Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Novinky na fóru

16.7.2006 05:28
Karel PolívkaV horní části pod zobrazením aktualního umístění se nachází boxík " Oznámení o novinkách na fóru ", který se zobrazuje na všech stránkách tohoto fóra.

Odkaz z boxíku směřuje na téma věnující se novinkám na fóru, kde je postupně popisuji, abyste byli stále v obraze, co nového se s fórem děje a hlavně jak s novými funkcemi pracovat (u některých je funkčnost jasná, u některých je popis nezbytný - navíc ne všechny jsou vždy viditelné na první pohled).

Doporučuji toto oznámení průběžně sledovat - jsou v něm uváděny poslední novinky a datum poslední aktualizace.
19.7.2006 12:59
Karel Polívka17.7.2006 - Byla spuštěna galerie s tvorbou čtenářů SHW - wallpapery na určité téma. Na hlavní stránce se ve spodní části zobrazuje 6 posledních wallpaperů, které nelze přehlédnout. Pokud klikneme přímo na náhled, zobrazí se jeho zvětšenina. Pokud chceme obrázek komentovat nebo hodnotit, je třeba kliknout na odkaz pod náhledem, který je v tomto případě ve tvaru: "username_navrhXX".

Pak se zobrazí větší náhled (který je stále odkazem na obrázek v nativním rozlišení) s tabulkou se souhrnnými údaji. Ostatní prvky jsou už shodné jako v případě ostatních témat v rámci fóra. Čili nad a pod obrázkem je tlačítko "Odpověď", po jehož stisknutí lze napsat komentář k obrázku - pak se může rozvinout diskuze jako v kterémkoli jiném tématu.

V horní pravé části se pak v liště vedle odkazu "Nástroje" nachází tlačítko "Ohodnotit téma", po jehož stisknutí se zobrazí nabídka s možnostmi 1 až 5 hvězdiček. A právě tímto je třeba návrhy hodnotit, jelikož na základě těchto hodnocení následně proběhne první část vyhodnocení.

22.7.2006 02:12
Karel Polívka21.7.2006 - Přibyla možnost jednoduše a hlavně rychle citovat více příspěvků naráz. U každého příspěvku v jeho pravé dolní části přibylo jedno tlačítko (v porovnání s ostatními s nejmenšími rozměry), viz:Ve výchozím stavu tlačítko zobrazuje prázdný list papíru. Pokud jej stiskneme, změní se jeho podoba na popsaný list papíru, což označuje, že příspěvek u něhož se nachází, bude zařazen do vícenásobné citace.Tímto způsobem si tedy do vícenásobné citace zařadíme všechny příspěvky, z kterých chceme něco citovat a následně je třeba už jen stisknout tlačítko "Odpovědět" (pozor - pokud byste stiskli u některého z příspěvků tlačítko "Cituj", došlo by k tomu, že by se na prvním místě objevila citace právě toho příspěvku, u kterého bylo tlačítko "Cituj" stisknuto a teprve posléze by následovaly ty ostatní, již ve správném pořadí podle datumu jejich napsání).

Poznámka: tato funkce funguje i napříč různými tématy a sekcemi , proto pokud jednou zaškrtenete u nějakého příspěvku vícenásobnou citaci a pak se rozhodnete, že v rámci daného tématu psát nic nebudete, tak při navštívení jiného tématu třeba i v jiné sekci a stisknutí tlačítka "Odpovědět", se do Vašeho nového příspěvku automaticky promítne citace příspěvku, který jste už někde označili (pokud tedy někde vícenásobnou citaci zvolíte a posléze se rozhodnete, že nebudete příspěvek citovat, je vhodné u něj vícenásobnou citaci následně odznačit).

Pokud chcete do vícenásobné citace zahrnout i poslední příspěvek v rámci kteréhokoli tématu, není možné pro vytvoření příspěvku s vícero citacemi použít tlačítko "Odpovědět". V takovém případě je třeba požadované příspěvky označit pro zahrnutí do vícenásobné citace a posléze u prvního v pořadí stisknout tlačítko "Cituj" (je možné stisknout tlačítko "Cituj" u kteréhokoli příspěvku z těch, které chceme citovat, nicméně je třeba pamatovat na to, že na prvním místě se zobrazí citace právě toho příspěvku, u kterého stisknete tlačítko "Cituj").
6.8.2006 11:00
Karel Polívka5.8.2006 - Byla rozšířena dosavadní funkčnost služby "Upload obrázků". Pokud máte ve Vašem uživatelském panelu v sekci "Nastavení & Volby" -> "Upravit nastavení" -> "Ostatní nastavení" nastaveno rozhraní editoru zpráv na Standardní editor nebo Pokročilý WYSIWYG editor , tak v pravé části pod sekcí se smajlíky přibyla nová oblast "Moje obrázky" obsahující dva nové odkazy (pokud máte nastavený pouze Základní editor, tak se nové odkazy nezobrazí - v takovém případě musíte jedině v případě potřeby jednorázově zvolit "Přejít na pokročilou editaci"):

Po odkliknutí odkazu " Otevřít " se Vám otevře nové okno a v něm se budou nalézat Vámi uploadované obrázky (pokud jich je více, funguje zde standardní stránkování).

Po odkliknutí odkazu " Rychlý upload " se otevře následující okno:Jak je patrné, slouží k rychlému uploadu jednoho obrázku bez nutnosti opouštět editaci zprávy - díky tomu je vkládání obrázků do příspěvků zase o něco snazší a hlavně rychlejší.

Po zvolení požadovaného souboru a stisknutí tlačítka "Upload" se totiž v příspěvku na konci automaticky zobrazí BB kód včetně URL právě uploadovaného obrázku, čili není třeba samostatně uploadovat a následně adresu obrázku kopírovat - provede se to samo.
14.8.2006 02:42
Karel PolívkaDošlo k rozšíření prezentace reputačních bodů u každého příspěvku. Doposud bylo množství reputačních bodů prezentováno pouze grafickou formou, která nezachycuje menší rozdíly.

Nyní nad tímto grafickým ztvárněním přibyla položka "Reputační body:" a za ní následuje přesné číselné vyjádření počtu reputačních bodů.Dále následuje obrázek znázorňující možnost záporného (červeně, šipka směrem dolů) a kladného hodnocení (zeleně, šipka směrem nahoru), po jehož odkliknutí se zobrazí nabídka dvou možností:Pokud Vás nějaký příspěvek zaujal, ať už v pozitivním nebo negativním směru, můžete jeho autora tímto ohodnotit, tedy zvýšit nebo snížit jeho počet reputačních bodů. K udělení Vašeho ocenění k danému příspěvku můžete také vždy připojit komentář.

Pro pochopení všeho ve spojitosti se systémem udělování reputačních bodů nahlédněte na pravidla týkající se právě tohoto . Jedná se tedy o prostředek k tomu, aby se mohli uživatelé diskuzního fóra navzájem hodnotit.
18.11.2006 09:44
Karel PolívkaPřed pár dny bylo zprovozněno zaznamenávání historie editace.

Teď se pokaždé, když dojde odteď k editaci některého příspěvku, u něj zobrazí pod avatarem, reputací a zobrazením ocenění SHW textový odkaz " Historie editace: ". Po jeho odkliknutí se zobrazí číslice, které zastupují jednotlivé verze daného příspěvku v odpovídajícím pořadí (originál se vždy skrývá pod číslem 0).Nastavené je to tak, že moderátoři a redaktoři SHW vidí u všech příspěvků všechny jejich jednotlivé verze, avšak členové fóra vidí pouze historii verzí u svých vlastních příspěvků (u ostatních nikoli).

Vzhledem k tomu jsme prodloužili dobu, po které je možné vlastní příspěvky editovat - a to z 1 hodiny na 6 hodin . V případě nejakého nedorozumění/změně stanoviska v nějaké hádce/výměně názorů tu totiž máme tyto historie verzí, které autor příspěvku nemůže smazat.
1.3.2007 03:10
Karel PolívkaBylo změněno nastavení okna "Rychlá odpověď" (tedy pro rychlé napsání příspěvku/reakce), které se nachází vždy v dolní části stránky s výpisem příspěvků z daného tématu.

Doposud bylo standardně neaktivní a bylo použitelné pouze v případě, když se u nějakého příspěvku stisklo tlačítko "Rychlá odpověď na příspěvek". Teď je aktivní stále a může tedy sloužit i pro rychlé napsání samostatně stojícího příspěvku (v takovém případě samozřejmě nelze zvolit citaci příspěvku, protože není co citovat).

Toto okno pro rychlou odpověď je poměrně užitečná věc, jelikož pro odeslání příspěvku díky němu není nutné načítat další stránku.
16.4.2007 02:07
Karel Polívka16.2.2007 došlo ke sloučení registrací Světa hardware a TV Freaku. Díky společnému přihlašování na oba servery je tak možné s profilem ze Světa hardware působit i v prostředí magazínu TV Freak (zkráceně TVF) a na jeho diskuzním fóru. Do prostředí magazínu TVF můžete přejít pomocí odkazů umístěných na SHW, nebo můžete zadat jeho adresu (www.tvfreak.cz). Přihlásit se pak můžete stejným způsobem i se stejnými údaji jako zde na SHW.

Systém přidávání příspěvků k článkům v magazínu TVF je naprosto shodný s tím, který znáte z magazínu SHW. I diskuzní fórum TVF je stejně jako zde založeno na vBulletinu, čili není zapotřebí učit se nový systém - vše už velice dobře znáte odtud.

A co že to vlastně TV Freak je? Jedná se o magazín primárně zaměřený na tématiku digitálního videa a TV. Charakteristiku serveru si můžete přečíst ZDE.
16.4.2007 02:20
Karel Polívka25.2.2007 přibyl v horní modré liště (pod úrovní loga) odkaz "Mé příspěvky", po jehož odkliknutí se zobrazí následující 3 položky: Mé příspěvky, Mnou založená témata, Témata obsahující mé příspěvky.Funkcionalita těchto odkazů je v tomto případě zcela zřejmá z jejich znění - každý vypíše seznam požadovaných záznamů.
16.4.2007 02:24
Karel PolívkaSekce Bazar byla spuštěna už téměř před rokem a přestože je poměrně hojně užívána, hodnotící systém iTrader je používán v malé míře, což je vzhledem k jeho informační hodnotě škoda.

Protože jsem nedávno jeho možnosti rozšířil, popíši zde, v čem rozšíření spočívá. Ve zkratce se jedná o systém definice toho, co uživatel shání nebo prodává. Následně je možné si nechat potenciální prodejce nebo kupce vyhledat.


Na principu hodnocení proběhnutých transakcí se nic nezměnilo (pokud jej neznáte, doporučuji jeho podrobný popis), pouze přibyla nová funkcionalita. V horní modré liště je vpravo hned vedle krajního odkazu "Odhlásit" nový odkaz "iTrader". Pokud na něj kliknete, zobrazí se následující položky (které si dále popíšeme):iTrader - hlavní menu
V horní části stránky se zobrazí se souhrnný přehled všech ohodnocených transakcí. Níže se zobrazí 3 sloupce, přičemž ten levý obsahuje seznam 15 naposledy udělených hodnocení, prostřední obsahuje seznam 15 uživatelů, kteří mají největší počet hodnocení a sloupec vpravo obsahuje seznam 15 uživatelů, kteří mají největší množství záporných hodnocení (v době psaní tohoto příspěvku nikdo takový nebyl, proto je sloupec na obrázku prázdný).Všichni uživatelé
Zobrazí seznam všech členů fóra s informacemi o jejich iTrader hodnocení seřazených podle počtu hodnocení. Nad i pod seznamem (který zobrazuje naráz podrobnosti 10 uživatelů) se nachází stránkovač, pomocí kterého je možné mezi všemi uživateli procházet.Najít kupce
Zobrazí seznam uživatelů, kteří shánějí to, co prodáváte (co prodáváte je třeba definovat ve formuláři, který se zobrazí po odkliknutí odkazu "Vlastní nastavení").

