reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s výběrem desky a procesoru

Dawon (18)|5.10.2010 15:04
Zdravim,nedavno mi odesla moje stara zakladovka,a jelikoz se v hardwaru zas tolik neorientuju tak bych vas chtel poprosit o radu.

K desce bych kupoval i novy procesor,takze pokud byste tady uvadeli rovnou tyhle 2 komponenty spolecne tak by to bylo idealni :-)

S cenou si jeste nejsem moc jisty,ale dejme tomu ze by to melo byt neco v rozmezi +-4000.

Nejsem zadny paran her,ale sem tam si rad neco zahraju,to jen tak abyste meli zhruba predstavu k cemu by to melo slouzit :-D A jeste bych dodal,ze mam v soucasne dobe ramky DDR(konkretne zakladovkou se slotem na DDR400,jestli to cislo teda nejak pomuze),takze pokud je nejaka moznost ze bych k nove desce nemusel kupovat nove ramky,tak by to bylo super(moc se totiz nevyznam v DDR2,3 atd,tak moc nevim jak to je s kompatibilitou :-D ).

Predem mockrat diky za jakoukoliv radu :-)
matyyy (2527)|5.10.2010 15:14
desky s ddr1 se už delší dobu neprodávaj (spíš se doprodávaj skladový ležáky)

budeš muset koupit i paměti

grafiku nějakou máš?
co zdroj ten je jaký? (se změnily i požadavky na zdroje a některý starý nemusí vyhovět)

///
třeba takhle i se zdrojem
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0Y3A010IYL0110WU010T6E01
dá se ušetřit jen použitím 2GB ram
nebo i procesorem athlon x2 245 (2jádrový oproti 3 jádrovému v košíku)
Doctor01 (400)|5.10.2010 15:17
Ahoj

Tak vcelku levne te prijde napr:
deska - nema sice usb3, ale jinak vse:
http://www.softcom.cz/produkt/gb-880gm-ud2h-amd-880g-am3-1394-5xsata-3xusb-vga-ddr3-matx/?flist=1
proc:
http://www.softcom.cz/produkt/amd-athlon-ii-x2-dual-core-235e-27ghz-2mb-cache-45w-socket-am3-box/?flist=1
pameti 2x2GB:
http://www.softcom.cz/produkt/kingston-hyperx-2x2gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm/?flist=1
-> novou pamet budes urcite potrebovat, protoze to co mas se uz v novych deskach vubec nepouziva.
Ale i tak to mas za cca 5100,- vcetne DPH vsechno, pokud treba nakombinujes s alfacomputer, mozna budes jeste ve vysledku o stovku dve niz.
Ber to jako prvni nastrel, samozrejme to lze upravit blize tvym potrebam.
Pak jeste promysli grafiku. Na desce sice je, ale pokud budes chtit vetsi vykon, budes muset koupit. Deska co pouziva tvoje pameti, ma urcite jen AGP a nove desky uz PCIe.
NHKG (1136)|5.10.2010 15:24
Rozumnou novou desku pro DDR (1) paměti nekoupíš, ale 2GB DDR3 stojí kolem 900Kč. Grafickou kartu máš PCIe nebo AGP? Pro jistotu v návrhu dám desku s integrovanou grafickou kartou. V této cenové kategorii bych jednoznačně šel do procesoru AMD (lepší poměr cena / výkon). Taky bych radši zkontroloval zdroj, jestli svojí špatnou funkcí nepomohl staré desce do křemíkového nebe.

