reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: Deformace obrazu u vyššího rozlišení

Neregistrovaný (0)|12.10.2010 11:03
Tazatel: Petos

Znění dotazu: Dobrý den, vyměnil sem u svého starého PC monitor. 17 CRT za 19 LCD a nyní mám problém s kvalitou obrazu. Na rozlišení 1024x768 jde vše jak má ale jakmile dám 1280x1024, tak se obraz jakoby třese, bliká a je místy rozmazaný. Když zvýším obnovovací frekvenci z 60 na 75Hz tak to problém trošku zmenší ale stále je to hodně znatelné. Zkusil sem nainstalovat nové ovladače grafiky ale žádný výsledek. Monitor sem měl dříve na jiném pc a tam šel dobře.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Win xp
GK: VIA/S3G Unichrome Pro IGP
johny__g (6387)|12.10.2010 11:35
Zapojeno přes D-Sub? Nešlo by to přes DVI? Zkoušel jsi jiný kabel k monitoru? Nebo jinou zásuvku? Jaký je to vlastně monitor?
Neregistrovaný (0)|12.10.2010 11:45
zapojeno pres analog. ted sem udelal novy objev... píše mi to zobrazovací zařízení: CRT ikdyž tam mám lcd... neexistuje nějaký univerzální osvědčený driver pro displej? ten můj bud asi hodně na prd
johny__g (6387)|12.10.2010 12:09
Zkus si ještě jednou přečíst co jsem psal a odpovědět na všechny otázky.

Driver - Monitor Plug and play.
Neregistrovaný (0)|12.10.2010 12:25
monitor mi predtim fungoval normalne takze nevim k cemu by Vam ta informace byla. Driver k GK ma v popisu podporu lcd...dokonce i HD rozliseni atd.. ale presto mi ukazuje ze mam k pc pripojene CRT. kdyz ho odinstaluju tak problem nezmizi... u linuxu pry jde nastavit frekvence a dalsi parametry v nejakem konfigu... neda se neco podobneho udelat i u xp? treba pomoci nejakeho prikazu nebo programu?
speedsnail (4876)|12.10.2010 23:02
Tohle neni zadnym konfigem ani driverem. Tohle je nekvalitnim analogovym přenosem signálu. Některé monitory jsou na to více háklivé a některé kabely / grafiky mají signál "stabilnější".

To že Vám monitor jel na jiném PC v pořádku při použití VGA prostě neznamená že pojede na každém PC. Vliv může mít i rušení ze sítě, zkuste zahýbat kabelem, aby nebyl blízko napájecího.

Ale ideální a jediné pořádné řešení je používat digitální vstup (což ovšem nevíme jestli Váš monitor má, když to sem tvrdošíjně odmítáte napsat)