Najít prodejce
Zobrazí seznam uživatelů, kteří prodávají to, co sháníte (co sháníte je třeba definovat ve formuláři, který se zobrazí po odkliknutí odkazu "Vlastní nastavení").

Vlastní nastavení
Zde můžete definovat, co právě teď sháníte nebo prodáváte. Aby vyhledávání podle zde zadaných hodnot fungovalo, je třeba zkopírovat klíčovou frázi (bez jakékoli změny) ze seznamu níže. Pokud něco prodáváte, napište za odpovídající klíčovovou frázi do závorky modelové označení produktu. Příklad: "grafickou kartu AGP (GeForce 6600GT)". Pokud něco sháníte, zkopírujte pouze odpovídající klíčový výraz, nic dalšího k němu nepište.Můj iTrader profil
Zobrazí vlastní profil - přehled o dosavadním hodnocení vlastního profilu, nebo vlastních hodnocení někoho jiného.
31.8.2007 01:22
Karel PolívkaByl zaveden systém, kdy každý, kdo chce na tomto diskuzním fóru aktivně působit, musí potvrdit , že souhlasí s dodržováním jeho pravidel. Pokud tak neučiní, bude k tomu vyzván pokaždé, když bude chtít napsat příspěvek nebo vytvořit nové téma (což mu v takovém případě nebude umožněno).

Poznámka: potvrdit souhlas je možné až po uplynutí 20 sekund od objevení okna s výpisem pravidel.

Pokud někdo některé z pravidel poruší, obdrží žlutou nebo červenou kartu a zároveň mu bude resetován status týkající se potvrzení souhlasu s dodržováním pravidel, díky čemuž bude opětovně vyzván k tomu, aby si pravidla přečetl a potvrdil souhlas s jejich dodržováním.

V případě, že budou pravidla nějak upravena nebo doplněna, bude status týkající se potvrzení souhlasu s jejich dodržováním resetován u všech uživatelů tohoto diskuzního fóra (díky čemuž se zajistí, že budou všichni o změnách v pravidlech informováni).
13.9.2007 02:02
Karel PolívkaSlovník Světa hardware je v novém provedení, přičemž je zde možnost jeho aktualizace v rámci našeho fóra ve spojitosti s naším odměňovacím systémem (udělováním kreditů). Podrobné informace jsou obsaženy v tématu Aktualizace slovníku - o co se jedná?
13.11.2007 12:20
Karel Polívka4.11.2007 - Byla spuštěna nová Poradna SHW, do které může neregistrovaný uživatel v případě, že potřebuje pouze jednorázově s něčím pomoci, napsat svůj dotaz bez nutnosti registrace nebo znalosti nějakého složitého rozhraní (odkaz na formulář pro vytvoření dotazu je také na HomePage magazínu SHW v boxíku Speciál).
15.11.2007 04:02
Karel Polívka9.11.2007 - Byl zaveden Archiv reputačních bodů , což je vylepšení uživatelského panelu, kde se nyní zobrazují poslední přijaté i udělené reputační body. Archiv také umožňuje zobrazit jejich kompletní výpis a filtrovat je podle typu (pozitivní, neplatné, negativní).
16.2.2008 01:07
Karel PolívkaNově se v uživatelském panelu v archivu reputačních bodů zobrazuje sloupec zobrazující počet bodů u každého udělení.
16.2.2008 06:52
Karel PolívkaV uvítacím boxíku (v pravé horní části) s uživatelským jménem a dalšími informacemi se v případě získání nového reputačního komentáře (ať už s kladnými nebo zápornými body) zobrazí nad řádkem s počtem soukromých zpráv nový řádek informující o novém reputačním komentáři, který má následující podobu:

Máte nově X reputačních komentářů.

Za X si lze dosadit počet nových reputačních komentářů, přičemž "Máte nově" je odkazem na "Uživatelský panel", v kterém se nachází archiv reputačních bodů a tedy i nově získaný reputační komentář. Po návštěvě uživatelského panelu toto upozornění z uvítacího boxíku zmizí.
28.6.2008 12:58
Karel PolívkaV Bazaru přibyla nová podsekce Ocenění , která bude sloužit pro psaní žádostí o stanovení ceny (ať už prodejní nebo nákupní) daného zboží. Vytvoření žádosti je rovněž podmíněno vyplněním odpovídajícího formuláře. Zároveň byla patřičně aktualizována pravidla Bazaru].
27.9.2008 08:00
Karel PolívkaV uživatelských profilech je v sekci "Další informace" nové pole " První počítač ", do kterého můžete napsat, co bylo ve Vašem případě vstupem do světa výpočetní techniky, který Vás zcela pohltil :p.


Postup pro vyplnění :

Uživatelský panel -> Upravit profil -> zcela dole je v sekci "Další informace" pole "První počítač", které je možné vyplnit.

Pokud pole vyplníte, bude se zobrazovat i ve Vašem uživatelském profilu (jako třeba v mém případě).
15.11.2008 04:46
Karel PolívkaPři vytváření anket jsou k dispozici nové možnosti v sekci " Zobrazit výsledky ", která se nachází v dolní části formuláře:...možnosti jsou následující: • Zobrazit vždy a všem = v průběhu budou všem k dispozici jednotlivé odpovědi a tedy stav ankety
 • Nezobrazovat ostatním = odpovědi nikdo jiný kromě zakladatele ankety, moderátorů a admina nikdy neuvidí
 • Zobrazit všem až po uzavření ankety = odpovědi budou všem k dispozici až po ukončení ankety

V některých případech by se právě 3. možnost mohla hodit. Ať už je zvoleno cokoli (defaultní je vždy první možnost, což bylo ostatně jediné možné dosavadní nastavení), tak jednotlivé odpovědi budou vždy k dispozici pro zakladatele ankety, moderátory a admina.
15.11.2008 09:09
Karel PolívkaPři vytváření ankety je možné zaškrtnout novou položku " Povolit ostatním přidat další možnost pro hlasování, díky čemuž bude každý moci změnit svůj hlas. " nacházející se v dolní části formuláře:Tato položka se objeví i při editaci již existující ankety jejím zakladatelem, moderátorem nebo administrátorem. Po jejím zaškrtnutí (defaultně je nezaškrtnutá) se v dolní části okna s anketou zobrazí odkaz " Přidat další možnost hlasování ":Po odkliknutí tohoto odkazu se zobrazí textové pole pro přidání nové možnosti hlasování:Po stisknutí tlačítka "Uložit změny" se nová možnost přidá k těm stávajícím a bude za ní v závorce uvedeno, kdo ji přidal:Protože u anket, kde bude toto povoleno, mohou přibýt nové možnosti i po odhlasování x uživatelů, mohou u nich všichni svůj hlas změnit, nebo smazat pomocí odkazu " Změnit můj hlas " v dolní části okna s anketou:

28.11.2008 01:22
Karel PolívkaDo formulářů pro vytvoření inzerátů v Bazaru a otázek do rozhovorů série "Zeptáme se za vás" bylo přidáno automatické ověřování, zda povinná pole obsahují nějaký obsah. Při pokusu o odeslání formuláře, který by měl nějaké povinné pole prázdné, se dané pole červeně orámuje a zobrazí se pod ním červeným písmem hláška: "Toto pole nemůže být prázdné!"

Jakmile se do povinného pole nějaký obsah napíše, orámuje se zeleně. Viz:Doposud se při pokusu o odeslání formuláře s nějakým prázdným povinným polem zobrazilo pouze na nové stránce oznámení, že je třeba vyplnit všechna povinná pole - avšak bez určení toho, co kde vlastně chybí. Nový způsob je tedy názornější a uživatelsky přívětivější (zejména pro nováčky).
14.12.2008 10:01
Karel PolívkaVčera jsem provedl upgrade vBulletinu z více jak rok staré verze na aktuální, díky čemuž byla opět v mnoha ohledech rozšířena funkčnost fóra (pro moderátory i uživatele). Vzhledem ke změnám v přihlašování (viz níže) se raději odhlašte (nebo si smažte cookies tohoto serveru, pokud se Vám nedaří se přihlásit) a znovu přihlašte - pak by mělo být přihlášení v pořádku.

Následuje seznam nejvýznamnějších novinek, s kterými přijdou uživatelé do kontaktu:


[SIZE="3"]Změna v přihlašování[/SIZE]

Doposud fungovalo přihlášení na SHW tak, že pokud došlo na počítači XXX k přihlášení k profilu Albert a posléze došlo na jiném počítači YYY znovu k přihlášení k profilu Albert, došlo na počítači XXX k odhlášení Alberta pouze v magazínu, na fóru byl stále přihlášený do té doby, než se na něm ručně odhlásil. To samé platilo i pro různé prohlížeče na stejném PC.

Jednalo se ovšem o chybu představující bezpečnostní díru - pokud se člověk někde přihlásil (třeba v práci, pokud má k PC/účtu přístup i někdo jiný nebo ve škole bez individuálních účtů, nebo v internetové kavárně apod.) a zapomenul se posléze odhlásit, tak kdokoli jiný, kdo k danému počítači kdykoli přišel, mohl pod daným učtem dělat cokoli (obzvláště pokud se jedná o člověka s nějakými právy na obsah, to pak může být problém). Tuto chybu navíc díky změně v přihlašování v nové verzi vBulletinu nejde napodobit.

Teď v nové verzi vBulletinu dojde při přihlášení ke stejnému profilu na jiném počítači nebo v jiném prohlížeči (na stejném počítači) k odhlášení daného profilu na původním počítači nebo prohlížeči na diskuzním fóru stejně jako v magazínu. Pokud se tedy na fórum přihlašujete každý den nejdříve v práci a pak doma, bude třeba se pokaždé znovu přihlásit . Pokud se po celý den přihlašujete na fórum pouze z jednoho počítače (a ze stejného prohlížeče), změnu nepocítíte, jelikož budete i nadále až do ručního odhlášení stále přihlášený .

Pokud se Vám nedaří sem na fórum přihlásit , dejte nám o tom prosím vědět pomocí tohoto formuláře.


Zcela předělané uživatelské profily

– Namísto jedné stránky se všemi informacemi obsahuje profil několik záložek, mezi nimiž je možné přecházet.
– Po pravé straně jsou další boxíky: Mini statistika, Náhodný obrázek z alba (pokud uživatel nějaký má), Přátelé, Členství ve skupinách, Poslední návštěvníci (zde se zobrazuje i počet zobrazení profilu).
– Přibyla možnost psát přímo do profilů komentáře, které pak vidí i ostatní.
– Je možné si upravit podobu svého profilu (barvy, pozadí, fonty, ohraničení). Uživatelský panel -> Zobrazit můj profil -> Upravit vzhled profilu (odkaz je vpravo nad záložkami).


