reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

procesor ??? ram ???

winie (94)|17.10.2010 11:24
čus
mam tady sesatvu CPU:Intel celeron 1,6ghz 775sck ZD:ASUS P5S800-VM RAM:2x 512mb ddr333
jde o to že ten komp běžel... mam ho jako náhradu prozatimní... než mi přijde NTB z reklamace ... normál mi to běželo... ale potom sem měnil chladič na CPU a od té doby po stisku tlačítka akorát svítí dioda power a na mechanice... nic víc se neodehrává a neděje... zkoušel jsem měnit ramky ide kabel GK (zkoušel jsem i integrovanou) ale bez výsledeku... jo eště ten malej reprák ten co hlásí třeba chyby ram nebo tak tak nic nehlásí... :(

předem všem děkuju za pomoc
Deexer (365)|17.10.2010 11:41
Tobě přestal fungovat PC, když si vyměnil chladič? Dost zajímavé:notsure

Každopádně dělals montář optarně? Možný je že si mohl poškodit při montáži něco na dece ohnout kondenzatory (s oblibou jsou u patice CPU).

Zkontroluj zda všechno sedí pevně, a zda jsou kabely kde maj být, popřípadně skontroluj to i 50x stane se, že člověk něco přehlédne. Určitě to bude nějaká blbost....

Todle je dost optížné najít v tom to případě kde je chyba. Computery jse občas opravdu nechápavě chovaj kde i začíná rozum stát. (Sám to znám.)
16cmfan (2153)|17.10.2010 11:42
Zapojili Ste prídavné napájanie CPU? Ste si istý, že Ste správne nainštalovali chladič(O aký typ ide? Naniesli ste teplovodivú pastu?)
kevin00 (10238)|17.10.2010 12:03
[quote=Deexer;409525]Možný je že si mohl poškodit při montáži něco na dece ohnout kondenzatory (s oblibou jsou u patice CPU).[/quote]

Jsem ještě neviděl kondenzátor či jinou elektrotechnickou součástku, která by nedokázala fungovat s prohnutými "nožičkami". :runaway

-----

Odpoj vše nepotřebné ke startu počítače (HDD, DVD mechaniku, rozšiřující karty, apod.) a nech zapojen pouze CPU, jeden modul RAM a grafickou kartu. Překontroluj správné zapojení veškeré kabeláže a pokus se počítač zapnout. Pokud spustit nejde, vyjmi modul RAM a zkus znovu. Absenci modulů RAM by měla základní deska signalizovat pípáním (musí být zapojen PC speaker).
winie (94)|17.10.2010 12:14
nn kontroloval mi to i kámoš.. prostě tam neni nic vidět... jo jo dělal jsem to opatrně a teplovodivou pastu samozřejmě mám ;-) je taková šedá kašovitá ;-) chladič jsem měnil... byl tam sice nějaký.. ale sehnal jsem si boxový chladič... měnil jsem ho protože původní se netočil a ventilátor by šel těžko opravit a nešel by vyměnit... už tady ani nemám... jde o to že ta desak prostě naběhla... fungovala... a už nejede... myslel jsem že to může dělat ten kejs co mám EUROCASE.... takže jsem to zkoušel i do jinýho... i zdroje jsem měnil sand všechno co doma mám tak jsem vyměnil... jediný co nemůžu vyzkoušet je CPU ten doma opravdu nemám....
winie (94)|17.10.2010 12:17
[quote=kevin00;409528]Jsem ještě neviděl kondenzátor či jinou elektrotechnickou součástku, která by nedokázala fungovat s prohnutými "nožičkami". :runaway

-----

Odpoj vše nepotřebné ke startu počítače (HDD, DVD mechaniku, rozšiřující karty, apod.) a nech zapojen pouze CPU, jeden modul RAM a grafickou kartu. Překontroluj správné zapojení veškeré kabeláže a pokus se počítač zapnout. Pokud spustit nejde, vyjmi modul RAM a zkus znovu. Absenci modulů RAM by měla základní deska signalizovat pípáním (musí být zapojen PC speaker).[/quote]

OUKEJ jdu to hned spustit.... to že by to hlásilo ramky mě popravdě ani nenapadlo ale hned jsu na to :-) a ta kabeláž je dobře je tam standart 20pin atx + 4pin na CPU a zdroj používám fortron 300w a to fakt musí stačit :-) a když všechno odpojím tak se taky nic neděje :-)
winie (94)|17.10.2010 12:28
nn tak bez ramek taky nepípá... akorát teď sem koukal do podpory CPU je možný že i když ten CPU asi neni podporovanej.... že to chvíli běželo a když sem potom při výměně CHladiče dělal clear bios že to teď už nejde ? :-o
kevin00 (10238)|17.10.2010 12:29
Ještě vyzkoušel to samé, ale vyndej komponenty mimo case na NEVODIVOU podložku a počítač zapni zkratováním příslušných pinů na základní desce ... tam co je zapojeno zap. tlačítko.
winie (94)|17.10.2010 12:35
[quote=kevin00;409536]Ještě vyzkoušel to samé, ale vyndej komponenty mimo case na NEVODIVOU podložku a počítač zapni zkratováním příslušných pinů na základní desce ... tam co je zapojeno zap. tlačítko.[/quote]

to už sem bohužel taky zkoušel... mam to na krabici od ZD ... a prostě to nejede a nepípá a vůbec... teď mě spíš zarazila ta podpora že sem tam ten CPu nenašel jsou to všechno CPU přez 2ghz na jádro...
kevin00 (10238)|17.10.2010 12:41
S tou podporou to vypadá bídně :notsure Máš možnost si někde zapůjčit podporovaný procesor ? BTW O jaký procesor se přesně jedná, je to Celeron 420 ?
Vyzkoušej ještě reset CMOS.
winie (94)|17.10.2010 13:35
[quote=kevin00;409540]S tou podporou to vypadá bídně :notsure Máš možnost si někde zapůjčit podporovaný procesor ? BTW O jaký procesor se přesně jedná, je to Celeron 420 ?
Vyzkoušej ještě reset CMOS.[/quote]

no ten reset sem právě udělal a od tý doby to nejde... a možnost zapůjčení bohužel nemám...nikdo už tohle nemá a k tomu typu jo asi to bude ta 420ka