reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojeni kamery a PC

Georginek (2957)|10.10.2010 19:48
Zdravim, mam takovy problem. Poradte jak propojit kameru Panasonic NV-GS27E s PC. Manual nemam. Na kamere jsou dva konektory. Jeden USB a druhej DV. Prez to USB jdou akorat kopirovat fotky, ale video se neprehraje. Myslim ze by se to melo asi tedy propojit tim DV kabelem. Nechci se mylit, ale podle me je to kabel s konektorem DV a na druhe strane s konektorem Firewire, je to pravda??????

Bohuzel tenhle kabel nemam. Prez to USB to asi nepojede co? Zkousel jsem stahnou program WIN DV ale to tu kameru nenajde. Muze mi to nekdo objasnit?

Na netu jsem nasel toto ale moc moudrej z toho nejsem.

Jako AV výstup slouží 3,5mm čtyřpólový JACK-konektor, pro připojení k počítači nebo DVD rekordéru slouží 4pinový Fire-Wire (IEEE1394). Za nadstandard lze považovat USB konektor verze mini B, který slouží pro připojení přístroje jako WEB kamery, verze GS37 podporuje stahování videa v plné kvalitě DV přes rozhraní USB HIGH SPEED. Bystřejší již pochopili, že mi v popisu chybí proti loňské modelové řadě konektor S-Video, ale tohle by snad běžný uživatel až tak moc pocítit nemusel…

To znamena ze verze GS27 jakou mam ja nepodporuje stahovani videa prez USB. Tudiz musim nutne pouzit DV kabel :notsure
durib (1141)|10.10.2010 20:17
[quote=Georginek;408075]Zdravim, mam takovy problem. Poradte jak propojit kameru Panasonic NV-GS27E s PC. Manual nemam. Na kamere jsou dva konektory. Jeden USB a druhej DV. Prez to USB jdou akorat kopirovat fotky, ale video se neprehraje. Myslim ze by se to melo asi tedy propojit tim DV kabelem. Nechci se mylit, ale podle me je to kabel s konektorem DV a na druhe strane s konektorem Firewire, je to pravda??????

Bohuzel tenhle kabel nemam. Prez to USB to asi nepojede co? Zkousel jsem stahnou program WIN DV ale to tu kameru nenajde. Muze mi to nekdo objasnit?[/quote]

Dle stranky http://www.bhphotovideo.com/c/product/428259-GREY/Panasonic_NVGS27E_NV_GS27E_PAL_Mini_DV.html#specifications ma kamera 3 vystupy.
S-video a A/V konektor by slo pouzit na TV kartu.
Jeste jsem vsak nevidel takovy pasivni prevodnik na USB, ci Firewire. Kazdopadne v inputs tam iEEE-1394 je?
Z kamer se to vzdy tahalo digitalne pres FW, USB je opravdu jen na fotky. Podivaj se tam jeste raz, jestli tam neni nejaky ten konektor schovany.
Dival jsem se na manual: http://safemanuals.com/user-guide-instructions-owner-manual/PANASONIC/NVGS27E-_L a to DV hodne vypada jako mini FW: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000001J7&Search=firewire&SearchType=1
Georginek (2957)|10.10.2010 20:51
Jo ten posledni odkaz to je ten konektor. Takze kdyz si koupim tenhle kabel, pujde pak stahnout normalne natocene video treba prez nejaky program?
Samozrejme ze vystup A/V to ma, ale televizni kartu jaksi nevlastnim.
durib (1141)|11.10.2010 09:47
[quote=Georginek;408086]Takze kdyz si koupim tenhle kabel, pujde pak stahnout normalne natocene video treba prez nejaky program?[/quote]

Ano, melo by tomu tak byt. Kazdopadne kamera nahrava na pasek a proto nahravani do pocitace nelze urychlit- tzn. komplet cely pasek se musi znovu prehrat jako by jsi se na nej dival. Umet by to mela snad vetsina SW strizen videa. Mozna nekdo poradi nejakou oblibenou (me napada Pinnacle, ale je placeny). Vice vsak nemuzu slouzit, protoze takovou kameru nevlastnim :)
EDIT: jeste jsem trochu pohledal: http://jech.webz.cz/dv.php (ale pozor, je z roku 2007!)
Snad pomuze ;)
slipknot1234 (1)|7.4.2015 09:32
[QUOTE=Georginek;408075]Zdravim, mam takovy problem. Poradte jak propojit kameru Panasonic NV-GS27E s PC. Manual nemam. Na kamere jsou dva konektory. Jeden USB a druhej DV. Prez to USB jdou akorat kopirovat fotky, ale video se neprehraje. Myslim ze by se to melo asi tedy propojit tim DV kabelem. Nechci se mylit, ale podle me je to kabel s konektorem DV a na druhe strane s konektorem Firewire, je to pravda??????

Bohuzel tenhle kabel nemam. Prez to USB to asi nepojede co? Zkousel jsem stahnou program WIN DV ale to tu kameru nenajde. Muze mi to nekdo objasnit?

....Áno ide to aj cez USB kábel len musiš mat stiahnutý program presne pre túú danú kameru a pôjde ti to ....Pre panasonic NV-gs37 je to sweet movie life
a malo by to ist aj na tú tvoju...skus a uvidiš ale ide to pokojne aj cez USB :)