Seznam kontaktů a přátel

– Nově je možné vytvářet seznam kontaktů a přátel, v kterém uživatele doprovází i jejich avatar. Rozdíl je v tom, že kontakt je pouze uživatel jednodstranně přidaný na seznam, zatímco přátelství je oboustranné. Pokud u někoho ze svých kontaktů nastavíte přátelství, pošle se mu automaticky žádost o přátelství, kterou má možnost přijmout (pak se dotyčný objeví na Vašem seznamu přátel a naopak) nebo odmítnout (uživatel zůstane nadále pouze v seznamu Vašich kontaktů). Pokud je přátelství navázáno, může jej kdokoli z dané dvojice kdykoli zrušit (což se hned u obou uživatelů projeví odstraněním ze seznamu přátel toho druhého).
– Seznam ignorovaných zůstal v původní podobě.
– Doposud bylo možné vytvářet pouze textové seznamy přátel (bez avatarů, vzájemného propojení a možnosti veřejného zobrazení přátel v profilu) a ignorovaných.


Společenské skupiny

– Uživatelé mají možnost vytvářet a spravovat si vlastní společenské skupiny s 3 možnostmi nastavení: Veřejné, Moderované, Jen na pozvání.
– Odkaz na přehled společenských skupin se nachází v nabídce "Rychlé odkazy" v horní modré liště a také v uživatelském panelu v sekci "Společenské služby".
– Členové skupiny v ní mohou psát zprávy a přidávat obrázky. Lze nastavit, aby tento obsah nikdo jiný kromě členů skupiny neviděl.


Vlastní alba fotografií

– Nově je možné vytvářet si vlastní alba fotografií. Nejdříve je třeba si založit nové album, u něhož je možné zvolit, zda bude veřejné nebo soukromé (zda se má jeho obsah zobrazovat ostatním). Do již vytvořeného alba (kterých může mít každý více) je pak možné uploadovat jednotlivé fotografie. Pokud si jich zvolíte více naráz, máte možnost si vybrat, zda některá z nově uploadovaných fotografií bude reprezentovat album v podobě miniatury o šířce 150 px (v profilu a v seznamu alb).
– K fotkám v albech je možné psát komentáře.
– V horní tmavě modré liště je nový odkaz "Všechna alba", po jehož odkliknutí se zobrazí všechna, která jsou veřejná (včetně doprovodné miniatury, názvu alba a jeho popisu, uvedení autora a odkazu na jeho alba, počtu obsažených fotek a času přidání té poslední).
– Alba ale nenahrazují dosavadní funkci "Upload obrázků", která je uzpůsobena pro snadné vkládání obrázků do příspěvků na fóru (přímo v editoru pro psaní příspěvku je odkaz umožňující rychlý upload nebo výběr z již uploadovaných a není tak nutné při psaní příspěvku načítat jinou stránku pro upload a posléze zkopírování kódu obrázku).

Nastavení pro alba:
– Maximální rozlišení: 1024x768
– Maximální velikost: 512 KB
– Maximum fotek ve svých albech: 100
– Možnost psát k fotkám komentáře
– Možnost smazat své vlastní komentáře u fotek
– Možnost spravovat (schvalovat, neschvalovat, mazat) komentáře ostatních uživatelů u fotek ve svých albech


[SIZE="3"] Dosud nepřečtená nebo nevyřízená oznámení [/SIZE]

– Pokud obdržíte nějaké nové oznámení, bude se v pravé horní části zobrazovat v uvítacím boxíku odkaz "Vaše oznámení" s číslicí reprezentující množství těch, které jste si dosud nepřečetl, nebo nevyřídil. Po odkliknutí se zobrazí jejich přehledný seznam. Jakmile si přečtete a vyřídíte všechna oznámení, odkaz se už nebude zobrazovat.


Tagy u témat

– K tématům je možné přidávat tagy (textové značky). Po kliknutí na tag u tématu se pak zobrazí seznam všech dalších témat, které jej mají rovněž přiřazený. Idea tedy spočívá v uživatelsky definované možnosti sdružování obsahově podobných témat. Zároveň je k dispozici i tagový mrak, tedy seznam nejvíce používaných tagů. Podrobné vysvětlení funkce tagů naleznete zde.


Záložky u témat

– Pomocí záložek (ikonek v dolní části témat) je možné jednoduše přidávat odkazy na zajímavá témata na servery určené pro sdílení odkazů, pokud některý z nich používáte (Google, Seznam.cz, Linkuj.cz, Mediablog.cz, vybrali.sme.sk, Jagg.cz, del.icio.us). Podrobné vysvětlení funkce záložek naleznete zde.


Přílohy se nyní otevírají pomocí LightBoxu

– Obrázky v přílohách se teď po kliknutí zobrazí na stejné stránce v rámečku s informacemi o názvu souboru a datu přidání (přes pozadí se mimo rámeček zobrazuje průsvitný šedivý závoj).


Prefixy u témat

– V sekcích je možné definovat prefixy pro nová témata (tedy co se bude tučně zobrazovat před nadpisem nového tématu). Při založení je pak pomocí roletového menu možné si vybrat z těch, které jsou pro danou sekci k dispozici. Kde všude a jaké prefixy budou teprve bude definováno.
– Příklad použití v sekci Provoz diskuzniho fora – prefixy: Oznámení chyby:, Návrh na zlepšení:, Sekce fóra:, Vzhled fóra:, Členové fóra:


[SIZE="3"] Změna umístění odkazů funkce "Upload obrázků" [/SIZE]

– Jelikož jsou v nové verzi fóra alba obrázků, byly odkazy funkce "Upload obrázků" přesunuty z horní lišty pod logem serveru do nabídky "Rychlé odkazy", v které se objeví v sekci "Obrázky v příspěvcích" až po odkliknutí odkazu (viz popis zde), aby nepůsobily u nových uživatelů zmatek, pomocí čeho vlastně do alb uploadovat obrázky.


Okno Quick edit u témat má variabilní šířku pod IE i FF (u Opery stále ne). Doposud mělo pevnou šířku a při menší šířce prohlížeče vylézalo ze stránky, prává část tak nebyla vidět.


...a spousta dalších minoritních vylepšení.
23.12.2008 05:10
Karel PolívkaPrávě byla vylepšena sekce Download .

1. Po odkliknutí odkazu " Hledat " v horní modré liště se zobrazí v dolní části nabídka prohledávat i sekci Download.

2. V uživatelských profilech je v záložce "Statistika" v dolní části nová sekce "Downloady" obsahující 2 údaje ze sekce Download:
Počet stažení (kolikrát dotyčný stahoval nějaký download)
Počet uploadů (kolik dotyčný vytvořil downloadů)

3. V uživatelských profilech se u těch, kteří uploadovali nějaký download (= soubor ke stažení) zobrazuje nová záložka "Downloady" (napravo od záložky "Kontaktní údaje") obsahující seznam všech downloadů, které vytvořili.

4. V tématech se u každého příspěvku zobrazuje pod avatarem autora mezi údaji o počtu jeho příspěvků a kreditů nová položka "Počet uploadů" (tedy kolik dotyčný doposud vytvořil downloadů).
24.12.2008 04:05
Karel PolívkaPrávě byl vylepšen systém starající se o udělování kreditů (odměňovací systém SHW). Více informací zde.
28.12.2008 07:25
Karel PolívkaV pravém horním rohu všech sekcí je nově ikonka RSS, po jejímž odkliknutí se zobrazí RSS výpis nejnovějších příspěvků pouze z dané sekce - pro automatické odebírání tohoto exportu stačí zkopírovat URL do odpovídajícího RSS čtečky.Dnešní prohlížeče v sekcích zde na fóru nabízejí po kliknutí na vlastní ikonku RSS taky výpis obsahu pouze z nich, ale v takovém případě:
 • je globální nastavení tohoto fóra takové, že v RSS exportu budou nejnovější témata (nikoli příspěvky) z dané sekce.
 • je třeba více klikat a taky o tom vědět, že to lze - ikonka stále na očích by mohla někomu přijít vhod stejně jako připomíná možnost sledování dané sekce pomocí RSS.
11.1.2009 12:15
Karel PolívkaPrávě byla změněna podoba přehledu moderátorů tohoto fóra, na který směřuje odkaz Vedení fóra (přehled moderátorů) v dolní části homepage pod výpisem sekcí (hned nad rozšířenou statistikou fóra).

Dosavadní podoba přehledu moderátorů byla následující:Nově vypadá takto (obsahuje podrobné informace o jednotlivých moderátorech včetně avataru, díky čemuž je více vypovídající):

11.1.2009 03:01
Karel PolívkaV sekcích přibyla v horní části nad výpisem témat možnost nechat si zobrazit témata podle zvolených kritérií (včetně prefixů ).Kritéria jsou následující:
 • Bez prefixu, s jakýmkoli prefixem nebo výběr z nabízených prefixů v dané sekci
 • Seřadit témata podle: nadpisu tématu, posledního příspěvku, založení tématu, počtu odpovědí, počtu zobrazení, zakladatele tématu, hodnocení tématu
 • Na základě předchozí volby řadit témata sestupně nebo vzestupně
 • Zobrazit pouze témata vytvořená v určité době
Nejvíce užitečná je selekce témat podle prefixu v sekcích, v kterých jsou definovány (např. pár sekcí v kategorii Software):Např. v sekci "Software/OS Windows" se po zvolení prefixu "Windows Vista" zobrazí pouze témata pojednávající o OS Windows Vista:Tento filtr byl doposud k dispozici až dole pod výpisem témat v levé části (= snadno přehlédnutelný) - pokud si na něj zde někteří zvykli, zůstává tu i nadále.
29.1.2009 09:30
Karel PolívkaVčera jsem provedl upgrade vBulletinu (systému pohánějícího toto fórum) na nejnovější verzi, díky čemuž byla opět v mnoha ohledech rozšířena funkčnost fóra (pro moderátory i uživatele). Následuje seznam nejvýznamnějších novinek, s kterými přijdou uživatelé do kontaktu:


[SIZE="3"] Společenské skupiny [/SIZE]

Nejvíce vylepšení se dočkaly společenské skupiny. Namísto pouze textového seznamu obsahuje hlavní stránka skupin následující sekce:

- Kategorie
- Náhodná skupina (s informacemi o jejím obsahu)
- Mnou vytvořené skupiny (s informacemi o jejím obsahu; v pravém dolním rohu je možné mezi těmito skupinami přepínat)
- Mé skupiny (v kterých jsem členem)
- Nové skupiny


- klikněte pro zobrazení hlavní stránky společenských skupin -Kategorie skupin

Při vytváření nové společenské skupiny je třeba ji zařadit do některé z existujících kategorií. Na hlavní stránce skupin jsou kategorie reprezentovány v horní části v boxíku umožňujícím jejich prohledávání a obsahující jejich přehled v podobě, jaká se používá u tagových mraků (odkazy na kategorie obsahující více skupin jsou tak větším písmem než ty s méně skupinami). Díky kategoriím je tak možné si nechat vypsat pouze skupiny určitého zaměření (přínos bude znatelný postupem času, až jich bude více).


Ikony skupin

Ke společenským skupinám je možné přiřadit ikony (obrázky s maximálními rozměry 200 x 200 px), které je pak doprovází ve výpisu jejich obsahu a v menší verzi (80 x 80 px) na hlavní stránce skupin i v kategoriích. Díky tomu mají jednotlivé skupiny svou tvář a lépe se mezi nimi orientuje.


