reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

firmwar vypalovaček

Majki246 (33)|16.10.2010 09:24
Dobrý den
před pár dny jsme přeinstaloval OS na win 7 (64 bit) a teď mám problém s vypalováním. Chce to po mě nový firmware ale nevím kde ho mám stáhnout. JE to vypalovačka značena HL-DT-ST DVD RAM GT30N. Kdyby někdo vědel stahnout firmware pro tuto vypalovačku tak mi prosím napište.
Předem děkuji
StD (1963)|16.10.2010 09:51
HL-DT-ST = LG. Hledej, brouku. :rolleyes:
kevin00 (10238)|16.10.2010 11:38
Je mi divné, že by po reinstalaci OS, odmítal vypalovací program vypalovat s tím, že potřebuje nový firmware :notsure
Co předcházelo přeinstalování OS ? Vypalování fungovalo bez problémů ? V jakém programu vypaluješ ... je stejný jako v "starém OS" nebo jsi změnil vypalovací program ? Co přesně vypalovací program vypíše za chybovou hlášku ? Zkoušel jsi jiný vypalovací program či vestavěné vypalování ve Windows ?
Je DVD mechanika správně detekována Windows ? Je ve Správci zařízení vše v pořádku ?
StD (1963)|16.10.2010 11:56
[quote=Majki246;409342]Dobrý den
před pár dny jsme přeinstaloval OS na win 7 (64 bit) a teď mám problém s vypalováním. Chce to po mě nový firmware ale nevím kde ho mám stáhnout. JE to vypalovačka značena HL-DT-ST DVD RAM GT30N. Kdyby někdo vědel stahnout firmware pro tuto vypalovačku tak mi prosím napište.
Předem děkuji[/quote]

Kdo to po tobě chce? OS?

[quote=kevin00;409359]Je mi divné, že by po reinstalaci OS, odmítal vypalovací program vypalovat s tím, že potřebuje nový firmware :notsure
Co předcházelo přeinstalování OS ? Vypalování fungovalo bez problémů ? V jakém programu vypaluješ ... je stejný jako v "starém OS" nebo jsi změnil vypalovací program ? Co přesně vypalovací program vypíše za chybovou hlášku ? Zkoušel jsi jiný vypalovací program či vestavěné vypalování ve Windows ?
Je DVD mechanika správně detekována Windows ? Je ve Správci zařízení vše v pořádku ?[/quote]

Jj, správný Check-list! :thumb Jen bych ještě drobně dodal kontrolu režimu komunikace na řadiči.
Richmond (8084)|17.10.2010 08:42
[quote=kevin00;409359]Je mi divné, že by po reinstalaci OS, odmítal vypalovací program vypalovat s tím, že potřebuje nový firmware :notsure[/quote]
H30N patří mezi první mechaniky na SATA, nevychází z žádného předchozího modelu a na neštěstí vyšla pár měsíců těsně po Vistách takže na ně nebyla dost připravena. Čirou náhodou jí mám také, ale ani s původním FW 1.01 jsem neměl se zmizením problém (měl jsem desku s nativním AHCI SATA řadičem). Každopádně na některých deskách opravdu po instalaci Vist zmizela (v BIOSU byla stále), dělaly to hodně SiL3112 a některý kombinace P35 + ICH6.


LINKY NA FIRMWARE:


1.02 25th March 2007 GSA-H30N102(EW).zip - Přidává podporu Windows Vista
1.03 2th June 2007 GSA-H30N103(EW).zip - Řeší problémy s detekcí mechaniky na některých deskách (?)

Upgrade firmwaru dělej postupně, pokud máš teď v mechanice FW 1.01 tak nejdřív upgraduj na FW 1.02 a pak teprv na FW 1.03. Sice u obou FW píšou, že je jak pro XP tak Visty, ale vůbec netuším jestli ti ten flasher uvidí mechaniku :notsure

Postupe je jednoduchý - stáhneš nový FW, rozbalíš soubory ze .zip archivu, zkontroluješ jestli je mechanika prázdná a pak spustíš flasher (tzn. GSAH30N_102.exe). Pozavírej všechny aplikace a okna Průzkumníka, nic během flashování nespouštěj, neotvírej. Pokud flasher vidí mechaniku tak můžeš flashovat. Po flashnutí proveď restart pc.