reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s grafickou kartou

Skullnocker (2)|6.10.2010 01:33
Dobrý den ... mám takový problém .... včera mi začala blbnout grafická karta NVIDIA GeForce 6600 GT a to tak, že když spustím nějákou hru tak se mi po 10 minutách vypne monitor a počítač se zasekne tak ho musím restartovat .. vůbec nevím co to může být protože mi to začalo dělat včera. na této grafice hraju poměrně náročné hry a nikdy nebyl žádný problém .. a od včerjška mi to začalo blbnout .. a to i u slabších her .. byl bych velice rád kdyby si toto někdo přečetl a popřípadě poradil :) Děkuji
Salamander (6177)|6.10.2010 06:21
Kontroloval jsi teplotu grafiky? Neni treba chladic zaneseny prachem ?
Skullnocker (2)|6.10.2010 11:24
no vsiml jsem si že to začne dělat když má grafika nad 30 stupňů ... skusím se na to podívat jeslti to není zanešené prachem
johny__g (6387)|6.10.2010 11:47
[quote=Skullnocker;407149]no vsiml jsem si že to začne dělat když má grafika nad 30 stupňů ... skusím se na to podívat jeslti to není zanešené prachem[/quote]

Těch 30 stupňů jsi vyčetl kde? Určitě to nebude teplota grafiky, tolik nemůže mít ani v klidu, natož při zátěži. Bežně je to dvakrát tolik, problémy bych čekal až kolem 90 stupňů.
MaoCeTung (72)|6.10.2010 20:42
Tohle se mi stalo před lety u GK MSI nVidia NX6600 VTD128 Diamond, PC se zasekávalo a vypínal se mi PC, nakonec to bylo chladičem a dokonce mi u něj upadla vrtule, nejdív to chvili zlobilo a pak upadla ta vrtule. Tak jsem koupil zalmana na GK a kam nedosáhl, nalepil jsem měděné pasivy myslím na paměti a maká nadále v pohodě už asi 3 roky. Takže si myslím, že by to mohlo být přehříváním, ale kdo ví:-)
DrZelenka (2491)|7.10.2010 14:32
[quote=Skullnocker;407149]no vsiml jsem si že to začne dělat když má grafika nad 30 stupňů ... skusím se na to podívat jeslti to není zanešené prachem[/quote]

To ti ukazuje displej na bedne, vid? Kdovi kde je to cidlo nacpany. Stahni si OCCT a po cca 10-20 minutach testu se v tom programu podivej na teplotu (u nekterych GK ji neprecte, kdyztak tu teplotu sleduj v everestu napr - jen ne v speedfanu)

MaoCeTung: kamos si zase prozmenu stezoval, ze mu vetracek dela silenej ramus. Kdyz sem k nemu prisel se na nej podivat, tak rikal ,ze uz je v pohode ... podival jsem se a byl trosku natavenej a zadrenej (kdyz se netocil, tak uz ramus delat nemoh no :D )
Richmond (8084)|7.10.2010 16:30
No na 6600GT AGP měl problém bráchův syn - strašnej hukot a BSODy. Tak jsem odšrouboval větráček a dal místo něj blower fan (jen vrtuli bez plastu) z desek od Asusu a byl klid :thumb