Diskuze ve skupinách

Nyní je možné v rámci společenských skupin zakládat samostatné diskuze (doposud byla možná pouze jediná diskuze přímo ve výpisu obsahu společenské skupiny - tam se teď zobrazují nadpisy jednotlivých diskuzí společně s prvními 100 znaky zprávy, která danou diskuzi založila). U každé společenské skupiny nebo jen konkrétní diskuze si je navíc možné po stisknutí odkazu "Nástroje skupiny" či "Nástroje diskuze" v pravém horním rohu boxíku nastavit její sledování (automatické upozorňování na nové komentáře), takže už není třeba stále kontrolovat, zda do ní někdo napsal něco nového.
Nové menu "Komunita SHW"

V horní tmavé liště je pod logem serveru odkaz "Komunita SHW", po jehož odkliknutí se zobrazí nabídka následujících možností, které sem byly přesunuty z menu "Rychlé odkazy":
- Společenské skupiny
- Obrázky & alba
- Všechna alba
- Kontakty & přátelé
- Seznam uživatelů


Možnost předání správy skupiny

Pokud se původní tvůrce skupiny nechce o ni už nadále starat, může ji předat někomu jinému (ten má možnost správu přijmout nebo odmítnout). K tomu slouží ve výpisu obsahu skupiny odkaz "Předat skupinu" v pravé části dolního tmavého pruhu.


[SIZE="3"] Soukromé zprávy [/SIZE]

Třídění a řazení zpráv

Soukromé zprávy je nově možné řadit podle odesílatele, datumu přijetí a předmětu (a to sestupně nebo vzestupně) - stačí kliknout na odpovídající odkaz (Nadpis / Odesílatel / Datum) v hlavičce boxíku a zprávy se podle toho seřadí (u daného odkazu se pak objeví šipečka a pro obrácené řazení stačí kliknout právě na ni). Toto zlepšení je v případě velkého počtu zpráv poměrně zásadní.
Rychlá odpověď u zpráv s přednastavenou citací

Pod každou zprávou se nově zobrazuje editor pro rychlou odpověď, v které je automaticky přednastavena citace zprávy, kterou prohlížíte.
Možnost nahlášení obsahu zprávy

Pokud Vám někdo pošle soukromou zprávu s obsahem, který porušuje pravidla tohoto fóra (typicky urážlivý), můžete na něj pomocí ikonky s vykřičníkem v pravé horní části boxíku se zprávou (viz screenshot výše) upozornit vedení fóra, kterému se tak obsah soukromé zprávy společně s Vámi zadaným komentářem přepošle. Pokud bude Vaše stížnost oprávněná, obdrží dotyčný postih za porušování pravidel.


Historie zpráv

Pokud na nějakou přijatou soukromou zprávu odpovíte, zobrazí se pod ní (mezi boxíky pro rychlou odpověď a pro smazání) příjemci nová možnost "Historie zprávy", pomocí které si může zobrazit svou původní zprávu v plné podobě tak, jak Vám ji odeslal. Když budete mít s někým konverzaci založenou na reagování na 5 zpráv, pomocí této funkce si můžete všechny zobrazit v plné podobě s možností každou přeposlat někomu jinému nebo opětovně na ni odpovědět. Díky tomu je tak v případě dlouhých konverzací zřetelnější, kdo poslal jakou zprávu a v jaké podobě, aniž by bylo nutné nechávat si dřívější zprávy uskutečněné v rámci konverzace (přijaté i odeslané).
Omezení počtu zpráv, který je možné za udanou dobu odeslat

Nově přibyla možnost nastavit maximální počet zpráv, které je možné odeslat v určitém časovém intervalu. Díky tomu jsem snížil limit pro poslání soukromých zpráv naráz (z 30 na 20) s tím, že v rámci 3 hodin je možné poslat maximálně 50 zpráv.


[SIZE="3"] Ostatní novinky [/SIZE]

Rychlá editace zpráv v profilu

U zpráv v profilu se po kliknutí na odkaz "Edit" zobrazí kolem zprávy editační nástroje rychlé úpravy (s možností přepnutí na pokročilou editaci) namísto načítání nové stránky s plnohodnotným editorem.


Soukromí v profilu

V uživatelském panelu je možné nově nastavit, komu se budou jednotlivé části Vašeho profilu zobrazovat (jaký musí mít dotyčný pro zobrazení daného obsahu status: kdokoli, registrovaný, z Vašeho seznamu kontaktů, z Vašeho seznamu přátel). Pro nastavení klikněte v levém sloupci na položku "Soukromí v profilu".


U příloh navigace v rámci lightboxu

U zobrazování příloh pomocí lightboxu je nově možné se pomocí odkazů v dolní části přesouvat na předchozí a další přílohu, pokud jich příspěvek obsahuje více.
Oznámení s možností ukončení

Přibyl nový typ oznámení zobrazujících se v horní části nad výpisem témat v rámci určité sekce (typicky informujících o nějaké události, změně apod.), u kterého je možné jej po jeho přečtení zrušit - tedy aby se Vám už nadále nezobrazovalo.


Oprávnění na prefixy témat

Nově je možné definovat, které uživatelské skupiny (nikoli společenské) mohou používat prefixy u témat (na tomto fóru však zatím nejsou u žádné sekce definované).
29.1.2009 12:34
Karel PolívkaNově si každý může ve svém "Uživatelském panelu" nastavit, z kterých sekcí se mu nemají zobrazovat nové příspěvky v seznamu po kliknutí na odkaz " Nové příspěvky " v horní liště nebo v menu "Rychlé odkazy" po kliknutí na " Příspěvky za posledních 24h ". Rozšířené statistiky fóra se ale toto netýká.Možnost nastavení je v uživatelském panelu v sekci "Nastavení & Volby" pod položkou "Upravit nastavení" v dolní části stránky, viz screenshot výše. Není možné vyřadit sekce z kategorie "Svět hardware (magazín a fórum)", všechny ostatní ano. Tato možnost najde své uplatnění zejména v případě těch, co nechtějí být informování o příspěvcích z různých soutěží, z bazaru nebo o nových downloadech.
1.2.2009 06:27
Karel PolívkaDosavadní podoba rozšířené statistiky v dolní části homepage fóra začala být vzhledem ke své náročnosti na sběr dat díky stále se zvyšující návštěvnosti problémem. Nová přepracovaná verze obsahuje namísto 5 sekcí pouze 3 a naráz toho tedy zobrazuje méně, avšak první zdání klame.


Vylepšení nové verze

1. Statistika nesrovnatelně méně zatěžuje server, na kterém fórum běží. Načítání hlavní stránky fóra je cca o polovinu rychlejší.

2. Pomocí AJAXu dochází k automatické aktualizaci všech 3 sekcí bez nutnosti opětovného načítání celé homepage fóra. Interval automatické obnovy je 60 sekund.

3. V pravé horní části sekce s nejnovějšími příspěvky je odkaz "Obnovit, jehož odkliknutím je možné provést pomocí AJAXu okamžitou aktualizaci této sekce. Po kliknutí odkaz zmizí a objeví se zase za 10 sekund.

4. V obou sekcích na levé straně si je možné zobrazit různorodé informace (pro tuto možnost je třeba být přihlášený), díky čemuž nejsou uživatelé omezeni napevno definovanými sekcemi - ve výsledku mají k dispozici celkem 12 statistik namísto dosavadních 5. Za nadpisem je šipečka, po jejíž odkliknutí se zobrazí další možnosti:

Statistiky uživatelů:
- Nejnovější členové
- Největší diskutéři
- Založili nejvíce témat
- Nejvyšší reputace (1. sloupec zobrazuje počet udělení, 2. počet reputačních bodů, 3. úroveň vlivu)
- Nejvíce červených karet (1. sloupec zobrazuje počet karet, 2. počet trestných bodů)
- Nejvíce návštěv profilu
- Nejnovější skupiny

Statistiky sekcí:
- Nejnovější aktuality a články
- Nejvíce čtená témata
- Témata s nejvíce příspěvky
- Sekce s nejvíce příspěvky
- Nejnovější zprávy ze skupinStejně jako u předchozí verze zůstává možnost zobrazit si na samostatné stránce větší počet položek, nebo si zobrazování statistiky na homepage vypnout (s možností opětovného zapnutí pomocí položky v menu "Rychlé odkazy").

V příloze jsou pro porovnání screenshoty staré a nové verze.
2.2.2009 04:47
Karel PolívkaByl vylepšen editor rychlé odpovědi, pomocí kterého je možné psát příspěvky bez nutnosti načítání nové stránky s plnohodnotným editorem. Vylepšení se týká nejen editoru pod posledním příspěvkem na každé stránce tématu, ale i zpráv v profilu, soukromých zpráv, zpráv ve skupinách a rychlé editace.


- dosavadní podoba editoru rychlé odpovědi -


Nově editor obsahuje následující formátovací funkce: velikost fontu, zarovnání, CODE, HTML, PHP, vložení smajlíků a příloh.


- nová podoba editoru rychlé odpovědi -


V dolní části se navíc zobrazuje, jaký typ obsahu je pro psaní povolený.
9.2.2009 03:00
Karel PolívkaDoposud bylo možné vkládat do příspěvků často používané fráze (např. o porušení pravidel nebo upřesnění informací) pouze pomocí pár předdefinovaných tagů vB kódu, což bylo nepraktické z důvodu nutnosti znát jejich zápis.

Nově je zde významný zlepšovák. V pravém horním rohu standardního a WYSIWYG editoru se všem zobrazuje roletové menu s předdefinovanými hláškami (defaultně jsou obsaženy ty, které jsou veřejné).Pro vložení hlášky do příspěvku stačí kliknout do roletového menu a v něm ji zvolit - umístí se na pozici kurzoru. Hlášky se vkládají jako obsah a ne jako proměnné (tzn. v případě úpravy jejich znění se ty už vložené nijak nezmění - nové znění se bude týkat pouze nových použití).


[SIZE="3"]Vytvořte si vlastní hlášky[/SIZE]

Rádi byste si vytvořili vlastní hlášky, které byste pak mohli opakovaně a jednoduše používat? Můžete si je vytvořit ve svém "Uživatelském panelu" pomocí odkazu " Spravovat hlášky " v dolní části levého sloupce (budou se pak zobrazovat v roletovém menu společně s těmi veřejnými).

Nejdříve si vytvořte vlastní kategorii a až potom hlášky, které nikdo jiný kromě Vás nebude moci používat. Můžete v ních použít vše jako u klasických příspěvků (odkazy, obrázky, seznamy...).
23.3.2009 01:04
Karel PolívkaOd nynějška budeme zde na fóru pořádat pro aktivní uživatele občasné soutěže o hodnotné ceny (od maličkostí v podobě flash disků až po hodnotnější odměny) pojmenované jako Týdenní šance . K dispozici bude po dobu 1 týdne jedna otázka, na kterou budete moci odpovědět zvolením jedné z několika nabídnutých možností (vždy bude správná pouze jedna).

Upozornění na probíhající soutěž se bude společně s uvedením ceny, případného sponzora a odkazu pro účast po dobu průběhu zobrazovat v horní části stránek fóra, dokud si ho nezrušíte pomocí červeného křížku v jeho pravém horním rohu (zrušená upozornění si budete moci obnovit ve svém "Uživatelském panelu" v levém sloupci v sekci "Ostatní" -> "Zrušená upozornění").


