reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

piskajuci pocitac!!!

kody33 (51)|5.10.2010 22:43
Prosim o pomoc. pocitac mi zacina piskat, hlavne ked je v zatazi, doteraz to nebolo, mam ho asi polroka. piskanie sa objavuje hlavne pri hrani hier - a ma roznu intenzitu.( ale niekedy to zapiska na chvilku aj ked je pocitac v klude) prosim poradte mi!!
zostava, amd x4 955, gigabite zaklad. doska 790x-ud4p, 4 gb ddr3,ati radeon 5850, 2x 500 gb disk, zdroj corsair 620HX. vyzera to ako by pisla zdroj, ale nie som si isty
Richmond (8084)|5.10.2010 22:52
V první řadě zjisti co vlastně píská - může to být grafika, cívky na základní desce nebo ten podezíraný zdroj ;)
kody33 (51)|5.10.2010 23:35
no teraz so to zistoval, vyzera to na 99% na zdroj!!! co mam teraz robit??? da sa to reklamovat????uz som predtym takytio piskajuci zdroj mal alebo bola to OCZ - lacna a nekvalitna, a teraz som kupil tento corsair, ze je vraj dobry, ale piska!!!. predtym mi ten piskajuci OCZ uplne odisiel ale bolo to po zaruke. da sa to nejako presne zmerat ci je ten zdroj zly?? alebo je to len kozmeticka vada????

edit by speedsnail: používej pls inerpunkci jako normální člověk. thx
Zoidik (1405)|6.10.2010 07:46
Pokud je v záruce, tak by se to snad reklamovat dalo.
johny__g (6387)|6.10.2010 08:24
[quote=kody33;407100]no teraz so to zistoval, vyzera to na 99% na zdroj!!! co mam teraz robit??? da sa to reklamovat????uz som predtym takytio piskajuci zdroj mal alebo bola to OCZ - lacna a nekvalitna, a teraz som kupil tento corsair, ze je vraj dobry, ale piska!!!. predtym mi ten piskajuci OCZ uplne odisiel ale bolo to po zaruke. da sa to nejako presne zmerat ci je ten zdroj zly?? alebo je to len kozmeticka vada????

edit by speedsnail: používej pls inerpunkci jako normální člověk. thx[/quote]

Změřit se to nedá, je to kosmetická vada, ale reklamovatelná. Jen aby to byl opravdu zdroj. Zjistit odkud to píská bývá docela problém. Většinou musíš strčit hlavu přímo do bedny a poslouchat. Cívky na desce, které mohou pískat, jsou hned vedle zdroje ... ideální by bylo zkusit jiný zdroj.
john (877)|6.10.2010 14:40
[quote=johny__g;407119]Zjistit odkud to píská bývá docela problém. Většinou musíš strčit hlavu přímo do bedny a poslouchat.[/quote]
muzes pouzit "usni tycinku" :), a prikladat do mist podezreni...
pokud budes chtit opravovat a ne reklamovat, tak proletovat spoje v miste postizeni a civky / pravdepodobne / "utlumit" voskem, pokud je to kondik, tak vymenit / tak na cca 95% procent by to melo sedet /
DrZelenka (2491)|7.10.2010 14:38
[quote=Zoidik;407113]Pokud je v záruce, tak by se to snad reklamovat dalo.[/quote]

Pokudvim, tak tu nekdo jiz uspesne reklamoval.

Zkus ten zdroj z bedny vymontovat a zapojit ho mimo skrin - tak jednoduse uslysis jestli piska neco v bedne, nebo zdroj.
kody33 (51)|12.10.2010 01:03
dakujem za dobre mierene rady, ale tento zdroj piska, len ked je v zatazi, a bude to jednoznacne zdroj, pretoze piska, ked si na neho prilozim ucho odzadu, tam kde su vyduchy vzduchu!!!!!:-))))takze s vymontovanim a pocuvanim si nepomozem, robi to len pri zatazi, hlavne pri hrani hier, najprv to robil minimalne, ani som si to skoro nevsimol, a terazto uz piska aj pri slabsich hrach!!!! skusal som to reklamovat priamo cez vyrobcu, kedze som to kupoval v internetovom obchode, a oznamili mi, ze rychlejsie to bude priamo cez vyrobcu, tak som tam vyplnil siahodlhy formular, a popisal som im moj problem, samozrejme , ze sa nikto ani neozval, tento zdroj pouzivam cca 9 mesiacov, a zaruku vypisuje corsair, 5 rokov!!!!!!!!!!!!!!!!!
takze dalsi debilny zdroj. predtym som mal slabsiu zostavu a zdroj OCZ 550W, a ten bol uplna sracka, skapal presne 2 tyzdne po skonceni zaruky, a tiez piskal, ale ten aj v klude. tak som si kupil ,,AKOZE,, kvalitny a vsetkymi chvaleny a odporucany zdroj, a cakal som , ze budem mat pokoj a klud, skrinku som si kupil celkom fajn cooler master HAF midtover, naladoval som do nej pomalobezne tiche ventilatory, a extra chladic na procesor aby som mal tichucko, a teraz tento debil piska! je to dost neprijemne!. inak mal som a este aj mam TAGAN 650 w s modularnymi kablami, a ten je super fachci uz 2 roky a je tichucky, a nepiska....
kody33 (51)|12.10.2010 01:09
[quote=kody33;407100]no teraz so to zistoval, vyzera to na 99% na zdroj!!! co mam teraz robit??? da sa to reklamovat????uz som predtym takytio piskajuci zdroj mal alebo bola to OCZ - lacna a nekvalitna, a teraz som kupil tento corsair, ze je vraj dobry, ale piska!!!. predtym mi ten piskajuci OCZ uplne odisiel ale bolo to po zaruke. da sa to nejako presne zmerat ci je ten zdroj zly?? alebo je to len kozmeticka vada????

edit by speedsnail: používej pls inerpunkci jako normální člověk. thx[/quote]
prepac speedsnail, ale zijem v anglicky hovoriacej krajine, mam len anglicku klavesnicu, a naozaj sa mi nechce skusat zakazdym , kde je poloha interpunkcnych znamienok na klavesnici, takto by som asi dlho pisal tieto riadky...:-))))
DrZelenka (2491)|12.10.2010 07:58
Proste jsi natrefil spatny kus, to se stava (akorat me pripada, ze posledni dobou casteji a casteji ... me se podarilo trefit vadnou RAM a z reklamace dalsi, to same s flashkou).

Nevim jak to je v jinych zemich, ale reklamaci by snad meli vyresit tam kde jsi to kupoval (po dobu danou zakonem, pote uz se zbozi musi reklamovat primo u vyrobce), asi se jim do toho nechtelo a usetrili si praci tim, ze te poslali primo za vyrobcem :)