reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

gta 4 + GTX295

zajdax3 (138)|16.10.2010 11:52
Ahoj, mam problem, koupil jsem si nvidia GTX 295 s 1.8GB pameti ale kdyz zapnu gta 4 tam mi nastaveni hry necha nastavit pouze praci s polovinou kapacity, jako kdyz by tam druha pulka karty nebyla. DOkaze mi nekdo poradit jak to zprovoznit? Dekuju.
meeee (1110)|16.10.2010 11:53
Nelze. Ve SLI/CF se paměť karet nesčítá, tedy využitelná kapacita je 896 MB a neuděláš s tím nic.
speedsnail (4876)|16.10.2010 12:31
No teoreticky by toho mohl dosáhnout použitím SFR modu, pokud se dá nějak vynutit. V něm se paměť sčítá. Je ale otázka jestli by to k něčemu bylo, podle mě by se výkon spíše snížil.

Běžně se totiž používá AFR, kde se paměť nesčítá, ale tento režim zase lépe škáluje (SLI v něm má nejvyšší výkon).
meeee (1110)|16.10.2010 13:04
Pravda, napsal jsem to blbě, v SFR by byla využitelná celá, SFR mi vypadl z hlavy.:mistake Zkus nHancer a v něm přepnout z AFR na SFR a otestuj sám, jestli půjde výkon nahoru nebo dolů. Podle mě v SFR (pokud bude fungovat) půjde dolů, protože každá karta pak počítá jinak složitou část obrazu a přitom obě musejí jet synchronně, ale kdo ví, nikde jsem na testy GTA IV v SFR nenarazil.
zajdax3 (138)|16.10.2010 14:04
[quote=meeee;409383]Pravda, napsal jsem to blbě, v SFR by byla využitelná celá, SFR mi vypadl z hlavy.:mistake Zkus nHancer a v něm přepnout z AFR na SFR a otestuj sám, jestli půjde výkon nahoru nebo dolů. Podle mě v SFR (pokud bude fungovat) půjde dolů, protože každá karta pak počítá jinak složitou část obrazu a přitom obě musejí jet synchronně, ale kdo ví, nikde jsem na testy GTA IV v SFR nenarazil.[/quote]

ok, diky za pomoc, zkusim, to. jsem se zase jednou nechal napalit v krame, ach jo.
meeee (1110)|16.10.2010 14:29
No, napálení... Oni to píší pravdivě, na té GTX 295 těch 1.8 GB paměti fyzicky je, že ji celou je ta karta schopna efektivně využít jen v nemnoha případech (//zase napsáno blbě - ona ji využívá i v AFR, ale data jsou v ní zdvojená), protože jsou to vlastně karty dvě, to je věc druhá.:o
zajdax3 (138)|20.10.2010 20:35
[quote=meeee;409395]No, napálení... Oni to píší pravdivě, na té GTX 295 těch 1.8 GB paměti fyzicky je, že ji celou je ta karta schopna efektivně využít jen v nemnoha případech (//zase napsáno blbě - ona ji využívá i v AFR, ale data jsou v ní zdvojená), protože jsou to vlastně karty dvě, to je věc druhá.:o[/quote]

njn, neva, kartu prodavam, a kupuju GTX 480 a je to