[SIZE="3"] Podmínky pro možnost získání ceny [/SIZE]

1. Účast je pouze pro registrované v našich magazínech (zaregistrovat se).
2. Pro možnost získání ceny musí mít účastník ve svém registračním profilu vyplněné pravdivé kontaktní údaje (jméno, příjmení a kompletní adresu: ulice a číslo popisné, PSČ, obec). V případě vesnice bez jednotlivých ulic je třeba do pole "Ulice" napsat to samé jako do pole "Obec". Na jinou než v profilu uvedenou adresu v době vyhodnocení nebudou výhry zasílány. Pokud jste přihlášený, klikněte pro ověření údajů ve svém profilu na předchozí odkaz.
3. Je zakázáno účastnit se soutěže pomocí duplicitních profilů.
4. Je zakázáno v průběhu soutěže kdekoli diskutovat o soutěžní otázce a odpovědích. Porušení tohoto bude mít za následek vyloučení z aktuální soutěže.


[SIZE="3"] Losování výherce [/SIZE]

1. Účastníky se správnou odpovědí seřadím podle abecedního pořadí jejich uživatelského jména.
2. Následně se výherce vybere pomocí generátoru náhodných čísel na Random.org (vybírá náhodná čísla na základě atmosferického šumu). Vygenerované číslo bude odpovídat pořadí účastníka v seznamu podle řazení definovaného v předchozím bodě.


[SIZE="3"]Informování o výherci[/SIZE]

1. Výherce bude po ukončení konkrétní soutěže informován zasláním e-mailu na uvedenou adresu v jeho profilu.
2. Jméno a příjmení výherce bude společně s městem jeho bydliště uvedeno zde na fóru v odpovídajícím tématu.


[SIZE="3"]Předání ceny výherci[/SIZE]

1. Jakmile bude výherce na informativní e-mail o výhře reagovat, bude mu výhra pomocí přepravní služby v rámci České republiky zaslána (zdarma).
2. Pokud bude chtít výherce výhru poslat do zahraničí (typicky do Slovenské republiky), bude si muset přepravu zaplatit formou dobírky (má možnost volby mezi zasláním pomocí České pošty nebo přepravní služby DPD).
3. Pokud odměnu do zahraničí pošleme a ta se nám z nějakého důvodu vrátí zpět (například pokud nebylo možné adresáta na uvedené adrese zastihnout), nárok na opětovné zaslání dotyčnému do zahraničí zaniká (aby nám nevznikla další zbytečná finanční ztráta). Pokud nám v takovém případě výherce uvede do 7 dní (nikoli pracovních) adresu v rámci České republiky, bude mu na ni odměna zaslána (zdarma), v opačném případě výherci nárok na odměnu zaniká a bude vylosován nový výherce, který bude posléze ohlášen v odpovídajícím tématu.


Týdenní šance je dalším důkazem, že působit aktivně na diskuzním fóru Světa hardware se zkrátka vyplatí! Brzy odstartuje první soutěž.
3.4.2009 02:30
Karel PolívkaNově je možné nastavit si automatické e-mailové upozorňování (označované zde jako sledování) na nové zprávy a diskuze v rámci celé společenské skupiny. Doposud bylo možné si nastavit sledování pouze jednotlivých diskuzí ve skupinách.

Pokud si tedy teď nastavíte sledování skupiny "Trackmania piloti", budete automaticky dostávat e-mailová upozornění na nové zprávy a nově vytvořené diskuze v rámci této skupiny.

Sledování je možné si nastavit v prostředí dané skupiny kliknutím vpravo na "Nástroje skupiny" -> "Sledovat tuto skupinu".

Možnosti nastavení sledování skupiny jsou:
– Žádné upozorňování e-mailem
– Každodenní oznámení e-mailem
– Týdenní oznámení e-mailem

Toto je užitečné zejména v případě skupin, které mají více diskuzí a kde se budou postupem času objevovat další (typickým příkladem je skupina SHWallpaper, jež sdružuje účastníky dané soutěže a obsahuje diskuze o jednotlivých kolech).
3.4.2009 02:40
Karel PolívkaV dolní části hlavní stránky společenských skupin se v sekci "Mé skupiny" nachází za nadpisem v závorce nový odkaz "všechny zprávy". Po jeho odkliknutí se zobrazí přehled všech zpráv ze skupin, jejichž jste členem.

Nad i pod přehledem zpráv je roletové menu s přednastavenou hodnotou "Všechny mé skupiny", pomocí kterého si můžete nastavit zobrazování zpráv buď ze všech skupin, nebo pouze z jedné konkrétní.
3.4.2009 02:50
Karel PolívkaPrefixy témat (modré upřesnění tematické oblasti před nadpisem) jsou nově klikací, což umožňuje jejich rychlé třídění.

Například v sekci Software/OS Windows se po kliknutí na prefix "Windows Vista" zobrazí všechna témata s tímto prefixem.
5.4.2009 11:20
Karel PolívkaNově je v sekci "Jste na tomto fóru poprvé" k dispozici podrobný popis možností tvorby alb a pravidla jejich používání.

12. Alba obrázků a jejich propojení se společenskými skupinami


Nově se také při prohlížení témat u uživatelů, kteří mají nějaké album vytvořené, zobrazuje pod jejich avatarem za počtem příspěvků malá ikonka, jež je odkazem na alba dotyčného.

23.5.2009 03:09
Karel PolívkaKoncem dubna jsme spustili nové společné přihlašování/odhlašování pro všechny 3 naše magazíny a jejich přidružená diskuzní fóra:Přihlášením na fórum SHW se tak automaticky přihlašujete i na servery TVFreak.cz a Digimanie.cz, čili pokud na ně přejdete, nemusíte se už samostatně přihlašovat (to platí i pro odhlášení).Při každém přihlášení/odhlášení se zobrazí potvrzovací okno a v něm také stav zbývajících dvou serverů (zelená fajfka = úspěch, červený křížek = neúspěch), jelikož pokud by například při odhlášení na SHW server Digimanie z nějakého důvodu nejel, nedošlo by k odhlášení na Digimanii, což by bylo v tomto okně znázorněné.Dříve fungovalo společné přihlašování pouze mezi servery SHW a TVF, přičemž se v některých případech vyskytovaly občasné chyby, které se nedařilo zcela vyloučit. Přepracovaný systém je svým provedením čistší, zahrnuje všechny 3 servery a za dobu 1 měsíce od svého nasazení nepřišla jediná stížnost na nefunkční přihlášení způsobené společným přihlašováním.
22.7.2009 10:00
Karel PolívkaPo zadání úplných odkazů (začínajících na [NOPARSE]http://)[/NOPARSE] na YouTube a Amazon se nově zobrazí přehrávač, pomocí kterého si je možné multimediální obsah (audio nebo video) pustit přímo v prostředí fóra bez nutnosti odskoku na daný server (v okně přehrávače je přítomen i název klipu odkazující přímo na něj). Příklad:Tato funkcionalita je v příspěvcích, v diskuzích společenských skupin a ve zprávách v profilech.
15.8.2009 11:34
Karel PolívkaV pravé dolní části příspěvků je nové tlačítko s motivem poštovní obálky. Po stisknutí se zkopíruje obsah příspěvku jako citace do formuláře pro odeslání soukromé zprávy jeho autorovi (lze změnit).Když při čtení témat narazíte na příspěvek, na který byste rád reagoval citací v SZ jeho autorovi, stačí teď stačí jediné kliknutí myší namísto spouštění formuláře pro SZ a copy & paste textu z příspěvku.
15.8.2009 02:14
Karel PolívkaVylepšení uvítacího boxíku v pravém horním rohu:

1. Na posledním řádku je nová šipečka, po jejímž odkliknutí se zobrazí menu soukromých zpráv:2. Pokud obdržíte novou soukromou zprávu, bude odkaz "Má oznámení" oranžově zbarvený a blikat, dokud si soukromou zprávu nepřečtete (pro ostatní oznámení toto neplatí):3. Pokud Vám příjde soukromá zpráva, která má více příjemců, bude za jejich seznamem odkaz "Odpovědět všem".
16.11.2009 11:25
Karel PolívkaNově je k dispozici tag SPOILER - výsledkem je při prohlížení tématu skrytý obsah, který se zobrazí až po kliknutí na tlačítko (lze skrývat text, odkazy, obrázky, seznamy...).

Možnosti použití:
1. Daný obsah uzavřít do tagu [noparse][SPOILER]Libovolný text[/SPOILER][/noparse]
2. V editoru pokročilé editace označit text, který chcete skrývat, a kliknout na ikonku s plusem (text se automaticky do tohoto tagu uzavře):


Výsledek:
[SPOILER]Ukázka textu

Ukázka odkazů:
http://www.svethardware.cz
https://www.tvfreak.cz
http://www.digimanie.cz
[/SPOILER]
19.11.2009 11:30
Karel PolívkaKdyž je do příspěvku vložen odkaz na obrázek pomocí tagu (aby se zobrazil přímo v příspěvku), dochází nově k ověřování jeho rozměrů. Pokud je šířka přes 700 px nebo výška přes 500 px , dojde k jeho automatickému zmenšení, aby při zobrazení tématu nepřesahoval uvedené limitní rozměry. Nad ním se zobrazí žlutě podbarvený pruh s textem:

"Tento obrázek byl zmenšen. Klikněte sem pro zvětšení. Původní rozměry: XXXxXXX."

Po kliknutí na tento pruh dojde k zobrazení obrázku v plné velikosti (po opětovném kliknutí se obrázek zase zmenší). Díky tomu už nenatahují velké obrázky délku témat a nerozbíjí při čtení design (pokud je totiž obrázek větší než šířka okna, dojde k zúžení levého sloupce s avatarem a roztažení příspěvku přes šířku okna, přičemž se zobrazí horizontální posuvník) - možnost zobrazení plné velikosti je přitom ponechána (po kliknutí).

Příklad:

15.2.2010 04:00
Karel PolívkaNově se v horní části témat zobrazuje pruh, pomocí kterého je lze jednoduše hodnotit.

Pokud téma už někdo hodnotil, zobrazí se pomocí zlatého zabarvení hvězdiček aktuální score, při přejetí kurzorem hvězdičky zezelenají a kliknutím lze udělit vlastní hodnocení.Pokud téma ještě nikdo nehodnotil, hvězdičky jsou prázdné - bez barvy.


V sekci s výpisem témat je nově možné u těch s nějakým hodnocením kliknout na hvězdičky - zobrazí se podrobný rozpis, jak bylo téma hodnoceno:

15.3.2010 12:29
Karel PolívkaV horní části homepage fóra může být zobrazena anketa se zajímavou tématikou nebo týkající se vyhodnocení nějaké soutěže (může se jich zde střídat i více naráz měnících se po refreshnutí homepage):Tohoto boxíku se týkají 2 novinky:

1. Pokud se budete chtít podívat na téma s diskuzí, u kterého se anketa nachází, klikněte zde za jejím nadpisem na odkaz " zobrazit téma ".

