možno zkontrolovat stav SMART, což opět nejde přes usb).

Btw. když spustíš správce úloh, jaký je vytížení procesoru v okamžiku, kdy to "mrzne"? (spusť správce úloh a nech ho běžet na pozadí, aby v okamžiku kdy to začne blbnout byl už spuštěnej)
SimTrix (36)|5.10.2010 07:16
Díky za reakci.

Nyní, když připojím HDD k počítači přes USB, které jsem vždy používal a fungovalo, tak se mi ani neukáže. Začne v něm "tikat" a kontrolka jen poblikává. Když ho zapojím do jiného portu, připojí se. Zkouším teď ten CheckDisk. Ale spíše to bude tím USBčkem..
Dojigiri (1629)|5.10.2010 09:06
Hmm, tak to je možný, že ten konkrétní USB port ho nezvládne napájet (může být třeba i uvolněnej konektor nebo tak něco, studěňák apod.). Tak vyzkoušet v jiných portech.
SimTrix (36)|5.10.2010 10:43
Zkusím a když bude problém, tak se ozvu.

Díky za rady