reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Plati ze: Externi HDD=interni+ramecek (poradte co koupit)

polo23 (51)|16.10.2010 12:32
Ahoj,
v brzke dobe budu potrebovat externi HDD na zalohovani velkeho mnozstvi dat a potreboval bych poradit ohledne koupe... Co potrebuji? HDD s kapacitou 1TB a co nejvetsi prenos. rychlost (chci pouzivat eSATA) a jako bonus bych uvital aspon jak taks odolnost proti otresum. Co se tyka ceny jsem ochoteny investovat kolem 2500Kc. Mam tudiz dve moznosti.

1) Koupit klasicky 3,5 HDD a k nemu ramecek s eSATA
2) Koupit ext. 3,5 HDD s eSATA

To hlavni o co mi jde je jestli externi disky maji nejak "vylepsenou" ochranu proti otresum a nebo zda je to obycejny interni disk v ramecku, ktery si v podstate muzu "poskladat" sam?

Diky za rady.
DrZelenka (2491)|16.10.2010 13:07
Externi disky maji ramecek vetsinou delanej na miru a lepe v nem sedi, ale zase si nemuzes vybrat konkretni model HDD.

Zkus si na netu najit nejaky recenze - rekl bych, ze lepsi bude nejakej poradnej ramecek a extra HDD - budes si moct vybrat jakej hdd budes mit v ramecku.
Teslak (12)|16.10.2010 16:34
tak za 2500 se dá sehnat externí hotový od WD, což bych řekl že je dobrý kup, na druhou stranu zase když koupíš box tak v něm ty disky můžeš točit a dokupovat, dnes stojí 1TB kolem 1500. Osobně bych koupil box a do něj interní disk.
polo23 (51)|16.10.2010 19:09
Jo vicemene jsme taky rozhodnuty pro ramecek a a interni disk...slo mi hlavne o to jestli interni disk v ramecku vydrzi to same co externi disk. Myslim tim co se tyka narazu. Ja prave nevim jestli vyrobci externich disku pouzivaji obycejne interni disky v tech svych krabickach a nebo jestli to maji nejak specialne upravene aby to vic vydrzelo.
speedsnail (4876)|16.10.2010 21:26
Tak pokud hodně záleží na výdrži / odolnosti, tak jsou trochu vhodnější 2,5" disky které jsou primárně dělané na přenášení v ntb a nárazy.