2. Anketa se zde zobrazuje po námi nastavenou dobu, nebo dokud v ní neodhlasujete. Pokud se jí nebudete chtít zúčastnit, můžete si boxík sbalit pomocí ikonky s dvojicí šipeček v pravém horním rohu (bude se pak zobrazovat pouze tmavý pruh s jejím nadpisem a odkazem na téma), díky čemuž nebude zabírat místo na homepage. Pokud si boxík sbalíte, zůstane v takovém stavu i u další ankety, z které bude viditelný pouze nadpis s odkazem. K rozbalení dojde zase po kliknutí na ikonku s dvojicí šipeček.
15.3.2010 05:31
Karel PolívkaV profilech je nově v sekci IM programy pole pro Jabber ID. V případě jeho zadání se bude zobrazovat v profilu dotyčného a u jeho příspěvků bude pod reputačními body ikonka žárovky.
17.3.2010 02:05
Karel PolívkaV editorech rychlé odpovědi a pokročilé editace se v pravé horní části nově zobrazuje ikonka s červeným písmenem H pro vložení tagu HIGHLIGHT pro zvýraznění textu.

Možnosti použití tagu:
1. Text uzavřít do tagu [NOPARSE][HIGLIGHT]libovolný text[/HIGHLIGHT][/NOPARSE]
2. V editoru rychlé odpovědi nebo pokročilé editace označit text, který chcete zvýraznit, a kliknout na ikonku s písmenem H (text se automaticky do tohoto tagu uzavře):Výsledek:
Text bude tučně a červeně.
17.3.2010 02:49
Karel PolívkaByl vylepšen editor rychlé odpovědi. Jeho dosavadní podoba:Nově je o 50 px širší a obsahuje ikonky pro tvorbu seznamů, vložení tagů TABLE, SPOILER a HIGHLIGHT, uložené hlášky a ve spodní části úplný seznam smajlíků se správou připojených příloh:Zobrazení toho, jaké kódy lze používat, bylo odtud odstraněno (toto info se zobrazuje o cca 400 px níže vlevo, navíc je nastavení jednotné pro všechny části fóra - vše je povoleno kromě html). Dále zmizely ikonky pro zarovnávání a použití tagů CODE, HTML a PHP, jelikož jde o méně používané funkce (nadále jsou však v editoru pokročilé editace, na který se lze přepnout pomocí tlačítka níže).
27.3.2010 05:22
Karel PolívkaNově se v dolní části hlavní stránky Uživatelského panelu zobrazuje sekce "Vlastní poznámky":V případě žádné poznámky se zde zobrazuje popis, který mluví sám za sebe:

Zde můžete psát vlastní poznámky, které se Vám hodí mít zde na fóru často po ruce (nebo např. pokud rozepíšete delší odpověď na nějaké téma a najednou musíte odejít - uložte si ji sem pro pozdější dokončení). Poznámky se budou zobrazovat pouze Vám, nikdo jiný k nim nebude mít přístup (nebudou ale do databáze ukládané zašifrované, proto sem raději nedávejte citlivé údaje).
6.4.2010 01:22
Karel PolívkaNově se v Seznamu uživatelů zobrazuje pod uživatelským jménem score iTraderu z Bazaru u těch, kteří nějaké mají:

13.7.2010 11:35
Karel PolívkaU anket lze nově nastavit, aby uživatel mohl zvolit více odpovědí až do určitého počtu (každý hlas bude mít stejnou váhu).

Nejdříve je třeba ve spodní části formuláře pro tvorbu ankety zaškrtnout checkbox Povolit rozmanité hlasování . Pod ní je nová položka, do které je třeba zadat zmíněnou hodnotu:

Maximální počet odpovědí, které bude uživatel moci zvolit:Pokud se zde zadá číslice 3, bude možné v anketě zvolit 1, 2 nebo 3 odpovědi (ale už ne více). Dosud šlo nastavit zvolení pouze 1 odpovědi, nebo většího množství odpovědí bez omezení počtu.

V dolní části okna s anketou bude v takovém případě uvedeno, kolik lze zvolit odpovědí, např.: Můžete zvolit až 3 odpovědi.
5.9.2010 06:48
Karel Polívka [SIZE="3"]Udělování kreditů za přijetí reputace je opět funkční[/SIZE]

Byla opravena chyba, kdy při udělení kladné reputace někým, kdo ještě neměl 15 příspěvků (nebo měl méně než 10 reputačních bodů, což je výchozí stav), bylo dotyčnému odečteno 30 kreditů.

Opět je tedy v platnosti udělování 20 kreditů za každé přijetí kladné reputace a odečítání 30 kreditů za každé přijetí záporné reputace.


[SIZE="3"] Reputaci mohou udělovat jen ti, co mají aspoň 15 příspěvků [/SIZE]

Pokud má někdo méně než 15 příspěvků, obrázek plusu a mínusu u reputačních bodů pod avatarem už není klikací - po najetí kurzorem na něj se zobrazí v bublině oznámení:

"Reputační body nemůžete udělovat, dokud nebudete mít aspoň 15 příspěvků."

Tím se zamezí častým případům, kdy nováčkové udělovali reputační body, které neměly žádnou váhu (tzv. šedivky), přičemž o tom ani nevěděli, protože nečetli pravidla - tyto případy pak pro ně byly matoucí a některým diskutérům dlouhodobě vadily. Teď jsou znemožněny a navíc je zřejmý důvod, přičemž prezentace reputace byla pro všechny zachována.


[SIZE="3"]Změna upozornění v okně pro udělení RB[/SIZE]

V okně pro udělení RB jsem změnil upozornění ve spodním řádku (jelikož toto okno se může zobrazit už jen těm, co splňují pravidlo pro udělování RB v podobě minimálního počtu příspěvků) a odkaz na pravidla udělal tučně:

Pravidla udělování reputačních bodů (pokud máte méně než 15 příspěvků, nebudou body započteny)
-->
Pravidla reputace (pokud máte reputaci nižší než 10 bodů, Vámi udělené body se nezapočtou)


[SIZE="3"]Statistika Odměňovacího systému v dolní části HP fóra[/SIZE]

V dolní části HP fóra se pod sekcí se statistikou fóra zobrazuje sekce se statistikou Odměňovacího systému. Obsahuje tyto údaje:

Obchodů = počet obchodů, máme zde pouze 1 :-)
Odměn = celkový počet různých typů odměn (nikoli kusů), udělených i dostupných
Prodáno = celkový počet udělených odměn (jednotlivých kusů, např. triček a ventilátorů bylo více)
Obrat = celkové množství kreditů, za které již byly uděleny odměny

Prozkoumejte obchod = odkaz na rozhraní Odměňovacího systému SHW
Nejnovější odměna = odkaz na naposledy zařazenou odměnu (nemusí být už k dispozici, což je i aktuální případ)
26.6.2012 03:51
Karel PolívkaUpgrade vBulletinu proběhl, ale ještě budu některé věci upravovat v nadcházejících hodinách/dnech. Budu informovat.
27.6.2012 02:04
Karel Polívka
25.6.2012 jsem zde provedl dlouho připravovaný a avizovaný upgrade vBulletinu (systému tohoto fóra) na nejnovější verzi z nové generace 4.xx.

Změny nebyly jen v rozšíření funkčnosti, jelikož vývojáři zcela změnili systém html šablon a proměnných. Proto došlo i ke změně layoutu a některých funkcí, ale většina těch, na něž jste byli zvyklí, je v nějaké podobě k dispozici i nadále + je zde řada novinek.

Upgrade zdejšího fóra předcházel v minulých měsícíh upgrade fóra Digimanie a fóra TV Freaku, čímž teď došlo ke sjednocení všech našich diskuzních fór na stejnou verzi platformy, což Vám pomůže se v nich snadněji orientovat.

Pro skalní odpůrce velkých změn - upgrade byl nevyhnutelný, jelikož stará verze vBulletinu byl 3 roky starý software, který už není podporován z hlediska vývoje a odstraňování chyb. Nová generace 4.xx si také příliš nerozumí se staršími verzemi internetových prohlížečů - jelikož ale není rozumný důvod nemít nějaký aktuální prohlížeč v jeho aktuální verzi, nepředstavuje tento aspekt problém (i na starším OS lze použít nějaký z aktuálních prohlížečů, přestože by to třeba znamenalo změnu rozhraní - pokrok je nevyhnutelný).Nejvýznamnější novinky:


1. Přihlašování - z více počítačů, údaje se zadávají jinde

– nově je možné se přihlašovat na fórum z více míst současně, aniž by po novém přihlášení došlo k odhlášení z předchozího místa.
– nově je pro přihlašování využíváno přímo rozhraní fóra (pole pro login a heslo jsou vpravo nahoře) a ne formulář v magazínu. Při přihlašování tak už nedochází k odskoku na jinou stránku s odlišným vzhledem.
– pamatujte, že u hesel se rozlišují malá a velká písmena.2. Automatické ukládání při psaní příspěvků

– nově dochází k automatickému ukládání každých 60 sekund (při každém uložení se o tom zobrazí žlutě podbarvené info v pravém dolním rohu).
– pokud tedy budete něco 10 minut psát a třeba Vám spadne prohlížeč, tak po opětovném vstupu do stejné sekce se Vám zobrazí možnost vložit rozepsaný obsah - kliknete pro vložení a pokračujete.3. Srozumitelné adresy stránek (Friendly URL)

Příklad:
[NOPARSE]http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=67172[/NOPARSE]
-->
[NOPARSE]http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/67172-Nase-recenze-LCD-monitoru[/NOPARSE]

Nová podoba URL dává vědět, o čem odkazovaná stránka pojednává a je také lepší z hlediska SEO (= lepší výsledky ve vyhledávačích alá Google).4. Upravená funkčnost rychlé odpovědi

– pokud např. pročítáte téma s 10 příspěvky a u 5. kliknete na "Odpovědět", zobrazí se editor Rychlé odpovědi přímo pod 5. příspěvkem, na který reagujete; tzn. neposkočíte pryč dolů na stránku jako ve starém fóru.
– když na "Odpovědět" nebo "Odpovědět na téma" kliknete 2x za sebou, zobrazí se rovnou na nové stránce editor pokročilé editace.


[ATTACH=CONFIG]26311[/ATTACH]
5. Větší plocha editorů pro psaní příspěvků

– ve všech typů editoru odpovídá aktivní plocha pro obsah šířce okna prohlížeče. Tzn. na monitoru o šířce 1920 px je plocha pro psaní příspěvků více než dvojnásobně široká (namísto dřívější fixní šířky kolem 700 px).
– ač se to třeba nezdá, jde o velké zlepšení z hlediska komfortu práce.6. Novější layout a grafické prvky

– nové prostředí může ze začátku působit negativně, ale to spíše díky rozsahu změn. Starý vBulletin už působil zastarale (nejvíce markantní je to v uživatelském panelu, který byl v případě více obsahu dost nepřehledný díky množství čar a tabulkové podobě se zbytečně rozlehlými prvky).7. Správce souborů

Ve staré verzi byly 3 způsoby, jak lze přidávat na fórum soubory:

 • připojovat soubory coby přílohy k příspěvkům
 • jen uploadovat obrázky k nám na server (na ně pak šlo odkazovat v příspěvcích)
 • vkládat obrázky do alb

Tyto 3 způsoby ale nebyly nijak propojené a každý měl vlastní proces uploadu. Přílohy navíc nešlo opětovně používat, v případě potřeby se tak vytvářely duplicity.

