reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se rozjede,ale nenaběhne obraz

Honza23 (490)|4.10.2010 19:25
Dobrý den,mohl by mi někdo z vás poradit.Mám základní desku MS 7275 ver.1.2,patice je 775 LGA,ale bohužel ani nevím,jaký je tam procesor.Nechci zbytečně sundavat chladič.Ramky jsou 2x 512MB Smasung.Když se PC zapne,tak se jen roztočí větráky.Je zvláštní,že i když vyndám RAMky a odpojím chladiš od CPU,tak deska nevydá vůbec žádný pípavý zvuk.
Předem díky za rady.
johny__g (6387)|4.10.2010 20:25
Vadná deska (podle mě nejpravděpodobnější), nebo zdroj, nebo CPU.
Je na desce vůbec zapojený speaker? Bez něj by deska těžko nějaký zvuk vydala ...
Honza23 (490)|4.10.2010 21:39
Díky za typ,ale na desce se nachází Buzzer.Zkoušel jsem připojit i externí speaker,ale stejně stále jen ticho.
Jde ještě nějak jinak poznat,jestli je to opravdu jen deskou ?Ještě jednou díky.
Dawon (18)|4.10.2010 21:45
Zdravim,mam mozna dost podobny problem jako tady kolega:

,mam trochu problem s funkcnosti monitoru.Po zapnuti PC monitor zustava cerny,pokud odpojim kabel od PC tak normalne skace po monitoru okynko s vyzvou k pripojeni kabelu,ale kdyz ho pichnu do grafiky tak zcerna,a dioda se zmeni z modre na oranzovou,neco podobneho mi to uz driv udelalo,ale tehdy stacilo restartovat BIOS a vse zase fungovalo,to ale bohuzel tentokrat nepomohlo.Monitorem to ale nebude,ten jsem zkusil pichnout do notebooku a funguje,takze muj dotaz zni jestli nekoho nenapada jestli by to nahodou nemohlo byt kabelem(do PC a notebooku jsem pouzil ruzne kvuli ruznym konektorum),popripade zakladovkou a nebo teda ze odesla grafika?

Grafika je Ati Radeon X1950pro,zakladovka ASUS A8N-SLI SE,a jeste bych mel mozna dodat ze mam grafiku v druhem pci-e slotu(ve spodnim),jelikoz se mi do horniho nevejde z duvodu chladice na grafice a chipsetu.

Jo a jeste bych asi mohl zminit ze kdyz je monitor cerny tak system nenabootuje(neslysim znelku pri zapinani windowsu
johny__g (6387)|5.10.2010 08:41
[quote=Honza23;406900]Díky za typ,ale na desce se nachází Buzzer.Zkoušel jsem připojit i externí speaker,ale stejně stále jen ticho.
Jde ještě nějak jinak poznat,jestli je to opravdu jen deskou ?Ještě jednou díky.[/quote]

Zjistit to lze jen tak, že zkusíš své PC s jiným zdrojem, případně svůj procesor dáš do jiného funkčního počítače. To samé můžeš udělat s grafikou a pamětmi, ale ty asi budou v pořádku. Prostě měnit a testovat komponenty až najdeš tu špatnou, nebo zjistíš že všechny fungují a zbyde ti deska. Ještě zkus ten reset BIOSu.

@Dawon - ano, může to být tím co píšeš (kabel tedy asi ne, pokud PC nebootuje), ale taky nemusí. Platí to samé, viz výše.