reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD monitor "nedrží" obraz

MMKS (14)|6.10.2010 10:16
Mám monitor Prestigio 22". Ten mám už tak 2 roky a bez problému. Teď mě při prohlížení webu zničeho nic zčernal. Obraz se na něm zobrazuje pouze pokud odchází k nějakým změnám, tzn. start BIOSu, nebo systému a pak když monitor vypnu a zapnu. Ale asi po vteřině zmizí. Při světle jde vidět, že obraz na monitoru je, ale velmi tmavý, takže jdou pouze obtížně rozeznat obrysy oken apod. Menu na monitoru spustit nejde taky (nebo ho nevidím), abych přidal světlost.
Monitor jsem zkoušel na druhém PC s jinými kabely a problémstejný.
Existuje nějaké řešení kromě sběrného dvora?
Děkuju
NHKG (1136)|6.10.2010 10:27
Jsou specializované firmy na opravu. Můžeš jim monitor zaslat (donést), oni se na něj podívají a řeknou ti kolik by stála oprava. Pokud ti to přijde moc, tak ji můžeš odmítnout a neplatíš nic. Já měl třeba monitor v opravě (odešel powerboard), stálo to 1500Kč. U mě to mělo cenu, protože to byl drahší MVA monitor. Nevím jestli u tvojeho by se nevyplatilo rovnou koupit jiný.

http://www.abax.cz/ Na stránkách už nemají opravy monitorů, ale můžeš jim zkusit napsat a popsat závadu, třeba ti i odhadnou cenu opravy.
zsdx (2098)|6.10.2010 10:39
[quote=MMKS;407137]Při světle jde vidět, že obraz na monitoru je, ale velmi tmavý, takže jdou pouze obtížně rozeznat obrysy oken apod. Menu na monitoru spustit nejde taky (nebo ho nevidím), abych přidal světlost.[/quote]

Vadny invertor nebo podviceni, reklamuj! Vetsina LCD ma tri roky zaruky.
lape (109)|1.11.2010 14:55
Mě osobně toto začal dělat Samsung,dnes jsem ho odnesl do opravy,kde mě bylo řečeno,že to většinou bývá vadný procesor v monitoru a ten se nedá vyměnit,takže nový monitor.Ještě se na to podívají,kdyby to náhodou bylo něco jiného,ale moc tím počítat nemám.Odešel 3 měsíce po vypršení záruky.