Nová verze vB obsahuje správce souborů (otevřete si jej tak, že v pokročilé editaci kliknete na ikonku sponky napravo od ikonky se smajlíkem), pomocí něhož lze uploadovat soubory a s každým provádět cokoli z následujícího:

 • zobrazovat je coby přílohy v příspěvcích
 • jen uploadovat k nám na server pro pozdější užití
 • vkládat do alb (v případě obrázků)

Tzn. jedním nástrojem uploadujete obrázek, který můžete hned nebo kdykoli později a opakovaně použít v nějaké části fóra (nahrajete obrázek, ten pak vložíte za týden do nějakého příspěvku, za měsíc si jej dáte navíc i do alba a za další měsíc třeba znovu do dalšího příspěvku - stále pracujete s 1 souborem, žádné duplicity). Ve správci vlevo si můžete vytvářet vlastní adresářovou strukturu pro třídění uploadovaných souborů, viz screenshoty.

Pro upload nových příloh slouží v horní části správce tlačítko "Přidat soubory" vpravo nahoře.


[ATTACH=CONFIG]26308[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]26309[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]26310[/ATTACH]Ve správci se po přejetí přes již vloženou přílohu v jejím pravém horním rohu zobrazí otazník (viz obr. 01). Po kliknutí na něj se zobrazí okno s odkazy na všechna umístění, k nimž byla tato příloha připojena (viz obr. 02).

Po uploadu souborů (horní část správce) si všechny, které chcete k příspěvku připojit, označte zaškrtnutím checkboxu a přetáhněte je do spodní části (viz obr. 03). Jsou 2 způsoby, jak můžete k příspěvku připojit obrázek:

 • Po stisknutí tlačítka Vložit inline se do editoru umístí na pozici kurzoru kód zastupující daný obrázek, který se bude zobrazovat v dané pozici. Toto se hodí, pokud píšete něco delšího a potřebujete obrázky prokládat svůj text, jelikož každý obrázek můžete vložit do příspěvku na jinou pozici.
 • Po stisknutí tlačítka Hotovo se všechny obrázky, které jste si ve správci přesunul do spodní části pro připojení k příspěvku a které jste zároveň nevložil inline, připojí jako přílohy, jež budou zobrazené ve spodní podbarvené části příspěvku (všechny vedle sebe).

Pokud je už obrázek vložen inline (je někde v příspěvku jeho kód v této podobě: [NOPARSE][ATTACH=CONFIG]687[/ATTACH][/NOPARSE]), nezobrazuje se už znovu i ve spodní části – pro zobrazení ve spodní části smažte jeho inline kód.8. Lze hledat více typů obsahu

– dříve šlo hledat pouze v obsahu příspěvků a nadpisech témat. Nově jde hledat i v názvech sekcí, v obsahu zpráv v profilech a zpráv ve skupinách (a to buď jednotlivě, nebo naráz).9. Postranní sloupec

– nový postranní sloupec s bloky s různým obsahem pro lepší využívání plochy širokoúhlých monitorů. Defaultně je na homepage fóra, ale neměl by být problém jej v případě zájmu zpřístupnit i na dalších stránkách.
– lze jej snadno zasunout/vysunout pomocí postranní šipečky, která je dobře vidět a přesto nepřekáží.
– příklady, co může obsahovat: nejnovější příspěvky/témata obecně nebo z konkrétních sekcí, tagový mrak, konkrétní anketa nebo vždy nejnovější anketa z určité sekce, RSS nejnovějších článků z magazínu (opět třeba i z konkrétních sekcí), různé odkazy atd.10. Reputace

– stejně jako dříve je možné udělovat za jednotlivé příspěvky různý počet reputačních bodů.
– nově se ale v nabídce pro udělení zobrazuje maximální počet, kolik bodů lze přidat a kolik odebrat.
– nově jsou o negativní reputaci (odebrání reputačních bodů) automaticky informování moderátoři fóra, díky čemuž máme lepší přehled o tom, zda někdo nezneužívá reputační systém stylem "ty jsi mě ubral body, tak uberu i já tobě".


[ATTACH=CONFIG]26312[/ATTACH]
11. Můj obsah

– dříve se po kliknutí na tento odkaz v horní liště zobrazily odkazy na mé příspěvky, mnou založená témata a témata obsahující mé příspěvky.
– nově se zde zohledňuje, kde se právě nacházím. Pokud kdekoli jinde než v nějaké sekci, zobrazí se:

 • Zobrazit má témata
 • Zobrazit mé příspěvky
 • Témata obsahující mé příspěvky

Pokud ale zrovna budu v nějaké sekci, zobrazí se:

 • Všechna má témata
 • Všechny mé příspěvky
 • Má témata z aktuální sekce
 • Mé příspěvky z aktuální sekce
 • Témata obsahující mé příspěvky12. Můj avatar v hlavičce fóra

– nově se v horní části všech stránek fóra zobrazuje v pravém rohu zmenšená verze avataru profilu, pod kterým jsem právě přihlášený.
– jde o názornější indikaci toho, že jsem přihlášený (a po odchodu bych se měl tedy odhlásit), což se hodí např. při přihlášování na návštěvě nebo na vřejně dostupném PC alá školní učebna nebo internetová kavárna.
– tento zmenšený avatar je zároveň odkazem na stránku, kde si jej můžete změnit.13. Ikonky u sekcí na HP fóra pro info, zda je sledujete

– na homepage fóra se u každé sekce zobrazuje malá ikonka, která znázorňuje, zda pro ni máte nastaveno sledování (je zobrazena ikonka s mínusem - kliknutím na ni sledování zrušíte),
nebo nikoli (je zobrazena ikonka ze zaškrtávátkem - kliknutím na ni se zobrazí možnosti pro nastavení sledování). Sledování sekce = e-mailové upozorňování na nové příspěvky.14. Ikonky RSS u sekcí v kategoriích

– kategorie jsou odkazy na homepage fóra v tmavě podbarvených hlavičkách tematických bloků.
– u každé sekce se zobrazuje malá ikonka RSS směřující na odpovídající RSS kanál s jejím nejnovějším obsahem.15. Nativní podpora pro tvorbu tabulek

– nový vBulletin nativně podporuje tvorbu tabulek. Ve WYSIWYG editoru se po kliknutí na tlačítko zobrazí nabídka, v níž jen zadáte počet sloupců, řádků, typ ohraničení a zarovnání; na pozici kurzoru se vloží již hotová tabulka. Pak už jen můžete začít vyplňovat jednotlivé buňky, aniž byste se zabývali její strukturou.
– mazání a přidávání řádků/sloupců lze snadno provádět pomocí tlačítek jako třeba ve Wordu.
– hotovou tabulku lze ve WYSIWYG editoru uchopit jako objekt a jednoduše ji myší přemisťovat.

Ukázka tabulky s orámováním všech buněk:

[TABLE="class: grid, width: 500, align: center"]
[TR]
[TD]
1. sloupec

[/TD]
[TD]
2. sloupec

[/TD]
[TD]
3. sloupec

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
Text aaa

[/TD]
[TD="align: center"]001
[/TD]
[TD="align: center"]1250
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
Text bbb

[/TD]
[TD="align: center"]002
[/TD]
[TD="align: center"]1500
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
Text ccc

[/TD]
[TD="align: center"]003
[/TD]
[TD="align: center"]1200
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]16. Vkládání z Wordu se zachovaným formátováním

– nově jde ve WYSIWYG editoru vkládat obsah z wordovských dokumentů se zachováním formátování.17. Citace pouze označeného textu

U každého příspěvku vpravo dole je nově odkaz Citovat označené . Funkčnost je následující:

Často se stává, že chcete citovat jen malou část příspěvku, nebo chcete citovat několik vět z 1 příspěvku nezávisle na sobě. Dosud jste museli zvolit citaci celého příspěvku a pak v editoru jeho jednotlivé části rozdělit včetně proložení odpovídajícími vB kódy pro zachování citace, což je zdlouhavé.

Nově máte možnost označit v příspěvku pouze část textu (označit = kliknout na začátek textu levým tlačítkem myši, držet levé tlačítko myši stisknuté, přejet text na pozici, kde chcete citaci ukončit a tlačítko myši pustit - výsledkem bude označený text s invertovanými barvami) a kliknout vpravo dole na nový odkaz Citovat označené .

V editoru rychlé odpovědi se objeví citace pouze označeného textu.

Toto můžete opakovat hned za sebou kolikrát chcete, takže si můžete při čtení dlouhého příspěvku někoho jiného takto přednastavit věty, jež budete chtít citovat a pak se pustit do pohodlné citace jednotlivých částí, aniž byste museli něco rozdělovat a psát nějaký vB kód. Rychlé, pohodlné a bez možnosti zapomenutí uzavření citace na některém místě (což se občas stávalo a pak byla citace bez svého grafického označení; výsledek byl nepřehledný).

Ve spojení s automatickým ukládáním rozepsaných příspěvků je teď psaní dlouhých reakcí s vícero citacemi mnohem pohodlnější než dříve.18. Skin pro mobilní zařízení

K dispozici je nově speciální skin pro mobilní zařízení (grafický styl). Pokud si teď fórum otevřete na mobilním telefonu nebo tabletu, měl by se defaultně zobrazovat tento speciální skin uzpůsobený pro nízká rozlišení a dotykové displeje (není nutné mít nejnovější verzi Androidu nebo iOS, je stejně dobře využitelný např. i na Symbianu).

Tento skin si lze spustit i na desktopu pomocí roletového menu zcela vlevo dole v tmavém pruhu. Pokud byste chtěli na mobilním zařízení používat plnohodnotnou verzi fóra, stačí kliknout na odkaz "Desktopová verze" ve spodní části stránek.19. Podpora pro nejnovější verzi Tapatalk

Na fóru je nainstalována podpora pro nejnovější verzi systému Tapatalk, jenž umožňuje prohlížení i aktivitu ve fóru pomocí jednoduché a datově nenáročné mobilní aplikace. Mezi aktuálně podporované mobilní systémy patří: iPhone, iPad, Android, BlackBerry, Chrome.20. Seznam aktivit (Activity Stream)

Stačí kliknout v horní liště na Nové na fóru a zobrazí se tento nový výpis, co všechno se zde na fóru událo. Vpravo nahoře je možnost si zvolit třídění obsahu podle pár kritérií.

Tento výpis mi připadne přehlednější než dosud jediný výpis nových příspěvků, jež byly vypsané coby jednotlivá témata ve stejné podobě jako při procházení sekcemi (tento výpis je stále k dispozici, stačí při otevřeném tabu "Nové na fóru" kliknout na "Nové příspěvky").

Seznam aktivit navíc zachycuje mnohem více událostí než pouze nová témata nebo příspěvky, momentálně jde o:

 • Nová alba nebo jejich změny
 • Nové obrázky v albech nebo jejich změny
 • Nové komentáře u obrázků v albech
 • Nové události v kalendáři
 • Nové příspěvky
 • Nová témata
 • Nové zprávy v profilech
 • Nové diskuze ve společenských skupinách
 • Nové společenské skupiny
 • Nové zprávy ve společenských skupinách
 • Nové obrázky ve společenských skupinách
 • Nové komentáře k obrázkům ve společenských skupinách

Seznam aktivit obsahuje avatary uživatelů a X počátečních znaků z jednotlivých příspěvků (má tak na první pohled větší vypovídací hodnotu a přitom obsahuje i údaje jako dosud defaultní výpis).21. Spojování nových příspěvků od téhož autora krátce po sobě

Pokud jste dříve napsali příspěvek a krátce po něm (např. za 2 minuty) ve stejném tématu napsali namísto editace další příspěvek (třeba jen coby nějaké doplnění nebo upřesnění informací, nebo coby reagování na nějaký pro Vás nový příspěvek, který se mezitím objevil), došlo v daném tématu k vytvoření 2 po sobě jdoucích příspěvků od jednoho autora (Vás).

