Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 10 z 10 PrvníPrvní ... 8910
Zobrazené výsledky: 136 až 150 z 150

Téma: Nové PC ... prosím o zhodnocení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ahoj tak jsem koupil nove PC

kosik v alfe

co na to rikate...

spis by me zajimali pameti. na serveru svet hardware autor dava ve clanku doporucene sestavy do sestav 1333mhz pameti. pritom v minulem clanku daval 1600mhz. A jak je to s casovanim..cim nizsi tim lepsi? On tam dava CL9 a ja koupil CL8..poradte skrz ty pameti....Diky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Nákupní košík je prázdný
    Zboží do košíku vložíte kliknutím na ikonu nákupního košíku v položce zboží.
    Aby zboží zůstalo v košíku vloženo, je nutné mít povoleny cookies, jinak se po obnovení stránky košík znovu vyprázdní.
    oprav si odkaz na košík, potom budem něco říkat

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Máš špatný košík

Ad paměti: V globále je výhodnější mít moduly RAM s vyšší frekvencí, než-li s nižším časováním.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od athens Zobrazit příspěvek
    oprav si odkaz na košík, potom budem něco říkat
    tomu nerozumim, ale cookies mam povoleny a kdyz na to klepnu tak se me kosik zobrazi...tak to sem hodim ven...

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0111XB010WV801
    Naposledy upraveno uživatelem Téčko: 15-11-2010 v 12:41

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Téčko Zobrazit příspěvek
    tomu nerozumim, ale cookies mam povoleny a kdyz na to klepnu tak se me kosik zobrazi...tak to sem hodim ven...

Dole pod košíkem je tlačítko Odkaz na košík

Registrace
    Feb 2008

Proč tak drahá základní deska, je k tomu nějaký důvod ? Přijde mi zbytečné investovat 4.300 do základní desky. Jaké bude využití počítače ? DVD mechaniku kup LG (jsou tišší), jinak sestava vypadá dobře.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Proč tak drahá základní deska, je k tomu nějaký důvod ? Přijde mi zbytečné investovat 4.300 do základní desky. Jaké bude využití počítače ? DVD mechaniku kup LG (jsou tišší), jinak sestava vypadá dobře.
    Chtel jsem nejakej poradnej zaklad a desku, ktera par let vydrzi tak jsem sahl po tom nejkvalitnejsim. v testech ji taky vychvaluji a umi ten overclocking. Mam to z jinyho obchodu za 3900. Myslim ze v sestave za 21 000 se to ztrati.

Spis by me zajimal nazor na ty ramky

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Téčko Zobrazit příspěvek
    Chtel jsem nejakej poradnej zaklad a desku, ktera par let vydrzi tak jsem sahl po tom nejkvalitnejsim. v testech ji taky vychvaluji a umi ten overclocking. Mam to z jinyho obchodu za 3900. Myslim ze v sestave za 21 000 se to ztrati.

Spis by me zajimal nazor na ty ramky
    Pokud se neplánuje nějaké extrémní přetaktování, je ta deska zbytečná -> vyhozené peníze. Deska za 2500Kč udělá stejnou službu. Pokud nevíš co s penězi, kup si radši i5-760. Ramky ti výkon prakticky neovlivní a díky otevřenému násobiči procesoru nebudou mít moc vliv ani na taktování -> připlácet je zbytečné.
    LG mechaniky nebrat (špatná osobní zkušenost, 3 různé modely).

Registrace
    Mar 2008

Chjo povedl se mi dvojitý post, tak aspoň link na vhodnější desku a paměti: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...=_0XTE010IYL01

A pokud by se ti varianta s deskou za 2100Kč zdála moc levná, link na jinou desku, paměti a mnohem lepší procesor: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010U6H010ZHQ01
    Naposledy upraveno uživatelem NHKG: 15-11-2010 v 13:07

Nováček
    Registrace
    May 2006

tak prece pameti na 1600mhz musi byt rychlejsi jak 1333 ne? jinak o desce jsem cetl mraky clanku..a vsude uvadeji nejlepsi zaklad pro AMD diky cipsetu 890FX. Pak deska nema IDE konektor taky +. ale ano mohl bych usetrit nejakych 1500Kc

Registrace
    Mar 2008

Ano paměti běží rychleji, ale na rychlost celého PC to má minimální vliv. Totéž platí o desce. Možná je nejlepší, ale v reálném provozu těžko postřehneš rozdíl. IDE konektor deska má, stačí pořádně číst. Je vidět i na fotce, jenom pootočený.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

PC přes 20 tisic a AMD? To by musela být sestava na renderování aby to mělo smyls, jinak je i760 ve všem a hlavně ve hrách výrazně rychlejší.

Nováček
    Registrace
    May 2006

ten kdo ma intel preferuje intel ten kdo mel amd dava prednost amd. je to jen o pocitu co je komu prijemnejsi. u me konkretne je to amd 955be ktery davaji redaktori pocitacovych webu do svych sestav...proc to tam davaji?jen tak?

Registrace
    Mar 2008

AMD 955be se vyplatí, když chceš dát (máš) za desku s procesorem něco málo přes 5000Kč a celé PC do 20000Kč. Pokud máš víc peněz, tak i760 je lepší volba, protože je o dost rychlejší. Však se podívej co jsem ti postoval výše za košíky. Je prostě levnější varianta s AMD a dražší a výkonnější s Intelem.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Tak mi řekni jakej máš pocit třeba z výkonu procesorů ve SCII, což je v současnosti asi nejnáročnější hra na CPU a neumí víc než dvujádro.

Naopak AMD má vychytanější spolupráci více jader, takže multithreadově výborně zpracovatelné věci jako rendering mu jdou velmi dobře.

Strana 10 z 10 PrvníPrvní ... 8910

Podobná témata

1. BSOD prosim o zhodnoceni
    Od Georginek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 12-10-2012, 15:50
  2. Zhodnocení nové sestavy
    Od honzikkk v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 14-05-2010, 07:20
  3. Prosím o zhodnocení sestavy