reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC Crash

Andrew180 (3)|12.10.2010 19:01
Zdravím! Môžem povedať, že sa v PC celkom dobre vyznám ale HW troubleshooting takéhoto typu som ešte neriešil. A preto by som chcel požiadať o radu skúsenejších.

Asi pred rokom so upgradoval grafiku (7600GS). Nič iné sa v konfigurácii PC nezmenilo. Po pár dňoch používania mi začalo PC náhodne mrznúť/padať.

Vybral som sa teda GPU reklamovať a bez problémov som obdržal nový kus. Avšak problémy stále pretrvávali a aj pretrvávajú. :( PC padá úplne náhodne. Nekedy necrashne celý mesiac, niekedy aj viackrát za deň. Mám také podozrenie, že by na vine mohol byť PSU, keďže nová karta oproti starej vyžaduje extra napájanie. Metie ma však to, že mi PC ešte NIKDY nespadlo v Mac OS X či Linux-e, čo v podstate vylučuje chybu HW.

Zvažujem kúpu nejakého kvalitnejšieho PSU ale niesom si istý, či je na vine práve on. Budem vďačný za každú radu.

PS:
Aktuálnu konfiguráciu PC mám v profile.
DrZelenka (2491)|12.10.2010 20:45
Jak tu nekdo psal, tak u euroshitu neni otazkou zda odejde a bude pusobit problemy, ale KDY. Rozhodne bych koupil lepsi zdroj (urcite tu je desitky topicu, zkus prolizt topicy kde se stavi cely PC) i kdyby to tento nezpusoboval.

Kdyz PC spadne, tak hodi BSoD? Uploadni sem slozku C:\windows\minidump - nekdo ze zkusenejsich z toho vytahne pricinu padu.
Georginek (2957)|12.10.2010 22:36
Podle videa bych to videl na problem s grafickou kartou. Nejlepe bude kdyz ozkousis jinou.
Andrew180 (3)|12.10.2010 22:48
@DrZelenka
Ďakujem za radu. BS to nikdy nehodilo a tým pádom nemám ani dump. :( Už som sa zaprisahal, že do tohto PC neinvestujem ani € ale ten zdroj mu asi ešte doprajem.

Len mi je fakt čudné, že to robí iba vo Windows-e. Ja mám jednoducho takú smolu...

@Georginek
No písal som, že stará mi išla bez problémov. Ale dva chybné kusy... zase až takú smolu nemám. Obávam sa, že keď tam dám inú GPU, tak to pôjde. Ale prečo by táto mala robiť problémy... to nechápem.
DrZelenka (2491)|12.10.2010 22:59
[QUOTE=Andrew180;408669]@DrZelenka
Ďakujem za radu. BS to nikdy nehodilo a tým pádom nemám ani dump. :( Už som sa zaprisahal, že do tohto PC neinvestujem ani € ale ten zdroj mu asi ešte doprajem.

Len mi je fakt čudné, že to robí iba vo Windows-e. Ja mám jednoducho takú smolu...

Tak pokud koupis 500-600W znackovej zdroj, tak ti vydrzi jeste hodne dlouho (pokud nebudes stavet high-end pc).

Co se tyce tech windows - nemas doma starsi disk na ktery by jsi, jentak pro testy, nainstaloval cisty system?
Andrew180 (3)|12.10.2010 23:19
Myslím, že to nebude nutné, keďže som asi predvčerom preinštalovával systém. :) Nemusíte so mnou jednať ako so začiatočníkom, aj keď viem, že to myslíte dobre. Čo sa týka systému tak som veľký puntičkár a vždy mám všetko čisté a aktualizované. No možno som len zle pochopil váš úmysel... Rád poskytnem akýkoľvek feedback.