Nově v takovém případě dojde namísto vytvoření dalšího příspěvku ke vnoření Vaší nové reakce na konec Vašeho předchozího příspěvku, pro optické odlišení bude takováto nově vnořená reakce oddělena pomocí následujícího řetězce znaků (světle šedivou barvou):

- - - - doplněno - - - -

Interval, v rámci kterého dochází ke slučování, je teď nastaven na 5 minut.

Nadále ale platí, že pokud chcete ke svému právě napsanému příspěvku něco dodat, použijte editaci - toto nové opatření je pouze pro ty případy, kdy uživatelé moc neznají funkce fóra, a tedy třeba ani neví o možnosti editace (nebo když na to někdo náhodou zapomene).22. Náhledy soukromých zpráv

Dosud se v seznamu soukromých zpráv zobrazovaly jen jejich nadpisy. Teď se po přejetí nadpisu kurzorem zobrazí v bublině začátek obsahu dané zprávy (nebo veškerý obsah, pokud není zpráva příliš dlouhá). Pro zjištění, co která zpráva obsahuje, tak už není nutné každou samostatně otevírat.23. Na HP fóra je boxík s odkazy do magazínu

Na homepage fóra jsem přidal do pravého sloupce boxík s odkazy na užitečné stránky magazínu: Recenze, Aktuality, Články, Výrobci, Doporučené monitory, Doporučené PC sestavy.A mnoho dalšího...

...jako např. přepracovaný layout společenských skupin atd.

Kreditový systém se dočkal také mnoha vylepšení, ale prozatím není nastaveno jejich využívání (uvidím postupem času). Momentálně není k dispozici e-shopové rozhraní odměňovacího systému , které bude muset být jiné - později k tomu napíši více informací. Společně s novým rozhraním do něj plánuji vložit několik nových odměn.

Podobu stránek sekce SHWallpaper budu ještě řešit, ale tomu se budu věnovat později (teď žádné kolo neprobíhá, takže to může počkat).
2.7.2012 03:36
Karel PolívkaNově je k dispozici tmavý skin fóra - Skin Dark , který má černý podklad a světlé písmo. Nastavit si jej můžete pomocí roletového menu v levém spodním rohu stránek fóra, nebo ve svém Uživatelském panelu (Nastavení profilu / Upravit nastavení -> Vzhled fóra).
8.7.2012 07:58
Karel Polívka
Horní lišta - záložka Nové na fóru

Po kliknutí na záložku Nové na fóru se ve spodní liště zobrazí 2 nové odkazy na alternativní podobu výpisu nových příspěvků a příspěvků za posledních 24 hodin.

Odkazy pro výpis nových událostí a nových zpráv ze skupin jsem přesunul do nabídky Další obsah , do kterého jsem přidal nový odkaz Témata bez reakce (po kliknutí se zobrazí témata, na která zatím nikdo nereagoval).Horní lišta - Témata obsahující mé příspěvky

Pod záložkou Fórum je nabídka Můj obsah , v níž je nový odkaz "Témata obsahující mé příspěvky", po jehož zvolení se zobrazí všechna témata, do kterých jste kdy něco napsali.Možnost vyřazení sekcí z přehledu Nové na fóru

V uživatelském panelu si můžete nastavit sekce, jež se nebudou zahrnovat do výpisu obsahu po kliknutí na Nové příspěvky . Nastavení najdete v Uživatelském panelu na stránce Upravit nastavení . Zcela dole je okno se seznamem sekcí, které lze vybrat pomocí stisknuté klávesy CTRL. Toto vyřazení se týká přehledu "Nové příspěvky", na "Seznam aktivit" se nevztahuje. Sekce týkající se fóra a magazínu vyřadit nelze.
8.7.2012 08:07
Karel PolívkaPo kliknutí do vyhledávacího pole vpravo nahoře se zobrazí rychlá volba 2 možností bez nutnosti načítání nové stránky se všemi možnostmi voleb:

Prohledat pouze nadpisy
- namísto prohledávání obsahu příspěvků se budou prohledávat pouze nadpisy.

Zobrazit výsledky jako příspěvky
- namísto defaultního výpisu témat obsahujících příspěvek (nebo příspěvky) s vyhledávaným řetězcem znaků se zobrazí výpis jednotlivých příspěvků.

Pokud by tyto 2 volby nenabízely to, co zrovna potřebujete, stále můžete pokračovat kliknutím na "Pokročilé vyhledávání".
20.7.2012 11:36
Karel PolívkaPo upgradu vBulletinu nezapadala sekce s vlastními poznámkami v horní části uživatelského panelu do layoutu fóra, což teď bylo napraveno a zároveň byla tato sekce vylepšena:

 • Nově je možné sekci sbalit (skrýt) pomocí ikonky vpravo nahoře.
 • Nově probíhá automatické ukládání v případě nějakých změn v textu (podobně jako u příspěvků v diskuzních tématech).
 • Ukládání (automatické i ruční pomocí kliknutí) probíhá pomocí AJAXu v rámci stejného okna - nedochází už k reloadu celé stránky.
 • V případě kliknutí nebo psaní do textového pole se pro lepší názornost změní podkladová barva (ztmavne).
29.8.2012 07:00
Karel Polívka1. Když teď budete zakládat nové téma, po napsání prvního slova (majícího více než 3 znaky) do pole "Nadpis" se o pár pixelů níže zobrazí boxík zobrazující až 5 podobných témat, které obsahují v nadpisu stejné slovo (nebo více slov), které je obsaženo ve Vámi rozepsaném nadpisu. Tohle je přínosné zejména pro nováčky, kteří zdejší obsah neznají a nepoužili vyhledávání - mohou při zakládání nového tématu zjistit, že tu už podobné téma existuje a namísto vytvoření duplicity si jej zobrazí a případně napíšou příspěvek do již existujícího tématu. Mohlo by tak dojít ke snížení výskytu duplicit, což bývá na fórech jedním z největších problémů - když se stejná věc řeší na více místech.

2. Sekce s podobnými tématy je i ve spodní části stránky zobrazující příspěvky z tématu. Tzn. pokud čtete nějaké téma, můžete si v jeho spodní části všimnout dalších témat, které pojednávají o něčem stejném nebo hodně podobném a snadno si tak zobrazit další diskuze o tom, co Vás zrovna zajímá, aniž byste museli procházet fórum nebo využívat vyhledávání.
16.1.2013 12:02
Karel PolívkaUž jste zvyklí, že pokud v tématu napíšete více příspěvků krátce po sobě, dochází k jejich automatickému sloučení, přičemž:

 • Pod znění původního příspěvku se vloží "- - - - Doplněno - - - -" a pod to obsah, jenž jste napsali do dalšího příspěvku.
 • Čas příspěvku je aktualizován na čas, kdy došlo k jeho doplnění.

Tato funkčnost zůstává zachována, nově je ale rozšířena o zobrazování času. Odteď se v případě sloučení zobrazuje, kdy byl příspěvek doplněn a z jaké doby pochází původní obsah.

---------- Doplněno v 12:02 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:01 ----------

Toto je ukázka výše uvedené funkčnosti (tento text byl napsán krátce po tom výše uvedeném do nového příspěvku).
17.1.2013 10:46
Karel PolívkaKonverzace v soukromých zprávách mají novou podobu. Namísto nekonečného vnořování předchozích zpráv do citací jsou teď zprávy samostatně zobrazované a řazené podle času, který se u nich nově zobrazuje.

Pro přehlednost jsou také jednotlivé zprávy na přeskáčku jinak odsazené a zprávy druhé osoby mají jinou barvu rámečku i podkladu, než jakou mají ty Vaše.

Navíc je už jedno, zda má někdo ve zvyku psát odpovědi na začátku před, nebo na konci pod citací předchozího obsahu, jelikož řazení je podle data. Pouze naposledy přijatá/odeslaná zpráva je buď dole nebo nahoře; nebude však už problém, kdy část zpráv je nad a část pod citacemi.

Pro lepší názornost je nutné se podívat na dva přiložené screenshoty, na kterých je stará a nová podobu té samé konverzace.


[ATTACH=CONFIG]27802[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]27803[/ATTACH]

Vlevo je nová podoba samostatného řazení za sebou, vpravo je stará podoba nekonečného vnořováníTato změna se plně týká soukromých zpráv odeslaných od včerejší noci, na ty starší ji aplikovat nelze.
24.1.2013 06:28
Karel PolívkaNově je zde na fóru systém hodnocení jednotlivých příspěvků. Pod obsahem příspěvku je vpravo dole dvojice smajlíků (s palcem nahoru a dolů).

Jde prozatím o testovací provoz. Uvidím podle způsobu využívání, zda to zde zůstane (v tom případě bych upravil grafickou reprezentaci udělování reputace, ať to nevypadá podobně), zda případně dojde k nějaké úpravě a zda to nějak propojím s odměňovacím systémem či nikoli. Pár informací:

 • Hodnotit lze v sekcích kromě bazaru, volných témat a skládky odpadu.
 • Hodnotit může pouze přihlášený uživatel, který zde napsal aspoň 1 příspěvek. Nepřihlášeným se po kliknutí na "Ano" nebo "Ne" zobrazí info o nutnosti být přihlášený.
 • Hodnotit lze pouze cizí příspěvky, vlastní nikoli.
 • Hodnotit lze pouze odpovědi, 1. příspěvek (který téma začíná) nikoli.
 • Každý může ohodnotit během 24 hodin max. 10 příspěvků.
 • Pokud příspěvek ohodnotíte, bude se Vám u něj zobrazovat barevně ten smajlík, na který jste klikli (zeleně palec nahoru, červeně palec dolů).
 • Že nikde není vidět, kdo a jak co hodnotil, je momentální záměr.
 • Pokud nějaký příspěvek získá score -5 (tzn. 5 v mínusu), dojde k jeho skrytí = komunitní regulace nevhodného nebo bezcenného obsahu (zcela nesmyslná rada, posthunting, SPAM, urážky, neplacená reklama, obecně porušování pravidel fóra).
24.1.2013 07:20
Karel PolívkaV horní tmavě šedé liště se zobrazuje nové menu "Odměňovací systém", v němž jsou 4 odkazy:

 • Kolik mám kreditů? - zobrazí se váš aktuální počet, historie udělení kreditů za vaše jednotlivé akce a seznam těch aktuálně nejbohatších.
 • Dostupné odměny - téma obsahující v 1. příspěvku všechny aktuálně dostupné odměny, z kterých si můžete vybírat.
 • Jak si vybrat odměnu? - návod pro výběr odměny.
 • Sekce pro dotazy a připomíny - pokud máte dotaz, připomínku nebo návrh na změnu/vylepšení, napište o tom do této sekce.

Zároveň došlo k opravě zobrazování množství kreditů v seznamu členů (pod menu "Komunita") a k odstranění údaje o počtu kreditů v příspěvcích, jelikož v diskuzích je tento údaj irelevantní (pokud někoho zajímá, kolik má kdo kreditů nebo jaké je pořadí těch, co jich mají aktuálně nejvíce, může si to snadno zjistit, není třeba to zobrazovat v každém příspěvku).