Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 150

Téma: Nové PC ... prosím o zhodnocení

Občasný diskutér Avatar uživatele Rikimaru
    Registrace
    Dec 2008

Zdravím,

bavil jsem se v topiku Chlazení o "chladiči na procesor" a bylo mi řečeno, abych udal kompletní sestavu. Takže tady je nákupní košík...pokud by bylo něco lepší vyměnit klidně napište, budu rád...hlavně bych potřeboval poradit ohledně toho chladiče...díky

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010MXT010R9701

Michal
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Trochu jsem Ti sestavu poupravil - lepší case, chladič sice není Noctua, ale věř, že je velmi kvalitní, lepší základní deska a grafická karta. Kdyby jsi připlatil malinko za zdroj, doporučuji Seasonic S12II-520.

Registrace
    Dec 2008

můžeš mě říct, proč např je horší ta základní deska co tam je ... a z jakého důvodu je tahle lepší?...Case .. tak co se týče vzhledu ta původní se mě líbí víc je to problém? ... Grafika...už jsme si zvykl na Sapphire tak tu bych tam možná nechal.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

v čem je deska lepší : je to asus a asus je nej

jinak má mizerný přetaktování (asi jen x6 ale stejně nikdy nevíš kdy cpu vyměníš)
    http://www.xbitlabs.com/articles/mai...0-roundup.html
    u gigabytu býval(je?) problém že neumí regulovat další větráky

osobně mám sice gelid rád ale uchycení na am3 je poněkud blbé (blbá orientace) radši klasiku v podobě cm hyper 212+

Registrace
    Feb 2008

Gigabyte má velmi špatnou regulaci ventilátorů, v podstatě se dá říci, že nulovou a ani nen k základním deskám dodáván žádný použitelný software (když pominu jedinou utilitu a to EasyTune). Case si vem klidně tu první svou navrženou, ale dopředu říkám, že je to nekvalitní "papírák". U grafiky je to tak, že nejde o značku, jde o to, že GTX460 je o dost výkonnější než-li Radeon 5770, navíc MSI Cyclone je velmi povedená a tichá a to ve stejné cenové relaci.

@matyyy: to není o tom, že Asus je nejlepší, protože je to Asus ... nabízí ve stejné cenové relaci o trochu více než-li Gigabyte. Vem si ventilátor a běž ho regulovat na GB a pak na Asus A nedejbože máš-li 140 mm ventilátor, který některý GB desky při zapnuté regulaci ani neroztočí.
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 12-10-2010 v 15:20

Registrace
    Dec 2008

a v čem konkrétně je ten Case špatný?...jinak můžeš mě vysvětlit něco o té regulaci..tomuhle nerozumím...

Registrace
    Feb 2008

Case má velmi slabé plechy, které se prohýbají a vibrují.
    S regulací je to tak, že u Gigabyte nemáš de facto žádnou možnost ventilátory regulovat. Zapojíš ventilátor do konektoru a v BIOSu nastaviš voltage (protože PWM většinou umí jen CPU konektor) a tím to končí. Musíš se spolehnout na "něco" a s tím "něco" prostě nic neuděláš. Zatímco u Asusu si můžeš nastavit jak se bude ventilátor chovat, navíc lze velmi podrobně ventilátory regulovat pomocí softwaru Fan Expert.

Registrace
    Dec 2008

aha díky za vysvětlení...

můžeš mě se popř dát nějaké alternativy Case?....právě na té mojí se mě líbí to podsvícení plus prosklená bočnice..

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Rikimaru Zobrazit příspěvek
    a v čem konkrétně je ten Case špatný?...jinak můžeš mě vysvětlit něco o té regulaci..tomuhle nerozumím...
    ad case:
    za prvé - je úzka (185 mm), čo môže spôsobiť problém pri prípadnom osadení väčšieho chladiča
    za druhé - vzadu ponúka osadenie len 80/92mm vetrákov

ad regulácia:
    jednoducho u dosiek GB absentuje nejaká rozumná regulácia ventilátorov ....

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Case je kvalitnejší ako ten Raidmax... lepšie plechy, kvalitnejšie spracovanie, chladenie atď. Čo sa týka regulácie, tak Asus už v Biosu podporuje rôzne módy regulovania(sillent, turbo atď.) takže vlastne nemusíš vo večšine prípadov kupovať regulátory, pretože túto funkciu spoľahlivo preberie doska a ešte aj plne automaticky. Softwarovo je natom ASUS tiež lepšie.

Registrace
    Feb 2008

Kolik by jsi byl ochoten do case investovat ?

Myslím, že budeš muset něco oželet - buď okno nebo podsvíceni - ale zase na druhou stranu, podsvícení není IMHO moc výhra, mít v noci vedle sebe kolotoč moc osobně nemusím.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Case je z tenkého plechu - bude rezonovat, nekvalitní provedení (ostré hrany apod., až budeš PC montovat, měj po ruce náplast a obvazy). Vzadu má místo jen pro 92 mm větrák, standard je 120 mm.
    Co nechápeš na pojmu regulace? Údajně GB neumí regulovat otáčky větráku podle teploty. Nevím jak dnes, možná je to pravda, ale co jsem montoval GB desky tak všechny regulovaly. Nicméně s tím ASUSem chybu neuděláš.

Registrace
    Dec 2008

investovat max do 1300 Kč ... to je pravda..spíše bočnici než kolotoč

Banned
    Registrace
    Mar 2008

a já ti dopuručím desku MSI at máš z čeho vybírat

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od lavjoy Zobrazit příspěvek
    a já ti dopuručím desku MSI at máš z čeho vybírat
    Já bych to nijak nekomplikoval. Zbytečně děláš uživateli zmatek v hlavě MSI jsou sice dobře vybavené základní desky, ale kdo se za ně dlouhodobě zaručí ... zatím tu tyhle nové kousky nejsou tak dlouho, abych za ně strčil ruku do ohně.
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 12-10-2010 v 17:15

Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. BSOD prosim o zhodnoceni
    Od Georginek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 12-10-2012, 15:50
  2. Zhodnocení nové sestavy
    Od honzikkk v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 14-05-2010, 07:20