reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s grafikou

z4kY (3)|7.10.2010 19:28
Dobrý den,
dostal se mi do ruk notebook značky Asus série F5RL. Zapůjčil mi ho známý a požádal mě, abych mu jej celý přeinstaloval z důvodu pomalosti, zahlcení, možno i virů, zkrátka než ho dávat hodiny do kupy pomocí programů a nástrojů, jsem si řekl, že bude celkový reinstal nejlepší řešení.
Noťas je zhruba 2-3 roky starý, od výrobce byl předinstalován s windowsem Vistou. Já nainstaloval 7, jenomže po instalaci počítač naběhl, ale nedaří se mu chytnout jakékoli ovladače na grafickou kartu. Všechny, co by měly být přímo pro něj (i pro verzi windowsu) se nainstalují, napíšou, že instalace proběhla v pořádku, jenomže si nevyžadují restart (což už je divné). Po ručním restartu ovladač nenaběhl a noťas se dál trápí v rozlišení 1024x768 a windows si sám ohodnotí grafiku na 1.0, což si myslím, že vůbec neregistruje, že tam nějaké je..
Žádám tedy, jestli nevíte někdo, jak donutit grafiku ať pracuje a dá se potom zvednout rozlišení. Sám pracuji jen s stolními PC, takže se jisté věci nejspíš mohou mírně lišit..

Každopádně Everest mi kartu identifikuje (ATI RAdeon Xpress 200M) a u ovladače je vypsaný poslední mnou instalovaný ovladač, takže nevím jestli není třeba notebooku dodat něco jiného, nějaké drivery k něčemu jinému, vážně mě nic nenapadá. Může mi prosím někdo pomoct?

Grafická karta: ATI Radeon Xpress 1100
johny__g (6387)|7.10.2010 21:09
U výrobce jsem našel ovladače jen pro Vista 32 bit nebo XP. Takže nevím, jestli vůbec 7 pojedou ... Můžu vědět jaké ovladače jsi tam instaloval? Link?