reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

preview některých notebooků dle FlanK3ra?

flanker (1579)|11.10.2010 22:34
Z mé strany by byla možnost otestovat čistě z uživatelského pohledu pár notebooků. Chtěl bych se však nejprve zeptat, zda něco takového oceníte ;) . Většina z vás mě zná jako uživatele čistě AMD desktopové platformy a OC se vzduchovým chlazením, ale proč neukázat i část notebookového spektra :). Možná se pokusím u některých i o OC :-).

Prosím, vyjádřete se v diskuzi. Díky.
lavjoy (1628)|12.10.2010 19:44
tak mě by zajímalo jak na tom jsou nové acery kolem těch 10-12 tis,myslím že hodně lidí kouká na cenu jako první a přitom neví jak "drahou" věc si kupují oproti lenovu nebo HP kolem 15tis,tedy otázka zní:jsou dnešní acery kolem 10tis opravdu takové šitky?
flanker (1579)|15.10.2010 19:34
zkusím něco sehnat, co třeba nějaké EEE verze ASUS? NEbo jinou levnější třídu? Momentálně mám spíš pravý opak, G53J, ale určitě se dostaneme i k slabším typům :). Něco snad vyberu v podobné cenové relaci...
matyyy (2527)|15.10.2010 19:47
jestli něco budeš dělat

poprosil bych nějak inteligentně změřit výdrž na baterku
a lehkej nástin herního výkonu (stačí jedna hra v 1366x768 a měřit vše na max a vše na min)
flanker (1579)|20.10.2010 08:54
aj, už mám doměřeno ....Jak však teď čtu, z tvého přání jsem měřil jen výdrž baterie v "idle", hry pochopitelně na max v nativu :), na minimum jsem nezkoušel.
Richmond (8084)|22.10.2010 19:59
[quote=flanker;409305]Momentálně mám spíš pravý opak, G53J, ale určitě se dostaneme i k slabším typům :). Něco snad vyberu v podobné cenové relaci...[/quote]
Za G53J chválím :thumb Mě osobně by zajímaly spíš tyhle použitelnější kousky (sám jsem používal G51J, G51J3D, G73, G60...) nebo malé notesy (Vaio, Lenovo, Adamo...) ;)
Regis (44)|25.10.2010 17:27
Co by zajímalo mě se asi nedá v recenzi změřit a to jest kvalita zpracování z dlouhodobého hlediska.... ideálně nějaká statistika poruchovosti od výrobce, či prodejce.

Pokud mám notes na práci, tak by mě určitě zajímala klávesnice. Pokud vynechám Dell, Lenovo, Apple, nebo nějaká HP tak je to hruza a běs...

Výpočetní výkon je celkem nezajímavý... dá se to odvodit z toho co v tom je a baterka se taky dá dovodit z toho co píše výrobce + k tomu sečíst co na něm dělám.

No a pak by mě zajímala použitelnost softwearu co dodává výrobce. A kouknout se po blbůstkách které nejsou na první pohled vidět, ale potěší.
Udám příklad moje x201 má vedle webky ledku a pokud si nahrávám xicht, tak mi rozsvítí světýlko. :) atd.
Richmond (8084)|25.10.2010 17:52
[quote=Regis;411343]Co by zajímalo mě se asi nedá v recenzi změřit a to jest kvalita zpracování z dlouhodobého hlediska....[/quote]
Nejsem sice flanker, ale ROG serie jsou poměrně kvalitní, i ta nejmenší (G51J) verze s lesklým designem se ke mě vrátila po více než roce bez škrábanců, notes se tahal venku/do školy takže dostával celkem záhul. Zmizela z něj jedna gumová nožka. Co se těhle matných týče tak jsem měl pouze G73, ale ten je o třídu, ne-li dvě výše. Co bych spíše doporučil sledovat je např. hlasitost vestavěných repro - např. u toho G51J i G51J3D byla hlasitost dost malá i na nejvyšší úroveň za což si ode mě Asus vyslechl pár sprostých slov. U normálního notesu by mě to bylo fuk, ale tyhle jsou herní tak bych očekával o dost vyšší hlasitost než jen "přeřvání" ventilátoru
flanker (1579)|26.10.2010 22:56
uff, tak popřadě:
výdrž baterie-Ok, vyzkouším v rámci možností :). Kvalitu klávesnice rozhodně, to souhlasím. Zatím můžu posuzovat jen z vlastní malé zkušenosti, protože v rukou za život jsem měl jen něco málo notebooků a co mě se může zdát OK, jinému nikoliv. Statistika poruchovosti, uff, můžu se zkusit obrátit na výrobce a požádat ho emailem, zda by něco takového dodá. V měření výkonu bduu však pokračovat, pro hrubou představu je to zaběhlý systém všude a trochu egoisticky :D - tato pasáž mě neskutečně baví. S doplňkovým softwarem a různýma kravinkama souhlasím, nyní jsem již částečně tuto prosbu vyslyšel (znovu model ASUS). U příštích bych se mohl pokusit i o nějaké srovnání, třeba vzít 2 až 3 typy notebooků podobného účelu a nějak je porovnat.
Na repro a kvalitu zvuku jsem se nyní takly "zaměřil". Snad zítra či pozítří to hodím na web :)
Richmond (8084)|26.10.2010 23:16
U toho dodávaného softu bych spíše jenom zmínil ty, které za pozornost stojí (beztak je zavšivování kravinama oblíbené defacto u všech výrobců včetně IBM) ;)
U klávesnice bych se pozastavil u klávesových zkratek (např. zajímavá je FN+Mezerník), krokování intenzity podsvícení atd.
Zpracování a odolnost horního víka třeba já podrobím cca 1kg závaží v zavřeném stavu... G51 a G60 série se prohnou zhruba o 7mm, G73 zhruba o 2-3mm, zrovna tak tomu podrobuju i klávesnice ;)
Jinak u všech notesů dávám co nejnovější ovladače - zejména u toho prvního ROGu s i7 šel výkon o dost nahoru :thumb (ale taky jsem ho měl v dobách, kdy to byla horká novinka a byl posílán rovnou z polskýho skladu Asusu... Po 2 měsících se teprve objevila recenze na PCT s podobnými výsledky jako u mě s novějšími ovladači - viz přílohy)
3DMarkVantage-orig.png 3DMarkVantage-195.62.png
flanker (1579)|26.10.2010 23:55
uff, to je opravdu obrovský rozdíl
Richmond (8084)|27.10.2010 00:13
Holt daň za novinku. Původní ovladače tam byly 186.69 (na neštěstí v recovery partišně takže po reinstalu dostane člověk o řád pomalejší výkon) a třeba Batman se na tom hrát nedal přitom papírově by to mělo dát levou zadní. To samé u G51J3D (bez fullhd lcd, ale s brýlemi) i G60. Asus to řešil podobně jako Toshiba novým recovery, který přepíše původní partišnu s tím rozdílem, že je tohle cd zdarma a ne za 1.500,-

edit: tak to závaží má nakonec víc než 2kg páč mi to nebere váha :D

edit2: ještě co se toho víka a zpracování týče:
U G51/G60 prosvítily ty okrasné ledky i lcd (v režimu spánku) takže na jedničku zpracování určitě nebylo a nebyla to vlastnost jednoho, ale všech tří notesů nicméně si toho snad nikdo nevšiml, viz. recenze zde: https://www.svethardware.cz/recenze-asus-g51j-3d-nvidia-3d-vision-mobilne/29131