Můj návrh, jde víceméně vždy o to nejlevnější rozumné co jde koupit:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0RSJ0110GB010IYI01

EDIT: Pomalý. Jinak PCIe slot a DDR1 paměti na deskách byly jednu dobu docela běžné u AMD.
EDIT2: Ještě link na trošku lepší desku pokud by se velmi levné MSI nelíbilo: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008M1WY2OIZY3
EDIT3: Proč já blbec si vygeneruju odkaz na košík a pak zkopíruju adresu z vrchu?? :stupid
Dawon (18)|5.10.2010 15:29
Jj s tema ramkama jsem si to myslel...jinak grafiku mam ATI Radeon X1950PRO do pci-e(taky sem uvazoval o nove,ale to zatim neni az tak aktualni) a zdroj sem kupoval relativne nedavno,Fortron 400W
matyyy (2527)|5.10.2010 15:37
[quote=Dawon;406994]Jj s tema ramkama jsem si to myslel...jinak grafiku mam ATI Radeon X1950PRO do pci-e(taky sem uvazoval o nove,ale to zatim neni az tak aktualni) a zdroj sem kupoval relativne nedavno,Fortron 400W[/quote]

jestli je grafika do pcie tak bych jí použil
stejně tak zdroj pokuď má 24pin do desky
NHKG (1136)|5.10.2010 15:38
[quote=matyyy;406998]jestli je grafika do pcie tak bych jí použil
stejně tak zdroj pokuď má 24pin do desky[/quote]

Souhlas, ale desku bych stejně doporučil s integrovanou GK, jsou levnější jak adekvátní bez GK :stupid
Dawon (18)|5.10.2010 15:40
Jj tu grafiku bych zatim neresil a s tim pinem u zdroje si nejsem jisty,a ani se nemuzu zrovna podivat protoze nejsem doma,ale jak sem rekl ,kupoval jsem ho relativne nedavno a rekl bych ze Fotrton je dobra znacka tak by to snad mel splnovat :-D

Jinak ta sestava od NHKG nevypada spatne a je to i s ramkama za docela peknou cenu :-)
Richmond (8084)|5.10.2010 15:41
Můžu znát rozumný důvod pro doporučení pamětí na 1.7-1.9v při 9-9-9 @ 1600mhz za 2tis? Na standartní voltáži 1.5v zvládnou 1333mhz 9-9-9 - za tyhle peníze se dá rozhodně sehnat lepší/rychlejší/s delší zárukou :rolleyes:
NHKG (1136)|5.10.2010 15:48
[quote=Dawon;407000]Jj tu grafiku bych zatim neresil a s tim pinem u zdroje si nejsem jisty,a ani se nemuzu zrovna podivat protoze nejsem doma,ale jak sem rekl ,kupoval jsem ho relativne nedavno a rekl bych ze Fotrton je dobra znacka tak by to snad mel splnovat :-D

Jinak ta sestava od NHKG nevypada spatne a je to i s ramkama za docela peknou cenu :-)[/quote]

Až na to, že jsem tam měl špatný link a asi ti to zobrazilo tvůj vlastní košík :notsure Každopádně se omlouvám a už jsem to opravil.
Dawon (18)|5.10.2010 15:50
Jeste jsem se chtel zeptat,ta grafika co mam ted je docela velka svine,a na moji soucasne desce se mi nevejde do prvniho pci-e slotu kvuli chladici na chipsetu,nestalo by se to i tady?
NHKG (1136)|5.10.2010 15:53
Podívej se na Alfacompu na fotky základních desek, ale toto se pravděpodobně nestane. Ale je možné, že ti zabrání dát kartu do slotů kolem ni, takže s tím radši počítej a pokud chceš využívat více slotů, radši kup větší a drahší základní desku.
EDIT: Myslím že tu spamuju už dost, pokud chceš 2 PCI karty, tak radši vem tu AUSUS desku co jsem postoval výše, nebo jinou podobnou. mATX deska bude asi moc malá.
Dawon (18)|5.10.2010 15:54
[quote=NHKG;407004]Až na to, že jsem tam měl špatný link a asi ti to zobrazilo tvůj vlastní košík :notsure Každopádně se omlouvám a už jsem to opravil.[/quote]

No nevim,zobrazilo se mi to spravne :-)
Dawon (18)|5.10.2010 15:56
[quote=NHKG;407009]Podívej se na Alfacompu na fotky základních desek, ale toto se pravděpodobně nestane. Ale je možné, že ti zabrání dát kartu do slotů kolem ni, takže s tím radši počítej a pokud chceš využívat více slotů, radši kup větší a drahší základní desku.[/quote]

