reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): nejde mi laptop

Neregistrovaný (0)|11.10.2010 19:51
Tazatel: roby75

Znění dotazu: ked zapnem notbook tak mi vypisuje BOOTMGR is compressed,press ctrl+alt+del to restart,chcel som uvolnit miesto a asi som vymazal windowsxp,poradte mi prosím
dzandra (1368)|13.10.2010 22:06
No pokud jsi si smazal windows xp, tak ti nepomůže nic jiného, než ho znovu naistalovat.
Předtím Zkus nový hirent boot a myslím že v hlavním menu je něco ohledně opravy bootmgr nebo zkus na tom disku zpustit pomocí příkazového řádku chkdsk. Jo a taky tam je windows xp, který ti nabootuje a můžeš se na ten tvůj disk podívat, co jsi tam provedl za paseku
johny__g (6387)|14.10.2010 09:08
Ty jsi komprimoval systémový disk? :mistake
Dojigiri (1629)|14.10.2010 09:48
Možná jenom zkomprimoval root Cčka. Zkus to Hirens Boot CD, nabootovat z něj MiniXP (pokud je disk SATA, tak předtím přepnout do IDE kompatibilního režimu aby se to rozběhlo - a po dokončení práce s Hirens přepnout zpátky) a zkontrolovat, a odkompresovat alespoň to, co je v kořenovým adresáři disku C:.

Jinak IMHO jediná složka, kterou má smysl na disku C: komprimovat, je Program Files (lze dosáhnout značné úspory místa ale zároveň nedojde k až tak výraznýmu zpomalení, jako by došlo např. při zkompresování složky Windows).