Potreboval bych alespon 2 pristupne pci sloty na zvukovku a TV kartu,takze to by mohl byt problem :/

EDIT:

Ok,dik moc za vsechny rady :-) Jeste doma trosku pomerim jak je to s velikosti te moji grafiky a pak to snad nak skoulim dohromady
Doctor01 (400)|5.10.2010 20:08
Puvodne bych ti doporucil tuhle:
http://www.softcom.cz/produkt/gb-890gpa-ud3h-amd-890gx-vga-ddr3-usb30-gblan-1394-atx/?flist=1
ale chtel jsi mensi cenu a nevedel jsem, ze krome grafiky budes potrebovat jeste dva PCI sloty (sice tam jsou, ale pouzitelny by byl jen jeden. Jinak jakou mas tu televizni kartu? Jestli je jeste analogova, tak bys ji musel stejne vymenit a novou bys koupil do PCIe 1x slotu. Pak by ti ta deska opet stacila. Jinak tahle deska je v ceklu dobra, uz jsme ji take pouzili.
lavjoy (1628)|5.10.2010 20:35
ahoj
být tebou tak bych bral sestavu od NHKG s tou ASUSKOU,grafiku(X1950) na občasné hraní nepotřebuješ,nato ti vystačí integ ažaž.Takže bych ji pustil do světa spolu s těma zbylíma věcma,nejakou tisícovku bys mohl dostat tak bys mohl pak došetřit na GTS450 třeba
Dawon (18)|6.10.2010 12:52
[quote=Doctor01;407060]Puvodne bych ti doporucil tuhle:
http://www.softcom.cz/produkt/gb-890gpa-ud3h-amd-890gx-vga-ddr3-usb30-gblan-1394-atx/?flist=1
ale chtel jsi mensi cenu a nevedel jsem, ze krome grafiky budes potrebovat jeste dva PCI sloty (sice tam jsou, ale pouzitelny by byl jen jeden. Jinak jakou mas tu televizni kartu? Jestli je jeste analogova, tak bys ji musel stejne vymenit a novou bys koupil do PCIe 1x slotu. Pak by ti ta deska opet stacila. Jinak tahle deska je v ceklu dobra, uz jsme ji take pouzili.[/quote]

Ta uz je moc draha no,myslim ze koupim to co radil NHKG...a s tou grafikou jeste uvidim,zkusim nejak trosku pomerit vykon te moji a te integrovane a pak bych podle penez popripade zkusil poridit nejakou lepsi
Doctor01 (400)|6.10.2010 22:40
Jeste nejake doplnujici info.
Ten GB ma navic USB3, SATAIII, 2xBIOS a je na tom lip s PCIe (3x PCIe x1 oproti jedne na asusu).
Jinak ta integrovana grafika - at je to 4200/4250/4290 - lisi se pouze frekvenci na ktere v zakladu bezi - 500/700MHz a daji se taktnout zhruba na 1GHz. Samozrejme cim vetsi frekvence, tim vetsi spotreba a teplo. Jinak vykon je fakt fpoho, vsechny starsi hry (zadne nove nemam - moc nehraji) UT2003/DiabloII a pod. jdou samozrejme dobre stejne jako HD videa atd.
lavjoy (1628)|7.10.2010 05:32
Zde je nějaký test integ. grafiky,porovnej sám.
Dawon (18)|7.10.2010 08:42
Tak uz je nakoupeno,koupil sem to co radil NHKG s ASUS deskou,tak vsem dekuju za rady a pomoc :-)
lavjoy (1628)|7.10.2010 21:47
pokud pojedeš na té integ, grafice,nebudeš litovat.Samozřejmě karta je karta ale ta x1950 je stejně za zenitem ,navíc dost si veme a hřeje.Normálně bych ti doporučil desku MSI ale tahle asuska je fakt libová za tu cenu,pche....,navíc má sideport